Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bono

P4

Polecane posty

Dziś zadzwoniła do mnie pani z Play. Zaproponowała mi umowę z nimi. Zapytałem się o konkretny tel.

Czyli o Motke Milestone zwykłą nie T... . Kazała mi zeskanować dowód osobisty oraz jakiś dowód wpłaty z obecnego tel. Teraz mam na to 3 dni robocze, i wątpliwości. Ponieważ, dzwoniła do mnie na ten telefon, który mam jeszcze 4 miesiące umowy i chce go mieć nadal, ja chce mieć nowy nr. Czy ona przypadkiem nie chce mnie przekabacić z tym nr do P4?

Czy taki skan dowodu wpłaty za tamten tel jest normalny?

Sorry, ale ja pierwszy raz coś takiego robię i nie chce płacić kary za zerwanie umowy.

Chciałbym od dzwonić i się dopytać ale dzwoniła z zastrzeżonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że prosiła o skan dowodu osobistego oraz dowodu opłaty rachunku tel. jest normalne - to poświadczenie, że jesteś 'wypłacalny' :).

Co do przeniesienia numeru. Bez papierka od obecnego operatora (zgody na przeniesienie numeru) nie mogą tego wykonać, tak samo nie mogą 'w twoim imieniu' rozwiązać umowy z obecnym operatorem. Najprawdopodobniej chodzi więc o podpisanie umowy z nowym numerem.

Oczywiście, że operatorom zależy na tym, by odbierać klientów konkurecji, ale skoro wiąże cię jeszcze 4 miesiące kontrakt, to siły na to nie ma :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. To samo usłyszałem dzisiaj w Play. Ale wystarczy spojrzeć na rozpiskę zawartości paczki od kuriera . Jak karty nie będzie to po prostu nie brać. Automatycznie play bez konsekwencji zrywa działania. Podobno, wieżyc im?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Własnie się dowiedziałem że wysłany prze zemnie skan do nich powinien zawierać Dowód Osobisty oraz-->Jeden z Dowodów wpłaty za KRUS, ZUS, Tel, Internet. Tyle że oni chcą te dowody wpłaty

z konkretnych firm. Tak jak jest w regulaminie i na ich stronie.

Cytuję: - "Bieżący rachunek za Internet lub faktura z saldem zero - tylko i wyłącznie(Cyfra Plus, Polsat Cyfrowy, Aster, UPC, Multi Media, Vectra, Sferia, Neostrada, Netia, Orange, Plus, Era, Play,Spray). UWAGA: wymagane są trzy ostatnie wpłaty lub trzy ostatnie fr z saldem zero"

Co jeśli ja nie mam rachunków na siebie tylko na innego współlokatora tkj: z Rodziny.

Na mnie jest tylko internet, ale nie jest ten usługodawca wymieniony po wyżej. Wysłałem im ten skan ale z dowodem wpłaty za internet.

No i - " Kaucja (750 zł) w przypadku braku jednego z powyższych dokumentów"

No jeszcze jeden email z ZUS-em wysłać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem. Ale oni tam nawet nie wiedzą że te dokumenty trzeba w celu weryfikacji wysłać na dokumenty@playsklep.pl twierdzi że te dokumenty mam pokazać osobie dostarczającej. W co wątpię, bo Firma Kurierska to nie Play. No chyba że się mylę? I mam obowiązek przekazać (4 kopie)

kurierowi. :icon_question: ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...