Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grimm

Ballance

Polecane posty

Zakupiłem dzisiaj nowy numer CDAction i pojawił się dość poważny zgrzyt, ponieważ przy próbie instalacji Ballance (kiedyś zamieściliście demko i gra jest fantastyczna), tuż po wyborze języka instalacji wywala taki oto błąd:

becd0eb6e861fc51m.jpg

Podejrzewam, że nie tylko ja mam ten problem.

Mam nadzieję, że Redakcja coś w tej materii wymyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim systemie operacyjnym działasz?? Bo mi czasem taki komunikat wywalało jak miałem starą wersję win-XP a przy 98 nie go nie ma...

Jeżeli masz 98 to sugeruję uruchomić program "od wewnątrz" czyli bezpośrednio kliknięciem no i do tego w trybie zgodności,

Ps. Sprawdź też czy płyta nie jest porysowana.

ps2. No i jeżeli ktoś z twoich znajomych ma pc (i jest blisko ciebie) to sprawdź czy problem ten będzie także u niego, jeżeli tak to najpewniej płyta jest porysowana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś jak InstallShieldEngine. Z góry mówię, że nie wiem co to jest i po co to jest, ale ma to coś wspólnego z instalatorami. Podobny problem miałem kiedyś z Post Mortem z CDA. Ściągnąłem to coś i zainstalowałem i było już ok. Możliwe, że właśnie ten plik jest uszkodzony w systemie. Ja tylko naprowadzam na rozwiązanie, bo sam nie wiem, niech eksperci się tym zajmą :P. Co do porysowania płytki... Gdyby była to wina porysowania nośnika to płyta czytałaby, czytała, czytała i w końcu wyskoczyłby komunikat, że nie można odczytać, a nie InstallShieldEngine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś jak InstallShieldEngine. Z góry mówię, że nie wiem co to jest i po co to jest, ale ma to coś wspólnego z instalatorami. Podobny problem miałem kiedyś z Post Mortem z CDA. Ściągnąłem to coś i zainstalowałem i było już ok. Możliwe, że właśnie ten plik jest uszkodzony w systemie. Ja tylko naprowadzam na rozwiązanie, bo sam nie wiem, niech eksperci się tym zajmą :P. Co do porysowania płytki... Gdyby była to wina porysowania nośnika to płyta czytałaby, czytała, czytała i w końcu wyskoczyłby komunikat, że nie można odczytać, a nie InstallShieldEngine.

...albo plik jest uszkodzony i dlatego to wyskakuje. Spróbuj zainstalować na innym komputerze, a wszystko powinno się wyjaśnić :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj nowy numer CDAction i pojawił się dość poważny zgrzyt, ponieważ przy próbie instalacji Ballance (kiedyś zamieściliście demko i gra jest fantastyczna), tuż po wyborze języka instalacji wywala taki oto błąd:

Mam nadzieję, że Redakcja coś w tej materii wymyśli.

Zrestartuj kompa i wtedy spróbuj. Jak się instaluje hurtowo kilka demek lub gier może taki komunikat wyskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja mam inny problem z tą grą ,otóż zainstalowałem bez kłopotów ,gdy uruchamiam ,działa ale jakoś tak dziwnie giera "skacze" ale nie dlatego że sprzęt słaby tylko chodzi płynnie i zaraz taki "skok" jakbym miał sieciowego laga :( ,mój komp to AMD Athlon x2 3800+ ,512 DDR2 ram i GeForce 7300GT ,dlatego uważam że to nie wina słabego kompa (w rozdzielczości 640x480 jest to samo) ,może gra nie lubi 2-rdzeniowców?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrestartuj kompa i wtedy spróbuj. Jak się instaluje hurtowo kilka demek lub gier może taki komunikat wyskoczyć.

Ghost, z gier zamieszczonych na DVD instalowałem tylko Ballance (jako pierwsze i niestety nie udało się), T72 oraz demko Xpand Rally - to raczej detal aniżeli hurt ;)

Spróbuję pokombinować wedle wskazówek NeXIcE'a i może coś z tego wyjdzie, bo aż się serce kraje na myśl, że taką grę mógłbym przepuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei taki problem. Zainstalowałem Ballance i hulało bez najmniejszych problemów. Ale jak włączyłem kompa jeszcze raz, zainstalowałem T-72, pograłem, wyłączyłem i jak chciałem włączyć Ballance wyskoczyło mi małe okienko zatytułowane "Attention" w którym... nie ma nic oprócz przycisku OK :?

Jeśli ktoś wie co jest to proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm... A masz może włączony jakiś inny program w trakcie?? Jeżeli tak to wyłącz (ja np. wczoraj zaglądałem na jedną stronkę na której co chwilę sciągał się jeden i ten sam plik java, obejrzałem co chciałem zostawiłem operę włączoną i włączyłem Pop:t2t i efekty były takie jak opisujesz...)

Ew. Możesz sprubować uruchamiania w trybie zgodności.

Ew2. Możesz uruchomić v-sync ("czasem pomaga na te bóle") i wyłączyć chmury...

No ostatecznie możesz po prostu zainstalować od nowa tongue_prosty.gif

A co do kompa to mi się wydaje że masz dość dobry, nie jest to może cudo ale jest ok...

Edit: o srki za późno wysłałem, to było do Poneta

Edit2:Ego a co dzieje się kiedy wciskasz ok? Poza tym sprawdź poprzez ctrl+alt+del co to za program (powinieneś poznać inny niż zwykle jeżeli czasem tam zaglądasz smile_prosty.gif [jeżeli rzadko tam zaglądasz to sugeruję ci po pierwsze posegregowanie od użytkownika, tam będą wszystkie programy uruchomione przez ciebie i to zawęzi pole poszukiwań] jak już znajdziesz co to to sprawdź w google [no chyba że będzie się nazywać "win" :P])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu OK okienko znika i na tym się kończy. A z tym ctrl+alt+del

to nie często tam zaglądam a procesów jest cała masa i nie mam pojęcia który to może być. A może to jednak jest spowodowane instalacją T-72? Może i głupie pytanie ale staram się brać pod uwagę większość ewentualności i nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Ostatecznie, przed instalacją niby chodziło :) :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki pomogło ,tylko teraz pytanie ,czy da się zrobić aby TA JEDNA gra korzystała z 1 rdzenia ZAWSZE ? (nawet po wyłączeniu kompa ,gry itp.)?

bo jak ktoś troche mniej doświadczony będzie chciał zagrać to może mieć problem.(nie żebym ja miał ale ,nie tylko ja na tym kompie gram)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem o co biega w moim problemie. Myślę, że gra nie wykrywa płyty. Jak próbowałem grę odinstalować zaczął się dopraszać o krążek mimo że był w napędzie. Nawet po wyjęciu i ponownemu uruchomieniu. Właśnie reinstaluję. (nie nie udało mi się odinstalować. Cóż, ostatecznie można i folder z grą usunąć wraz z wszelkimi skrótami :) )

EDIT: No tak... Więc teraz i nie mogę gry nawet zainstalować :? Jak wybieram Install ballance to wyskakuje mi jakiś niemiecki (tak, niemiecki) komunikat ze słowem CD na końcu. Nie mam pojęcia co robić.

EDIT 2: Zadziwiające jest to, że z innymi grami (instalacja jak i w trakcie gry) nie ma takich problemów. :?: :!: :? :shock: :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jakoś zainstalować grę jeszcze raz (weszłem na płytkę PPM i eksploruj, potem folder setup i tam uruchomiłem setup'a) gra poszła ale z kolei mam ten sam problem co Ponet. Jemu pomogło "wyłączenie" jednego rdzenia ale ja nie mam dwu-rdzeniowego procka :( :?

EDIT: Zmiana rozdzielczości na wyższą, wyłączenie chmurek i włączenie opcji "Synch to screen" zmniejszyło efekt laga ale nie uczyniło gry mniej uciążliwej. Ponawiam prośbę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj powinno być rozwiązanie InstallShield Engine:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=14264

Co do lagowania. Spróbuj zmienić sterowniki na inną wersję. Sam do niedawna myślałem, że co tam sterowniki mogą pomóc, gdy miałem problem z Ground Control 2 z CDA, ale jednak :).

EDIT: Tak, przepraszam :). Miałem na myśli sterowniki od karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj powinno być rozwiązanie InstallShield Engine:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=14264

Ech, jak nie w głowie, to gdzie indziej.

W napływie geniuszu postanowiłem zainstalować Ballance w trybie awaryjnym ;) - niestety nie udało się.

Po wykasowaniu zawartości folderu Engine i zrobieniu apdejta tez się nie udało, ale postanowiłem ponownie spróbować w trybie awaryjnym - w końcu poszło :shock: .

Teraz to mnie wołami od kompa nie odciągną.

T72 oraz demko XRX też są świetne, ale Ballance wymiata.

Jestem stałym czytelnikiem CDAction od 5 lat i pierwszy raz taka przygoda się wydarzyła, ale cóż to tylko Windows ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Podczas instalacji wyskakuje taki błąd:

ballanceby1.jpg

Czyli jakby pliku data2.cab nie chciało przeczytać, ale na laptopie brata i kompie siostry ładnie się instaluje. Widocznie z moim napędem jest coś nie tak? Co radzicie zrobić?

EDIT:

Już zauważyłem stosowny temat o tym ;) Sorki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie jest niewygodnie, ale 5 poziomu przejść nie moge. Trudny jak... :D

Ten poziom jest naprawdę łatwy jak się pomyśli :):wink: Ja miałem taką metodę, że na początku cały czas byłem z drewna xD tzn. moja kula była z drewna. Jakoś tak do pierwszego cheackpointu ( <--- zawsze mam problem z napisaniem tego słowa jeśli błąd to sorrka) dotrwałem a potem... nie chce psuć ci zabawy :P Jak pomyślisz 10 góra 15 minut to przejdziesz z palcem w... nosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...