Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Filozof33

Rozwiązany: Nowa myszka

Polecane posty

Witam!

Właśnie idzie do mnie nowy CM Storm XORNET którego dostaje na gwarancji. W poprzednim PPM nie wytrzymał po pół roku. Mam zamiar sprawić sobie nową myszkę a XORNETa sprzedać.

Wymagania:

-FINGERTIP GRIP

-rozdzielczość przynajmniej 2000 dpi

-dużo gram w DotA 2 wiec wytrzymałość

-przynajmniej 2 przyciski funkcyjne w okolicy kciuka (w XORNECIE ten wysunięty bardziej w przód był troszkę daleko)

-jak najmniej otworów, dziurek itp. bzdur stylistycznych (XORNET miał te dziurki). Gładka myszka. Powód? Moja ręka znacząco sie poci (szczególnie po kilku meczach w dote z rzędu) i myszka wyglada nieestetyczne, przez to co sie zbiera w otworach.

Obecnie rozważam Thermaltake Black Element lub ewentualnie Thermaltake

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się znać twój budżet, choć wnioskując po wybranej przez ciebie myszy stawiamy chyba na okolice dwustu złotych.

Osobiście postawiłbym na Zowie EC2 Evo/CL. To sprawdzona i ceniona wśród graczy konstrukcja pod fingertip. Ma też wymaganą przez ciebie bardzo gładką obudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu zapytam - laserowa czy optyczna mysz lepsza? Wiem ze laserowa wymaga podkładki (powyżej podałem jaka posiadam).

Drugi pytanie - zowie ec2 evo vs zowie am. Jakie różnice są miedzy tymi dwoma myszkami?

Kana v2 to też interesujący pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laserowe myszy bierze się przeważnie gdy chce się używać jak najwyższych rozdzielczości (od 2-3k w górę), bo tańsze sensory borykają się z problemem akceleracji negatywnej przy niskim DPI. Analogicznie optyki są zazwyczaj polecane low-mid sensom.

Są też oczywiście wyjątki potwierdzające regułę.

Co do drugiego pytania - teoretycznie niczym oprócz kształtu i ceny. Obie mają ten sam sensor i sprawują się na zbliżonym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kana v2:

+cena

+czujnik

+mało otworów

-ułożenie dodatkowych przycisków

-jakość wykonania i materiały w porównaniu do ec2 evo

-czy dobrze rozumiem ze ona ma niezmienną i stała rozdzielczość 4000 dpi?

Zowie ec2 evo

+wszystko poza...

-... Cena

Jak narazie skłaniać sie ku wydaniu tych 240zl na myszkę ale czuje ból.

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?

Xerber, wielkie dzięki za pomoc i ilośc informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o dodatkowe przyciski, tak? W takim razie jest tak jak to opisujesz. Osobiście uważam to za rozwiązanie wygodniejsze od dwóch umieszczonych po tej samej stronie, ale jeżeli ci to naprawdę mocno przeszkadza, to mógłbym ci podać parę innych, choć niekoniecznie tak opłacalnych, propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...