Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Winkielek

Komputer z monitorem 5000-6000zł.

Polecane posty

Witam,

Potrzebuję komputera, który będzie się mieścił wraz z monitorem do ~6000zł. Nie jest to jakaś sztywna granica, ale chciałbym się jej trzymać. Cena jest uwarunkowana tym, że nie chciałbym zakładać podobnego tematu w ciągu nast. 3 lat, a może nawet więcej. Rozumiem, że ciężko przewidzieć, co będzie za x lat, ale chciałbym, żeby przynajmniej na chwilę obecną ten komputer był najlepszy z możliwych. Mowa tutaj o komputerze do gier, filmów, ogólno rozumianej pracy, ale głownie do gier. Systemu nie potrzebuję. Co do monitora, myślalem nad czymś 24 calowaym, a mianowicie:

http://www.morele.net/monitor-dell-p2414h-3lata-gwarancji-next-business-day-606671/

lub

http://www.morele.net/monitor-dell-u2414h-210-adul-623905/

Jest coś co je odróżnia, oprócz tego, że jedn ma wejście HDMI, a drugi nie? jakieś inne propozycje w podobnej cenie?

Odliczając monitor zostanie z jakieś 5000zł z kawałkiem na komputer, aczkolwiek jestem skłonny dorzucić do budżetu, jezeli zajdzie taka potrzeba. Przejrzałem forum w poszukiwaniu komputerów w podobnej cenie, ale pojawiło sie parę pytań, próśb, stąd nowy temat.

1. Czy RAM 8Gb w zupełności wystarczy?

2. GTX 970 czymoże jakiś Radeon pokorju R9 380?

3. Zalezy mi na tym, aby obudowa była porządna tj. mało "plastikowa", przewiewna, tak żeby się w środku wszystko zmiesciło, no i zastanawiałem się nad tym, czy nie zakupić jakiejś wyciszanej. czkeam na propozycję :))

4. Od jakiegoś czasu nei śledziłem rynku procesorów i płyt głownych, ale przeglądając podobne tematy natknąłem się na nowy chipset 1151, rozumiem, że jest dobry wybór przy komputerze za taką cenę?

5. Zależy mi na tym, aby komputer miał wbudowana kartę sieciową, za pomocą której mogłbym się podpiąc do wi-fi. Tu pojawia się moej pytanie, bardziej wydajne tj. lepiej łapiące zasięg są te wewn. czy zewn.? Router jest w dość odległym miejscu od tego pomieszczenia, dlatego zalezy mi, aby bardzo dobrze łapał sygnał, wiem, że w większej mierze jest to zalezne od routera, ale dobra, bezprzewodowa karta sieciowa również ma tu znaczenie, prawda?

6. Przy zakupie komponentów, wszelkie promocyjne gry mile widziane :)

7. SSD na system i 1Tb dysk twardy powinny wystarczyć.

8. Chcialbym również, żeby komputer odtwarzał z płyt filmy blu-ray - odpowiednia stacja dysków.

9. No i jakiś zasilacz, który nakarmi prądem tego potwora :)

To chyba tyle, trochę się rozpisałem, już w tym momencie dziękuje, że komuś się w ogóle chciało to przeczytać, no i czekam na propozycje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zamiar podkręcać procesor?

Jeśli tak to sugerowałbym coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/RKhqz/

- i5-6600K, porządna płyta do podkręcania (chociaż pod Windowsem 10 może być konieczny update BIOS-u), dobrze wyceniony SSD (można ew. dopłacić do nieco szybszych Samsunga 850 Evo/Cruciala MX200), nagrywarka Blu-ray, R9 390 z racji, iż wydaje się bardziej przyszłościowy z 8 GB bezproblemowej pamięci i potencjalnie lepszą współpracą z DirectX 12 oraz wyciszoną obudową i porządnym zasilaczem z gwarancją D2D

Jeśli nie, możesz zejść spokojnie z płytą główną do Asrocka Z70 Pro 4S, procesorem do i5-6600 i zrezygnować z dodatkowego coolera.

Co do promocji:

- wybrane płyty Asrocka uczestniczą w promocji AC: Syndicate

- możesz podmienić R9 390 na GTX 970 (najsesowniej w tej chwili od EVGA lub Asusadla tej promocji.

Dałem 16 GB RAM, gdyż co prawda w większości przypadków 8 GB RAM bezproblemowo powinno wystarczać, ale za 3 lata to może nie być, aż tak pewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś co je odróżnia, oprócz tego, że jedno ma wejście HDMI, a_drugi nie? jakieś inne propozycje w podobnej cenie?
Różnica w złączach jest nieco większa (U2414H nie posiada D-Suba), no i U2414H ma hub USB 3.0, a nie 2.0.
Czy RAM 8Gb w zupełności wystarczy?
W perspektywie 3 i więcej lat niekoniecznie, no ale dokupienie kolejnej kości w przyszłości nie nadwyręży przesadnie Twojego budżetu, a kupowanie RAMu na zapas raczej nie ma wielkiego sensu.
GTX 970 czy_może jakiś Radeon pokroju R9 380?
Rywalem GTX 970 jest raczej R9 390 (ich wady i zalety wymieniłem tutaj). Jako że w przeciągu pół roku pojawi się nowa, zapewne dosyć rewolucyjna generacja, to raczej bym proponował zakupienie teraz słabszej karty (R9 380/GTX 960/używka, np. R9 280X) i jej szybszą wymianę.
Zależy mi na tym, aby obudowa była porządna tj. mało "plastikowa", przewiewna, tak żeby się w środku wszystko zmieściło, no i zastanawiałem się nad tym, czy nie zakupić jakiejś wyciszanej. czekam na propozycję smile_prosty.gif)
Z wyciszanych Fractal Design Define R5, czy nieco tańszy Pax M70. Z niewyciszanych np. Phanteks Enthoo Pro, z tańszych np. Gladiusy M35/M45W/X60, czy np. Zalman Z11 Neo.
Od jakiegoś czasu nie śledziłem rynku procesorów i płyt głównych, ale przeglądając podobne tematy natknąłem się na nowy chipset 1151, rozumiem, że jest dobry wybór przy komputerze za taką cenę?
Tak. No chyba, że poza graniem chciałbyś wykorzystywać komputer do jakichś zadań mogących obciążyć wiele rdzeni (grafika, obróbka wideo), wtedy w takim budżecie można rozważać LGA2011v3.
Chcialbym również, żeby komputer odtwarzał z płyt filmy blu-ray - odpowiednia stacja dysków.
Tak z czystej ciekawości - traktujesz to bardziej jako przyszłościowy zakup, czy już posiadasz jakąś kolekcję płyt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to brzmi absurdalnie przy takiej cenie, ale chyba odpuszczę sobie podkręcanie. W związku z tym zdecyduję się na wersję bez coolera i ze słabszą płytą i prockiem.

Z monitorów zdecyduję się na ten U2414H.

A coś dokładniej wiadomo o tej nowej generacji kart graficznych, kiedy będzie? Jeżeli rzeczywiście ma być taka rewolucyjna to może odroczę zakup, chociaż jeżeli ma to być dopiero za pół roku...

Dzięki za propozycję obudów, zaraz je przejrzę, jak będę miał wątpliwości to się odezwę.

Co do LGA2011v3 to chyba sobie odpuszczę, bo to dla mnie przerost formy nad treścią.

A co kolekcji płyt, to parę filmów mam, ale chyba myślę bardziej o przyszłości. Znaczy już parę razy rozważałem zakup płyt, ale poza ps3, do którego nie zawsze mam dostęp, nie miałem na czym ich otworzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym zdecyduję się na wersję bez coolera
Przy tak dużym budżecie raczej bym się zastanawiał, czy jakiegoś coolera (np. Fera 2) mimo wszystko nie dołożyć. Szczególnie, gdybyś brał wyciszoną obudowę.

Chociaż w sumie w przypadku i5-6600 (bo do i7-6700 raczej nie ma sensu dokładać) box powinien wystarczyć.

Z monitorów zdecyduję się na ten U2414H
Szczerze - już bym chyba wolał dołożyć do Eizo FS2434 - ma jeszcze lepsze kolory i dłuższą gwarancję. Tym bardziej, że w agito jest obecnie dostępny w całkiem znośnej cenie.
A coś dokładniej wiadomo o tej nowej generacji kart graficznych, kiedy będzie?
Klik.
Jeżeli rzeczywiście ma być taka rewolucyjna to może odroczę zakup, chociaż jeżeli ma to być dopiero za pół roku...
Jak już napisałem, możesz póki co kupić słabszą kartę i ją za jakiś czas wymienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAX ciut bardziej do mnie przemawia. Chociaż zarówno między PAXem, a Phantexem i R5 jest spora różnica cenowa, więc wnioskuje, że PAX w jakichś miejscach ustępuje pola tym dwóm w.w. Może jednak powinienem odłożyć fabryczne wyciszenie na 2gi plan, bo to bardzo ogranicza wybór i skupić się na przewiewności, "nieplastikowości" i czytniku kart. Jesteście mi coś jeszcze w stanie polecić takiego (oprócz PAXa)? Phanteks mi bardzo odpowiada, tylko brak mu czytnika kart, a wolałbym wbudowany niż zewn. - zawsze wygodniej.

No i jak z tym chłodzeniem, bo rzeczywiście przy takim budżecie to można rozważyć. Fera 2 będzie ok?

A zaczepiając o monitor to chyba również zdecyduję się na EIZO, nie zauważyłem, że cena w agito jest taka rozsądna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie skądże znowu. Ten z sygnaturki w zupełności wystarcza smile_prosty.gif)

Sęk w tym, że taki czytnik to sporo ujmuje wyglądowi, no i w 90% nie będę go wykorzystywał, bo potrzebuję tylko na kartę SD i micro SD. Ale skoro nie ma żadnej obudowy, która by spełniała wszystkie moje wygórowane wymagania, to może po prostu wezmę tego Phanteksa i dokupię zewn. czytnik tylko na SD i micro SD.

Jeżeli nie fera 2 to co? Czy może w ogóle odpuścić temat i zostać przy boxowym?

Zestaw wygląda teraz tak

http://www.morele.net/inventory/info/VEf0s4/

+ monitor z agito

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie ma żadnej obudowy, która by spełniała wszystkie moje wygórowane wymagania
No chyba, że jednak wrócimy do Paxa (jak chcesz, poczytaj sobie ten test), bądź Gladiusa M45W/X60.
Jeżeli nie fera 2 to co? Czy może w ogóle odpuścić temat i zostać przy boxowym?
IMHO albo Fera, albo box.
  • To bardziej pytanie do Ireneza, ale tak właściwie po co płyta na chipsecie Z170? A nawet jeżeli, to czemu ASRock, a nie jakaś od MSI (żeby załapać się na cashback, np. Z170-A PRO, czy Z170A TOMAHAWK)?
  • Skoro Orion wprost podważa porządność Enduro, to jednak rozejrzałbym się za jakąś alternatywą - przy obecnej cenie XFX XTR 550W już chyba lepiej dorzucić do wersji 650W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wybrał Asrocka ze względu na promocyjnego AC:Syndicate, na co wcześniej zwracałem uwagę. AC:Syndicate to na chwilę obecną równowartość tego Cashbacku, więc i tak wyjdzie taniej niż MSI. Moje pytanie jest tylko takie czy te 2 w.w. MSI są godne dopłaty względem wcześniej proponowanego Asrocka, czy przy tym procesorze mogę zostać przy Asrocku?

P.S. Natknąłem się na jeszcze tańszą ofertę EIZO w Saturnie - https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-eizo-fs2434?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk może byłby godny dopłaty, gdybyś przewidywał wykorzystywanie slotu M.2 w przyszłości, natomiast płyta Pro4S bierze udział w promocji Syndicate, a konkurencyjne płyty na B150 mają felerną sieciówkę od Qualcomma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o fakcie, iż składanie komputera w morele trochę trwa, a pod koniec tygodnia wyjeżdżam i nie będzie komu odebrać przesyłki. Zatem jeszcze raz poproszę Was o poradę za 2tyg. jak już wrócę i będę mógł zamówić, bo może coś się zmieni. Mimo to, dziękuje pięknie za pomoc. Myślę, że zamówię monitor przed wyjazdem, bo może to być tylko chwilowa, tak okazyjna cena.

Sam zestaw na chwilę obecną wygląda tak - http://www.morele.net/inventory/info/spmUPA/ Za 2tyg. upewnię się czy dalej jest to najrozsądniejsza opcja, także proszę jeszcze o NIE zamykanie tematu. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, przeoczyłem dopisek o gratisowym AC...

P.S. Natknąłem się na jeszcze tańszą ofertę EIZO w Saturnie - https://saturn.pl/ko...tm_campaign=xml
Jak jakiś tydzień temu sprawdzałem ceny tego modelu, to Saturn był jedynym sklepem oferującym go ~stówkę taniej, ale na stronie było napisane, że to egzemplarz powystawowy (obecnie tej uwagi nie widzę, więc albo dostali więcej monitorów, albo uznali, że z tą uwagą go nie sprzedadzą wink_prosty.gif).

Tak przy okazji:

Tomahawk może byłby godny dopłaty, gdybyś przewidywał wykorzystywanie slotu M.2 w przyszłości
Tylko mi się wydaje, czy Pro 4S też ma M.2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigh, brakuje w profilu morelowym, a nie zajrzałem na stronę producenta. :) Ale w takim razie to sens dopłaty jest naprawdę zerowy. I w sumie przy mniej budżetowych zestawach to Pro4S byłby dobrą opcją zamiast płyt na B150 (przynajmniej obsłuży szybsze pamięci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tu znowu ja. W związku z czynnikami losowymi, nie dałem rady zakupić tego potwora w lutym. Natomiast ponownie przymierzam się do zakupu. Priorytety dalej te same: gry, codzienne użytkowanie. Cena, powiedzmy 5000zł, ale chciałbym zaznaczyć, że zależy mi na tym, aby ten komputer był korzystny cenowo (wydajność/ cena). Wolę zapłacić mniej, jeżeli dopłata do droższych podzespołów jest nieopłacalna i vice versa. Dlatego te 5 tysięcy to taka elastyczna (zarówno w dół, jak i w górę) kwota. Jeszcze zanim zaczniecie coś proponować, może jest coś na co warto czekać z premier w najbliższej przyszłości? Coś co ma zrewolucjonizować rynek, bądź wpłynąć na wydajność/cena?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama skrzynka bez systemu?

Podkręcanie procesora absolutnie wykluczasz? (IMHO obecnie rezygnacja z OC średnio się kalkuluje przy takim budżecie)

Jeżeli chodzi o premiery, to w tym roku nic nowego się już nie pojawi, ale kolejny zacznie się całkiem konkretnie - w pierwszym kwartale AMD pokaże nowe procesory (Zen), Intel zapewne odpowie Kaby Lake. Zen to póki co wielka niewiadoma, z drugiej strony informacje z obozu Intela (Pentium z HyperThreading, odblokowany i3) zmuszają do refleksji, że być może "niebiescy" wiedzą nieco więcej i szykują się na zaciętą walkę o klienta, co już dawno nie miało miejsca.
No i w pierwszej połowie roku AMD pokaże nowe karty z pamięciami HBMv2 (Vega).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego - odblokowany i5 z porządnym coolerem, bardzo niezła płyta główna, 16GB szybkiego RAMu, GTX 1060 z bardzo dobrym chłodzeniem, świetna obudowa i jeszcze lepszy zasilacz, no i SSD 240GB + HDD 1TB.

Raczej bez większych przeszkód dałoby się zmieścić GTX 1070, ale prawdę mówiąc jestem średnio przekonany do takiej roszady, bo trzeba by oszczędzać na reszcie podzespołów, a to jednak karta najszybciej się zestarzeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda zacnie. Teraz sprawa monitora, bo właściwie totalnie o nim zapomniałem.  Niby miał być w budżecie, ale jestem w stanie rozważyć dopłatę. Zależy mi na monitorze względnie dużym (nie mniej niż 24 cali) o rozdzielczości FHD, złączu HDMI. Głównie będzie używany do gier (niekonieczne FPS, więc input lag nie stanowi), oglądania filmów (przydałyby się dobre kolory), jak i do codziennego użytkowania. Powiedzmy do 1000zł.

Potrzebuję jeszcze porady co do głośników. Chciałbym jakiś dobry zestaw 2.0, w rozsądnej cenie. Nie jestem audiofilem, więc nie wymagam nie wiadomo czego. Powiedzmy do 200zł.

I tak przy okazji, takie pytanko. Komputer będzie stał w pokoju, gdzie wi-fi ledwo łapie zasięg (o ile w ogóle), czy jest jakaś możliwość, żeby ten zasięg jakoś zwiększyć? Jakiś kolejny router, który by przedłużał zasięg, czy coś w tym stylu? Planowałem korzystać z tej karty - https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/?reviews_page=1&tech_page=1 , chyba że pł. główna ma równie dobrą wbudowaną? Macie jakieś wskazówki, żeby zasięg był, a nie kuć ścian żeby kabel poprowadzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor - http://www.x-kom.pl/p/214275-monitor-led-24-269-dell-s2415h.html - 23.8, bo dobrych pełnych 24' nie ma zbyt wiele. Ewentualnie https://www.morele.net/monitor-dell-u2414h-210-adul-623905/?reviews_page=1&tech_page=1 - więcej złączy i regulowana podstawka.

W kwestii głośników sugerowałbym dopłatę do https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf1800a-50w-rms-czarne-31730908100-289574/

Do WiFi można by dokupić jakiś wzmacniacz sygnału, np. http://www.komputronik.pl/product/181374/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_range_extender_300_Mb-s_TL_WA850RE.html - tylko że ja się na tym nie znam, więc ciężko mi polecić coś konkretnego (TP-Linka podałem podglądowo).

Płyta główna z zestawu webtoma nie ma karty WiFi, dopiero droższe modele ją posiadają. Sugerowałbym jednak kupić jakąś porządną wewnętrzną kartę, niż tani adapter USB - https://www.morele.net/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb867d-i-660152/?reviews_page=1&tech_page=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora, to po pierwsze jakbyś rozważał zakup czegoś większego od 24'' (czyli najpewniej 27'') i z rozdzielczością FullHD, to sugerowałbym najpierw zobaczyć takie połączenie na żywo, bo niektórym przeszkadza rozmiar piksela.
Po drugie - oba monitory podlinkowane przez Diriana są wyposażone w matrycę IPS - kolory pierwsza klasa, ale czerń pozostawia wiele do życzenia (srebrzy) i np. w ciemnych scenach w filmach wygląda dosyć miernie. Jeżeli rzeczywiście nie zależy Ci na czasach reakcji, to pewnie można by się rozejrzeć za jakimś monitorem na matrycy *VA - choć po popsuciu się fajnego modelu iiyamy nie mam pojęcia, za czym się rozglądać.

Co do głośników - co prawda w muzyce takie przyzwoite kolumienki 2.0 sprawdzą się najlepiej, ale jakbyś na pierwszym miejscu stawiał filmy, to mógłbyś jeszcze rozważyć jakiś zestaw 2.1 (tu pewnie tradycyjnie FC-330), który zapewniłby konkretniejszy bas.

Zamiast repeatera można by było pociągnąć od strony routera kabel i gdzieś bliżej komputera ustawić jakiś Access Point (choć to chyba droższa zabawa).
A zamiast kuć ściany, można się przez nie przewiercić ;)

BTW Wcześniej wspominałeś coś o napędzie BluRay - tak tylko zauważę, że w moim zestawie takowej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze standardowymi repeaterami jest ten problem, że jeśli pracują na jednym paśmie, to połowa przepustowości idzie na wejście i połowa na wyjście, czyli tak naprawdę masz tylko połowę prędkości do dyspozycji + dochodzą opóźnienia itp.. Czyli najlepiej byłoby zainwestować w AP, a jeśli to nie jest możliwe (nie możesz położyć kabla), to repeater, który nadaje na jednym paśmie, a odbiera sygnał na innym (np. repeatery ASUSa z technologią ExpressWay). Jeśli nie możesz zainwestować w AP, to pytanie jaki masz router?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestować mógłbym, tylko ktoś musiałby mi objaśnić jak to zrobić, bo nie do końca zrozumiałem o co chodzi z AP. Słyszałem również o rozwiązaniu PLC (m.in. HomePLug). Jak to się ma do AP? Mój router to http://www.dlink.com/pl/pl/support/product/dwr-921-4g-lte-router

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...