Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Z serii: głupie pytania amatora.

Jest możliwość, żeby jakimś programem graficznym ogarnąć prześwietlone zdjęcia (tzn. zredukować ten przebłysk flesza nie ruszając przy tym jasności całego zdjęcia) czy muszę kombinować z ręcznym wyłączaniem lampy błyskowej za każdym razem, kiedy robię zdjęcie w pomieszczeniu?

Nie bardzo rozumiem co tak naprawde masz na mysli... wrzuc moze fotke albo sformuluj je jakos bardziej zrozumiale - co ma przedblysk do przeswietlenia i dlaczego masz recznie wylaczac lampe robiac foty w pomieszczeniu? Rozumiem, ze robisz kompaktem ale nawet tam sa przeciez programy, ktore ci blokuja lampe, gdy chcesz zeby nie blyskala.

Co do przeswietlen to sa to jedne z trudniejszych do "odzsykania" wad foty, bo o ile ciemne miejsca czasem latwo rozjasnic, to przejarana fota jest praktycznie stracona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, dostałeś bana na forum gry-online, czy straciłeś tylko punkty i gwiazdkę?

smuggler ---> właśnie sam się zapisałeś do grupy: "Smuggler, Kidler i Atylla".

czy to stwierdzenie Soulcatchera obraża i złości czy śmieszy i czy będziesz chciał coś z tym zrobić?

Edytowano przez czeka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, dostałeś bana na forum gry-online, czy straciłeś tylko punkty i gwiazdkę?

smuggler ---> właśnie sam się zapisałeś do grupy: "Smuggler, Kidler i Atylla".

czy to stwierdzenie Soulcatchera obraża i złości czy śmieszy i czy będziesz chciał coś z tym zrobić?

Tak dlugo pokazywalem Soulowi niekonsekwentosc jego moderacyjnej polityki z gatunku "robie co chce, bo moge i co mi zrobicie?", ze w koncu nie wytrzymal i "pozbyl sie problemu". :)

Co poniekad bylo i po mojej mysli, gdyz juz dawno zaczelo mnie meczyc to, co sie tam dzieje, a i zupelnie niepotrzebnie sie angazowalem tam w rozne "flejmy". A zeby nie miec pokusy, to ban byl optymalnym wyjsciem. Chrzanic to, bede mial wiecej czasu na granie i czytanie. :)

A on niech sie dalej bawi w boga forumowego, wszechmocnego i msciwego, acz malostkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on niech sie dalej bawi w boga forumowego, wszechmocnego i msciwego, acz malostkowego.

Bądź dobrej myśli, Soul w tej zabawie bywa niekonsekwentny. Wiele razy na forum gier-online był łapany na postępowaniu wbrew własnym słowom i ustalanym przez siebie samego regułom. Przykłady - jest jeden Soulcatcher, który nigdy nie edytuje swoich postów i nikt inny nie ma dostępu do jego konta, a bany są ponoć niezdejmowane itp. Pokazywanie tej niekonsekwencji poparte przykładami i cytatami kończyło się banem. Pod czujnym okiem dyrektora, forum gier-online powoli zamieniało się w cyrk a użytkownicy w małpy. Spolegliwe małpy dyrektora cyrku! Jednak wobec publicznej krytyki Soulcatcher wiele razy wycofał się ze swoich irracjonalnych decyzji więc i Ty walcz, jeśli nie o odbanowanie to o dobre imię, bo chyba nie zasłużyłeś na zrównanie do poziomu Attyli i Kidlera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, dostałeś bana na forum gry-online, czy straciłeś tylko punkty i gwiazdkę?

smuggler ---> właśnie sam się zapisałeś do grupy: "Smuggler, Kidler i Atylla".

czy to stwierdzenie Soulcatchera obraża i złości czy śmieszy i czy będziesz chciał coś z tym zrobić?

Tak dlugo pokazywalem Soulowi niekonsekwentosc jego moderacyjnej polityki z gatunku "robie co chce, bo moge i co mi zrobicie?", ze w koncu nie wytrzymal i "pozbyl sie problemu". :)

Ty, który na zwrócenie uwagi, że stosujesz lekką ręką wulgaryzmy, za które inni użytkownicy dostają bana, odpowiadasz 'Zawsze sa rowni i rowniejsi :rolleyes: Przywykaj, bedzie ci w zyciu latwiej.', zaś sugestię, że nie stosujesz się do reguł cytowania postów (które to niezastosowanie się miało miejsce zaraz po tym, jak Twoim temacie moderator zwrócił na to uwagę innemu użytkownikowi) kwitujesz podobnie (że zawsze są ci równiejsi), czepiasz się nadużywania władzy przez innego moderatora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będą klucze do gry Sins of solar empire? Bo czytając artykuł (link) sprawa wydaje sie być otwarta ale data mówi sama za siebie.

Matko Boska, widzisz Ty z którego roku jest ten news i ostatnie komentarze!?

Widze date dlatego napisałem "...ale data mówi sama za siebie." jednak że nigdzie nie doszukałem się konkretnie zakończonej sprawy z odpowiedzią tak/nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dlugo pokazywalem Soulowi niekonsekwentosc jego moderacyjnej polityki z gatunku "robie co chce, bo moge i co mi zrobicie?", ze w koncu nie wytrzymal i "pozbyl sie problemu". :)

A on niech sie dalej bawi w boga forumowego, wszechmocnego i msciwego, acz malostkowego.

Niestety, masz absolutną rację. Sam kiedyś zostałem zbanowany przez Soulacatchera i to nie z mojej winy! Niestety forum na GOLu upada. Zbyt dużo trollów i zakompleksionych dzieciaków. Kiedyś było tam fajnie, ale teraz wchodzę jedynie do 2-3 wątków i na resztę zlewam.

W ogóle cały GOL upada, ten ich nowy wygląd jest tak beznadziejny, że nie można go nawet przeglądać ani normalnie czytać newsów. Kompletnie nieczytelny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może pamiętasz mnie z forum GOLa (nick ten sam). Specjalnie założyłem konto u was, by to napisać.

Tak przypuszczałem, że owy "konflikt" skończy się właśnie w ten sposób... Wiedziałem że Soul to mały i mściwy człowiek, ale żeby aż tak? Przejrzałem ten temat, w którym podobno naraziłeś się jaśnie oświeconemu i mogę powiedzieć z czystym sumieniem - dostałeś bana za nic (czytaj: z pobudek czysto osobistych).

Nawet mnie nie dziwi, że Soulcatcher, zachowuje się jak 5 letni król piaskownicy (wszak to Polska właśnie...). Zastanawia mnie natomiast jedno - czy jego zwierzchnicy (przełożeni, pracodawcy - zwał jak zwał) nie widzą w tym nic złego? Przecież GOL to jest jakiś tam amatorski serwis prowadzony przez grupkę gimnazjalistów-zapaleńców. To prawdopodobnie największy (i najstarszy) wortal tego typu w Polsce, a także spółka akcyjna, obracająca rocznie ogromnymi kwotami pieniędzy. Jak oni mogą nie zwracać uwagi, że ktoś tak nieprofesjonalny, pozbawiony zdolności interpersonalnych i "opętany" przez wyimaginowane poczucie władzy i wyższości, może dzierżyć tak odpowiedzialne stanowisko, jakim jest administracja forum?!?

Ogólnie to co się tam dzieje od kilku miesięcy, woła o pomstę do nieba (praktycznie jedynym działem który się jako-tako rozwija i wciąż żyje, jest gameplay.pl. Reszta praktycznie zdechła - tekstów i filmików tam już chyba nie tworzą, nawet newsów im się nie chce pisać. O becie Diablo 3 dowiedziałem się z forum, oficjalny temat powstał dużo później...). No ale to już ich problem.

Przyznam, że forum było ostatnim "wabikiem" który sprawiał, że miałem ochotę tam nadal zaglądać. Niestety i to bóg ojciec Soulcatcher potrafił zepsuć...

Pozdrawiam.

PS. W wolnej chwili rzuć okiem na forum. Jak widać jednak Twoja obecność (lub jej brak) nie jest ludziom tak obojętna, jak by się mogło wydawać ;).

Edytowano przez RedCrow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler? Przez tego bana na tamtej stronce (nie wiem i nie chcę znać nazwy :trollface: ) robi się dosłowny wysyp "jednopostowców" na forum CD-Action, a co za tym idzie zwiększa się liczba odsłon. Co z tego wynika dalej, chyba nie muszę tłumaczyć? :trollface:

Jak widać, nawet na zbanowaniu można zyskać :laugh: .

Ot, taka mnie naszła refleksja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smugg!

Dzisiaj wracałem do domu z działki i zacząłem się zastanawiać po jaką cholere (to jest choroba, a nie wulagaryzm) są zabezpieczenia antypirackie?! No dobra twórcy zyskają troche na czasie ale co to da jeżeli pirat i tak gry nie kupi tylko będzie czekał do upadłego na cracka. Ja natomiast nie znam takiego zabezpieczenia, które nie zostało złamane. Dodam jeszcze, że te zabezbieczenia często przeszkadzają też legalnym użytkownikom. Jestem ciekaw co Ty o tym wszystkim sądzisz.

Edytowano przez ambulans112
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i właściwie to już gotową odpowiedź.

Pytanko - Czemu w nie masz internetu w domu?

Po to, zebym po powrocie do domu nie mial pokusy by w niego wlezc, a zajal sie domem, rodzina itd. Zreszta cos czuje, ze na nowym mieszkaniu (ktore wlasnie doprowadzam do stanu uzywalnosci) to juz go bede mial bo sa na mnie naciski :P.

Lepiej by to było poprawić na "mam już internet w domu, bo potem mamy wycieczki do redakcji w godzinach, gdy tylko skazani na "zrób to jeszcze do tego numeru" zostają w Redakcji... A i tak nikt nie uwierzy, że w niedzielę o 19:04 (ostatni post) siedzisz w redakcji :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on niech sie dalej bawi w boga forumowego, wszechmocnego i msciwego, acz malostkowego.

Bądź dobrej myśli, Soul w tej zabawie bywa niekonsekwentny. Wiele razy na forum gier-online był łapany na postępowaniu wbrew własnym słowom i ustalanym przez siebie samego regułom. Przykłady - jest jeden Soulcatcher, który nigdy nie edytuje swoich postów i nikt inny nie ma dostępu do jego konta, a bany są ponoć niezdejmowane itp. Pokazywanie tej niekonsekwencji poparte przykładami i cytatami kończyło się banem. Pod czujnym okiem dyrektora, forum gier-online powoli zamieniało się w cyrk a użytkownicy w małpy. Spolegliwe małpy dyrektora cyrku! Jednak wobec publicznej krytyki Soulcatcher wiele razy wycofał się ze swoich irracjonalnych decyzji więc i Ty walcz, jeśli nie o odbanowanie to o dobre imię, bo chyba nie zasłużyłeś na zrównanie do poziomu Attyli i Kidlera?

Chyba zartujesz. Swiadomie pozegnalem sie z GOLem i to z przytupem, to teraz mam walczyc o powrot? LOL. GOL zaczyna faktycznie zmieniac sie w prywatny folwark jednej osoby, a ja nie mialem ochoty dac sie prowadzac na smyczy. A ze zaliczyl mnie pomiedzy dwoch nawiedzonych fundamentalistow? No i? Moze mnie wpisac pomiedzy Hitlera i Stalina, mnie to naprawde nie rusza. Moja 10-letnia przygoda z GOLem po prostu dobiegla konca, ot i wszystko.

Smuggler, dostałeś bana na forum gry-online, czy straciłeś tylko punkty i gwiazdkę?

smuggler ---> właśnie sam się zapisałeś do grupy: "Smuggler, Kidler i Atylla".

czy to stwierdzenie Soulcatchera obraża i złości czy śmieszy i czy będziesz chciał coś z tym zrobić?

Tak dlugo pokazywalem Soulowi niekonsekwentosc jego moderacyjnej polityki z gatunku "robie co chce, bo moge i co mi zrobicie?", ze w koncu nie wytrzymal i "pozbyl sie problemu". :)

Ty, który na zwrócenie uwagi, że stosujesz lekką ręką wulgaryzmy, za które inni użytkownicy dostają bana, odpowiadasz 'Zawsze sa rowni i rowniejsi :rolleyes: Przywykaj, bedzie ci w zyciu latwiej.', zaś sugestię, że nie stosujesz się do reguł cytowania postów (które to niezastosowanie się miało miejsce zaraz po tym, jak Twoim temacie moderator zwrócił na to uwagę innemu użytkownikowi) kwitujesz podobnie (że zawsze są ci równiejsi), czepiasz się nadużywania władzy przez innego moderatora?

Dziubasku, czepilem sie TYLKO wielu nielogicznosci w jego pouczeniach. Np. zdaniem Soula slowo "swolocz" nie jest obrazliwe (bo inaczej musialby przyznac, ze jego pupil obraza kazdego, kto ma inne zdanie). Czyli mozna tak nazywac innych forumowiczo? No tak, ale za naduzywanie bedziesz zbanowany. Ale dlaczego mam byc zbanowany za naduzywanie nieobrazliwego slowa? "A bo ty Smuggler jestes przeswiadczony o swej nieomylnosci i pewnie chcialbys pracowac na GOLu jako moderator". No dobra, to powiedz mi co to znaczy "naduzywac" - ile razy w tygodniu moge uzyc nieobrazliwego slowa bez ryzyka bana? 3? 5? "A bo ty zawsze chcesz miec ostatnie zdanie i pracowac na GOL jako moderator" :)

I tak sobie rozmawialismy. To, ze sa rowni i rowniejsi to normalka, problem w tym, zeby modertor chociaz formalnie w sporze dwoch osob byl neutralny, a nie ostentacyjnie stawal po stroie jednej ze stron.

I tak dalej i tak dalej. Zaczelo mnie to uwierac i tyle.

Plus ten kuriozalny punkt regulaminu, ktory sprowadzal sie do tego, ze moderator moze wszystko - wywalic cie bez powodu, zmienic ci tresc posta w dowolny sposob itd. itp.

Poza tym dziekuje za troske - ale na GOLu bywam prywatnie (pomijajac wrzuty zapowiedzi CDA) i nie widze tak naprawde powodow by sie z tego tu tlumaczyc. Ale za to cie nie zbanuje ze smiales mi cos wytknac. :)

Jak długo zamierzasz jeszcze pracować w CD Action ? Chyba, że nie zastanawiałeś się jeszcze nad tym.

Mysle, ze ze 3 kwadranse jeszcze pociagne, a potem sie zobaczy.

Poza tym pytane raczej powinno brzmiec: ile czasu wydawnictwo uznawac bedzie moja prace za warta pensji. :) Na to pytanie odpowidzi nie znam, ale licze ze jeszcze troszke czasu (tak 10-20 lat?) mi dadza.

Tak przypuszczałem, że owy "konflikt" skończy się właśnie w ten sposób... Wiedziałem że Soul to mały i mściwy człowiek, ale żeby aż tak? Przejrzałem ten temat, w którym podobno naraziłeś się jaśnie oświeconemu i mogę powiedzieć z czystym sumieniem - dostałeś bana za nic (czytaj: z pobudek czysto osobistych).

Whatever. :)

Nawet mnie nie dziwi, że Soulcatcher (albo jak kto woli Pan Wojciech Antonowicz), zachowuje się jak 5 letni król piaskownicy (wszak to Polska właśnie...). Zastanawia mnie natomiast jedno - czy jego zwierzchnicy (przełożeni, pracodawcy - zwał jak zwał) nie widzą w tym nic złego? Przecież GOL to jest jakiś tam amatorski serwis prowadzony przez grupkę gimnazjalistów-zapaleńców. To prawdopodobnie największy (i najstarszy) wortal tego typu w Polsce, a także spółka akcyjna, obracająca rocznie ogromnymi kwotami pieniędzy. Jak oni mogą nie zwracać uwagi, że ktoś tak nieprofesjonalny, pozbawiony zdolności interpersonalnych i "opętany" przez wyimaginowane poczucie władzy i wyższości, może dzierżyć tak odpowiedzialne stanowisko, jakim jest administracja forum?!?

Nie moj problem, nie jestem udzialowcem GOLa. Ale jak to mowia - wladza deprawuje, a wladza absolutna deprawuje absolutnie. Soulowi dano tam praktycznie wladze absolutna i widac Ciemna Strona Mocy zaczyna go ogarniac. Ale - nie moj problem.

No ale to już ich problem.

Otoz to. Jak to ja zawsze mowie? "Nie podoba sie - nie kupuj?" No wlasnie. Przestalo mi sie podobac na GOLu to przestalem go "kupowac". A ze mam slaba wole i pewnie by mnie kusilo czasem sobie tam poflejmowac, to postaralem sie o bana i to tak, by miec z tego jakas przyjemnosc. :) Ot, taki pozegnalny flejmik z Soulem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko oglądasz F1? :tongue:

Moim ulubionym klawiszem funkcyjnym jest F7 :tongue: I to jego ogladam najczesciej.

Dzięki za odpowiedź, :tongue: ale pytałem czy oglądasz formułę pierwszą w TV ?

Grałeś może w Legacy of Kain Defiance , dorwałem tą gre ostatnio i teraz sobie w nią pykam?

Edytowano przez Dixon1991
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobał Ci się "Łowca snów" Kinga?

Owszem, owszem.

Smuggler nie gadaj że Cię zbanowali na gry online? To już aparatowy wątek całkowicie umrze...

Wszystko ma swoj poczatek i koniec. Ale koncem tego watku bylo zbanowanie Titaniuma, ktory byl mozgiem i kregoslupem owego topika. Ja sie tylko dopisywalem.

Dzięki za odpowiedź, :tongue: ale pytałem czy oglądasz formułę pierwszą w TV ?

Probowalem ale zupelnie nie czulem emocji - moja matka oglada, a ja nie. :)

Grałeś może w Legacy of Kain Defiance , dorwałem tą gre ostatnio i teraz sobie w nią pykam?

Tak, ale jeszcze w XX wieku chyba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanium chyba sam odszedł po walce z wiatrakami? No cóż, mam nadzieję że wrócisz jeszcze ;)

Na jedno wychodzi.

Na razie planow powrotu na GOL nie mam, bo po co - coraz wiecej politycznych wojen i klotni, watek fotograficzny bez Titaniuma umarl... a ten czy inny interesujacy watek moge sobie poczytac, nie musze sie w nim udzielac. Jak mowilem wczesniej - opuszczenie tego forum nie bylo "chwila emocji" po prostu dojrzewalem do tego od jakiegos czasu. Nic tam po mnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...