Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cass

Możliwie najmocniejsza stacjonarka do 6tyś

Polecane posty

Czołem

Więc, tak...miał być laptop(np.MSI GE72), ale chyba jednak skuszę się na blaszaka...i tutaj jestem po wasze porady. Jestem pewien, że jest tu sporo osób, które uwielbiają bawić się w wyszukiwanie najlepszych podzespołów w danej cenie itp.(gdybym miał czas to sam bym w to się"bawił"), więc mam nadzieję, że będę mógł na was liczyć biggrin_prosty.gif...dobra dość tego pierdzielenia...

  • Cena około 6 tysięcy
  • Przeznaczenie: Gry
  • Jak najbardziej "przyszłościowy", nastawiony do dalszej rozbudowy

  • Płyta: Dobra, tania, umożliwiająca OC
  • Zasilacz: Bezpieczny! Modularny, gotowy na ewentualne przyjęcie( w przyszłości) pod swoje skrzydła dwóch radków w crossie.
  • Chłodzenie: ?
  • Procek: Raczej na pewno chciałbym i7-6700k
  • Karta: Tu nie mam pojęcia...z tego co się orientuje to GTX 9xx nie opłaca się zbytnio brać, bo nie ogarniają dx12...dlatego byłbym skłonny zainwestować w radka 390 albo fury dla przykładu. Czytałem kiedyś też(albo mi się śniło), że ma być jakaś efektywniejsza metoda łączenia radków w crossfire...prawda to?
  • Obudowa: Tu jakichś wymagań specjalnych nie mam...byle by praktyczna była biggrin_prosty.gif
  • Pamięć: Z 8GB chyba by wystarczyło na początek
  • Dysk: HDD 1TB wystarczy...SSD 128gb wyciągnę z lapka, więc jest zbędny (chyba, że jakiś tani, warty uwagi polecicie;) )
  • Monitor: Tak...do ceny jeszcze trzeba doliczyć monitor...tu liczę na jakieś wasze propozycję, bo szczerze to nie wiem na ich temat nic...byle by minimum 24' miał, FHD, albo i więcej...po prostu jakiś wygodny do gier wink_prosty.gif

Chyba niczego ważnego nie pominąłem wink_prosty.gif Także liczę na jakieś wasze propozycje. z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to jakoś tak, przy czym pewnie ktoś się jeszcze przyczepi do płyty głównej, no i mam spore wątpliwości, czy zasilacz będzie w stanie uciągnąć dwa Radeony*.

Co do monitora - do wyboru masz albo coś na matrycy IPS (świetne kolory i kąty, przyzwoite czasy reakcji, kiepska, srebrząca czerń, np. Dell P2414H, Eizo FS2434), albo ~144Hz na matrycy TN (świetne czasy reakcji/płynność i nic poza tym), albo coś na matrycy *VA (kolory nieco słabsze niż w IPS, no i niekoniecznie rewelacyjne czasy reakcji, ale w zamian świetna czerń, np. iiyama X2483HSU-B1).

*Nie wiem, czy to jakiś wielki minus, bo generalnie łączenie dwóch kart to średni pomysł, a zapewne po premierze nowej generacji kart będzie to miało jeszcze mniej sensu, niż normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zmieniać obudowę to raczej dopłacać do Fractal Design Define R4/Phanteks Enthoo Pro niż coś na tym poziomie (zresztą i SPC, i Zalman to tak średnie pomysły do Crossfire).

Co do płyty to można oczywiście wziąć np. Asrocka Z170 Extreme4, ale to taki średni sens. Przy okazji, jeśli nie masz zamiaru obrabiać multimediów to sens wzięcia i7-6700K nad i5-6600K jest taki troszkę średni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to można oczywiście wziąć np. Asrocka Z170 Extreme4, ale to taki średni sens. Przy okazji, jeśli nie masz zamiaru obrabiać multimediów to sens wzięcia i7-6700K nad i5-6600K jest taki troszkę średni.

Masz rację...nie będę miał większego pożytku z 6700k, więc lepszym wyjściem będzie i5-6600k - kilka stówek w kieszeni przy okazji.

Czemu branie podanej przez Ciebie płyty miało by średni sens?

Pany...największy dylemat jest odnośnie karty graficznej...co będzie najlepsze w tym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sens ma zmiana 650W XTR na zbyt drogiego 550W Anteca?

średnie jakości okablowanie, w niektórych modelach mogą się trafić piszczące cewki.

Akurat cewki w Antecu też potrafią piszczeć.

Co do karty - wg. mnie R9 390 to najlepsza opcja w tej cenie. Droższe karty się nie opłacają. Ew. może jeszcze R9 390X jest jako-tako opłacalna, ale i tak dopłata względem R9 390 jest zbyt duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już tak mowa o tym zasilaczu to ogólnie CrossFire robi się od razu albo wcale. Także nie wiem czy jest tu sens myśleć nad zasilaczem, który poradzi sobie z Multi-GPU.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś też(albo mi się śniło), że ma być jakaś efektywniejsza metoda łączenia radków w crossfire...prawda to?

Tak, prawda. Nowsze Radeony nie używają specjalnych mostków, tylko komunikują się ze sobą przez magistralę PCIe dzięki technologii XMDA. Działa to nawet całkiem sprawnie. Choć teraz i tak nie za bardzo jest sens łączenia kart, bo najpewniej i tak obecne karty za rok będzie warto wymienić.

Widziałbym to jakoś tak, przy czym pewnie ktoś się jeszcze przyczepi do płyty głównej, no i mam spore wątpliwości, czy zasilacz będzie w stanie uciągnąć dwa Radeony*.

Tak licząc na szybko, to w cięższych grach w peaku obciążenie wychodzi na styk, ale po bezpiecznej stronie. W torture testach zasilacz będzie za słaby. Teoretycznie powinien podołać, bo mało kiedy obydwie karty pobierają maksimum mocy w tym samym czasie, ale ryzyko istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...