Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TylkoPomka

Kino angielskie

Polecane posty

Witam,

Chciałbym polecić dwa film "Five Minutes of Heaven" oraz "Intermission" dla wszystkich lubiących dobre kino angielskie.

W pierwszym z tytułów mamy do czynienia z historią 2 mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jeden jest protestantem, a jak już pewnie się domyślacie drugi stoi po stronie katolickiej. Jest to bardzo spokojny film, gdzie poznajemy historię z lat młodzieńczych dwóch już dorosłych mężczyzn. Połączyło ich zabójstwo. Alistair (protestant) zabija jednego z katolików trzema strzałami w głowę, wszystko widział jego młodszy brat Griffin, który spokojnie bawił się futbolówką. Po latach zaproszono ich do programu telewizyjnego coś a.la "Wybacz mi". Myślę, że zaciekawiłem i ktoś się skusi.

Drugi film, to już komedia przedstawiająca losy kilku Brytyjczyków. Naprawdę świetne i w dodatku śmieszne kino. W filmie widzimy jak początkowo obcy sobie ludzie mogą stanąć ramię w ramię, by dojść do jednego celu, którymi są pieniądze. Już dość dawno oglądałem, więc tylko to napiszę, ale myślę, że wystarczy, aby ktoś miał chęć do obejrzenia.

Pozdrawiam

A ja chciałbym powiedzieć, że to zły sposób na polecanie filmów na tym forum. Zainteresował nas jednak sam pomysł dyskusji o konkretnej dziedzinie kina, w tym przypadku o kinie angielskim. Zatem niech toczy się w nim na ten temat dyskusja - jak się sprawdzi, i będą chętni, to powstaną kolejne tematy o kinie innego rodzaju - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham Anglię i często twierdzę, że są w wielu rzeczach najlepsi, ale tutaj muszę napisać jedno: Anglicy nie umieją robić komedii!

A co do pozostałych gatunków. Brytyjskie Filmy mają oryginalny klimat, nie wiem z czego to wynika ale zawsze rozpoznam produkcję Anglików, nie chodzi mi tu o ich akcent, ale zauważyłem, że aktorzy grają spokojniej niż powiedzmy Ci grający w amerykańskich filmach.

Najlepszy ich film to według mnie:

James Bond (nie muszę chyba mówić dlaczego :))

o... i jeszcze serial Jaś Fasola (dobra, dobra, wiem, że to komedia, ale wyątkowa :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino angielskie(jeżeli chodzi o filmy pełnometrażowe) ma ten plus, że nie trzeba zapamiętywać zbyt wielu nazwisk:) Nie żebym go nie lubił, bo niektóre filmy mają naprawdę dobre(Lock, Stock and Two Smoking Barrels) (1998) . Niektóre próbują nieudolnie udawać, że są dla intelektualnej elity (Revolver), ale ogólnie czuć w nich angielską duszę. Ja mogę oglądać angielskie kino dla samego akcentu. Nie wiem też z jakiego powodu, ale śmieszą mnie żarty z francuzów, a w żartach owych prym wiodą naturalnie wiecznie piękni i młodzi panowie z Latającego Cyrku. A ty, spodziewałeś się hiszpańskiej inkwizycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...