Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackout

Niska wydajność podzespołów/pamięć RAM

Polecane posty

Witam, mam problem z moim komputerem, w windows 7 64bit ocene wydajności RAM mam 5.9 , posiadam HyperX Fury 4GB 1600Mhz, kolega ma 4GB GoodRam 1333Mhz i ocena wydajności jego ram to 7.4 albo 7.2 .. nie do końca pamiętam, ale napewno dużo wyższa niż moja.

Ja wiem że za bardzo nie ma co się sugerować wydajnością którą pokazuje win 7.

Ale np. w CS GO mecz ładuje mi się dość długo, kolega który ma phenom'a X4 945 i 4gb 1333mhz potrafi się szybciej załadować ode mnie. Zastanawiam się bo i5 4760k razem z 4gb 1600Mhz powinien być szybszy od phenoma ... Co prawda mam od 200 do 300 fps (zależy jaka mapa) ale te powolne ładowanie mnie dobija. Inny kolega na i5 750 i 4gb 1333mhz ładuje się pierwszy.

Sam nie wiem co mam robić, mój komputer bije na głowę kompy kumpli a wydaje się być najmniej wydajniejszy :/

Może czas przesiąść się na Win 8.1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) RAM - pytanie brzmi, czy masz ustawione profile XMP w UEFI, czy ustawione są po profile JEDEC? Bo w tym drugim przypadku, to niektóre pamięci tak mają, że przy zejściu do 1333 MHz, schodzą do niższego napięcia i jednocześnie wyższych opóźnień. Nie mówiąc już o tym, że indeksem wydajności Windowsa ja bym się specjalnie nie przejmował - czasami pokazuje bardzo dziwne wartości.

2) Jeśli chodzi o czas doczytywania map, to niestety masz archaiczny HDD i w tym należy upatrywać przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja z tym dyskiem, ale ten kolega od phenoma ma jeszcze gorszy dysk.. Hitachi chyba.

Jaki konkretnie Hitachi? To, że jest to Hitachi mówi dokładnie nic. Zresztą tak samo niewiele mówi to, że Ty masz dyski Seagate Barracuda 7200 320GB i 500GB (dużo zależy jeszcze od konkretnego modelu).

Może czas przesiąść się na Win 8.1 ?

Tylko licz się z tym, że będziesz miał mniej FPSów. Windows 8.1 sensowniej podchodzi do zasobów niż Windows 7, ale pewnym minusem tego jest to, że na ogół nie generuje większej ilości klatek, niż potrzeba (lub jak kto woli nie powoduje efektu placebo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...