Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apostoł

Rozwiązany: CoD: MW2 - Typ NAT ograniczony

Polecane posty

Widzialem ten problem na paru forach, ale zawsze byl metnie wyjasniony...

Otoz, gdy wlaczam Modern Warfare 2 wyswietla mi (pod "znajdz gre", "opcje" itd.), ze posiadam typ NAT ograniczony i odnosnik do strony, ktora nie dziala. Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale ciezko mi znalezc dobry serwer (z dobrym pingiem).

Chcialbym sie dowiedziec jak ustawic typ NAT na otwarty (najlepiej krok po kroku :tongue: ).

Posiadam router linksys WAG200G.

W zaporze Windows wszystko jest odchaczone poprawnie.

Znalazlem, ze trzeba zmienic jakies porty, ale o co chodzi?

Prosze o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....

ja po Polsku ledwo rozumie co po kolei robić.

mam router axesstel mv400, znalazłem port forwarding, ale te liczby z linku powyżej nic mi nie mówią....

jeszcze jedna sprawa, mam zmienne ip ;/ korzystam z laptopa, więc łączę się przez wi fi....

można zablokować ip na stałe, żeby było?

to jest internet z orange freedom dla firm. Net działa bez problemu i grając w CoD:MW2 nie raz nie ma problemu(3-4 kreski), ale czasami przez to że jest NAT ograniczony, to nie chce się łączyć z serwerami z dobrym pingiem.

Teoretycznie mały problem, bo w tygodniu jestem w Poznaniu, ale na weekendy wracam do domu i chciałoby się nie raz pyknąć w coś... (w przyszłości Bad Company 2 ;) )

poradzicie coś na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAT w 90% przypadków zależy od tego, by ktoś się do nas mógł połączyć. Czyli jak tworzymy party (drużynę) niektórzy gracze z ograniczonym NATem nie połączą się do nas. A inni tak.

Nie ma to większego wpływu na wyszukiwanie hostów, ponieważ one wyszukiwane są po Twoim łączu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1: "NAT (skr. od ang. Network Address Translation, tłumaczenie adresów sieciowych; czasem Native Address Translation, tłumaczenie adresów rodzimych), znane również jako maskarada sieci lub IP (od ang. network/IP masquerading) ? technika przesyłania ruchu sieciowego poprzez router, która wiąże się ze zmianą źródłowych lub docelowych adresów IP, zwykle również numerów portów TCP/UDP pakietów IP podczas ich przepływu. Zmieniane są także sumy kontrolne (tak IP jak i TCP/UDP), aby potwierdzić wprowadzone zmiany.

Większość systemów korzystających z NAT ma na celu umożliwienie dostępu wielu hostom w sieci prywatnej do internetu przy wykorzystaniu pojedynczego publicznego adresu IP (zob. brama sieciowa). Niemniej NAT może spowodować komplikacje w komunikacji między hostami i może mieć pewien wpływ na osiągi."

AD2: Jeśli grasz wspólnie z kolegami tak. Jeśli nie - nie. NAT w MW2 polega na tym, że TY masz NAT ograniczony prawda? Więc Twój kumpel może, ale nie musi, mieć problemy z połączeniem się "pod Ciebie" czyli stworzenie drużyny (party). Może mieć komunikat "Łączenie #1, #2, #4 (...) #24" itd. I tak do końca świata. Nie spotkałem się, by miało to wpływ na łączenie się normalnie z siecią IWNet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD2: Jeśli grasz wspólnie z kolegami tak. Jeśli nie - nie. NAT w MW2 polega na tym, że TY masz NAT ograniczony prawda? Więc Twój kumpel może, ale nie musi, mieć problemy z połączeniem się "pod Ciebie" czyli stworzenie drużyny (party). Może mieć komunikat "Łączenie #1, #2, #4 (...) #24" itd. I tak do końca świata. Nie spotkałem się, by miało to wpływ na łączenie się normalnie z siecią IWNet.

Oto mi chodziło, dzięki! Czyli olewam Nata -.-'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem, że zeby otworzyć NAT trzeba sie bawić przy routerze, majstrować przy tym itp, itd postanowiłem sobie odpuścić otwieranie czegokolwiek. Proponuje zostawić NAT zamknięty, bo jeszcze coś się spiep#zy, albo jeszcze gorzej. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...