Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sgorias1

Przegrzewanie się komputera. Prawdopodobnie problem z wentylatorem zasilacza

Polecane posty

Witam

Otóż po odkurzeniu kompa (nie robiłem tego ja) jeden z wentylatorów zaczął dziwnie działać. Co za tym idzie komputer zaczął się przegrzewać. I jest to dość dziwne, bo nie tylko w grach wymagających (btw. BF 3 chodził bez problemu) np. Sniper Elite, ale również w grach takich jak The Forest, State of Decay, World of Tanks (wcześniej działało bez problemu), ale również i takie gry, po których bym się tego nie spodziewał: CS:GO, Combat Wings Bitwa o Anglię 2006 (!) oraz Medal of Honor Airborne 2007 (!).

Jest jeszcze możliwość, że padł wentylator od karty graficznej. Speedfan pokazuje w czasie gry ok. 100 C. Wiem, że takie programy mogą kłamać jednak wierzę mu (czuć po temperaturze w tylnej części obudowy. Dzisiaj jeszcze wyczyszczę go sprężonym powietrzem, a jak to nie pomoże to ja już nie wiem.

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4800

Zasilacz: na chwilę obecną nie wiem, jak się dowiem to dodam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batchat89

Odkopuje bo miałem ten sam problem, na szczęście jest już rozwiązany, będzie dla potomnych - w takim przypadku wentylator zwalnia i pojawia się potrzeba wymiany, u mnie padło chłodzenie procesora, stary wentylator:

118654147_1_1000x700_wiatraczek-wentylator-pc-krasnik.jpg

wymieniłem na cryorig r1 universal :

cryorig-r1-universal_0.jpg

I teraz temperatura nie wchodzi nawet na żółty poziom w speedfanie a co dopiero na czerwone setki i więcej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...