Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dentkapl

please select the boot device

Polecane posty

witam

mam problem z kompem którego rozwiązać nie potrafię, więc tak:

wciskam włącznik na panelu przednim, na monitorze wyświetla się logo producenta, a tu nagle wyskakuje "please select the boot device" a poniżej lista moich dysków.

takie coś wyskoczyło mi przed instalacją systemu, ale to było 1,5 mca temu, miałem win 7 32 bit, sprawdzałem czy dysk jest podpięty, BIOS zresetowałem i nie pomogło

prosiłbym o konkretne odpowiedzi, mam bardzo ważne dane na dysku, są mi też one bardzo potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Mi osobiście wygląda to na złą kolejność bootowania lub całkowity brak lub uszkodzony system najpierw należało by w ustawieniach biosu zmienić kolejność bootowania jeżeli pamięta kolega na którym z dysków znajduje się system będzie to znaczne ułatwienie. Jest jeszcze możliwoć że dysk został przełączony do innego gniazda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszisz wejść do BIOSa wtedy gdy się ci to logo producenta wyświetli i w nim ustawić kolejność bootowania jako pierwszą dla dysku.Do biosa wchodzisz Delete lub F2.

W nowszych wersjach płyt asusa wygląda to tak:

http://images.anandt...1 - EZ Mode.png

Ten pasek na dole

W starszych musisz sobie poszukać ale tu wystarczy niewielka znajomość angielskiego i google na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal wyskakuje to co w temacie sad_prosty.gif

próbować zainstalować system?

czy odsyłać na gwarancję?

ps:

AMD FX-6300

8GB ddr3

ASUS M5A78 LX3

akyga ak-b1-500 500W

nazy dysku nie pamiętam (raczej chinczyk)

EDit@: zależy mi na szybkich odpowiedziach, dane z dysku potrzebuje na 25 września

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje zdanie: Linux w wersji live cd i zrobienie kopii danych na jakiś dysk zewnętrzny lub pendrive. Jako że jest to wersja live uruchamia się z cd bez instalacji i dane na dyskach pozostaną nienaruszone w moim przypadku bywało że uruchomiony w ten sposób Linux widział dyski niedostępne w biosie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zrobie tak, a próbować instalować system?

EDit@: mam jescze taki problem, otóż gdy grałem sobie w wota to mi strasznie w słuchawkach trzeszczy(na telefonie działają poprawnie), przypinałem z tyłu, nie pomogło, u kumpla nie trzeszczały w ogóle, a ma to tą samą płyte głowną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...