Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Street Fighter (seria)

Polecane posty

SFII był wydany na PC, więc mogę coś o nim powiedzieć, choć grałem jeszcze na Amidze. Grało się fantastycznie, choć były średnio dwa ciosy specjalne na postać, chodziło to bardzo wolno (choć widzę to dopiero teraz) i było na czterech dyskietkach, przez co co parę walk trzeba było te dyskietki zmieniać. Nie przeszkodziło mi to w przejściu gry wszystkimi postaciami.

SF4, choć wygląda świetnie i chętnie bym sobie choćby spróbował pograć w to cudo, nie leży w głównej sferze moich zainteresowań - nowych konsol nie posiadam, a mój komputer jest za słaby, by odpalić nachodzącą wersję PC, więc tyle ode mnie.

1) niektóre postacie z SF są zainspirowane mangą JoJo's Bizarre Adventure.

2) http://www.youtube.com/watch?v=2Kkn4bxjzDw - parodia Street Fighera, gdzie odważni zobaczą Jackie Chana jako Chun Li.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF II to był swoisty przełom w historii bijatyk. Choć SFIII Alpha na konsolach jest od niego bogatszy, to do SFII mam największy sentyment. Co tu ukrywać - miodzio! Sporo postaci do wybrania, każda ze swoimi kombosami. Ta gierka potrafiła skraść sporo czasu. Moim fawortem z tej gry był Fei Long i te jego świetne ogniste kopniaki. W SFIV także dodano Fei Longa, zobaczę więc, czy po latach gra się nim tak samo. :rolleyes:

Warto dodać przy tej okazji, że w Polsce drukiem czasopisma Dobry Komiks opublikowano 6 odcinków komiksu Street Fighter stworzonego przez Udon Comics. Polecam sprawdzić ten komiks - Ma świetną fabułę, a nieco mangowa kreska oddaje znakomicie klimat serii o Ulicznych Wojownikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF II to jedna z lepszych gier na Amigę IMO, do dziś odkurzam starego quickjoya i dyskietki bo emulowanie na PC nie ma najmniejszego sensu :P Czekam z niecierpliwością też na IV, skoro jest wzorowana na II i nie będzie w 3D bo to już nie to samo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Street Fighter'a grałem tylko raz jak miałem 5 lat chyba w jedynkę na jakimś nesie. Czwkam mocno na część 4, bo Guilty Gear już zarąbałem. Oby jednak było sterowanie na klawiaturze ponieważ znalazłem na niej idealne ustawienie do bijatyk a niechce mi się znowu ćwiczyć na padzie. :(

Edytowano przez Kawalorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce drukiem czasopisma Dobry Komiks opublikowano 6 odcinków komiksu Street Fighter

To te odcinki o Sakurze, a potem Chun Li? Jeśli tak, to widziałem, przynajmniej ten o Sakurze - scena gdy gada przez gg (no dobra, ogólnie przez komunikator internetowy :) ) z Ryu rozbawiła mnie niesamowicie, celne i śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział... SF IV ma się ukazać na PC 7 lipca*, czyli wraz z nowym CD-Action... Rodzi się dylemat- nowe CD-A czy Street Fighter? Hmm... Najlepiej oba ;).

*tu nie jestem pewien, czy to premiera w USA, czy w Europie... W żadnym newsie nie mogłem tego znaleźć :huh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według www.gryonline.pl premiera "czwórki" ma być 02.07 a w USA 07.07. Rzecz jasna w naszym zaścianku nie ma "planów wydania".... :mad:

Też czekam na tę grę, w końcu jakaś bijatyka na PC i to pod jakim szyldem - palce lizać :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według www.gryonline.pl premiera "czwórki" ma być 02.07 a w USA 07.07. Rzecz jasna w naszym zaścianku nie ma "planów wydania".... :mad:

Wg. Gamefaqs (na którym rzadko kiedy się zawiodłem). 07/01/09 USA (dzisiaj o.0) i 07/03/09 EU. A co do "naszego zaścianka" to nie ma co przeżywać bo Prototype też miał mieć jakieś problemy a już leży na półkach od co najmniej półtora tygodnia.

Odpaliłem u siebie Benchmark SF IV i było zajefajnie ^^ Mój GeForce'ik 9600GT dalej jakoś ciągnie :laugh:

Edytowano przez Aranor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co do Prototype, to był podany termin wydania w PL (w sensie - w Polsce) a przy SF IV nie ma... mam nadzieję, że się ukarze u nas wraz z światową premierą. Wszak wersja PL tej gry jest tak potrzebna jak wrzód na d....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd projekt miał wydać w Polsce SF4 ale niestety go nie wyda, z tego, co mi wiadomo współpraca z capcom jest chwilowo zawieszona, zresztą nie ma tego tytułu w planach wydawniczych http://www.cdprojekt.pl/releaseschedule. Więc na dzień dzisiejszy nie ma chętnych do wydania jedynej nextgenowej bijatyki na pieca. Dla mnie to niedorzeczne, pół roku czekałem na tę grę, czytając każdy news z wywieszonym jęzorem, żeby 2 tygodnie przed premierą dowiedzieć się, że nie kupię jej w Polsce. Może za następne pół roku znajdzie się wydawca, tylko teraz nasuwa mi się pytanie czy któryś z polskich graczy będzie na tyle cierpliwy albo zamówi grę za granicą? Szczerze w to wątpię. Ta gra w Polsce zostanie wydana przez torrenty.

Edytowano przez ekonom321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh dlaczego takich hitów w Polsce nie wydają ;/? Ale jedną rzecz musze stwierdzić: Gra wreszcie jest dla hardcorowców :) wreszcie widać ogromny poziom trudności każdy trick trzeba ćwiczyć godzinami aby dojść do perfekcji nawet na poziomie Easiest gra jest bardzo trudna :) i to się nazywa prawdziwa gra :) już widzę jak autor recenzji tej gry da jej minus za poziom trudności ;/ lepiej by się ludzie nauczyli grać :P a nie od razu minus za poziom trudności :P Gra jest bardzo grywalna tylko do licha czemu nikt nie wyda jej w Polsce ;/ nawet jakby była za 200zł to gra jest warta tej ceny

Edytowano przez Tobah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później TAKA gra musi znaleźć dystrybutora, chociaż lepiej żeby prędzej...

Trochę z innej beczki: oglądam właśnie gameplay'e na YT z wersji PeCetowej (podobno)... Właśnie trafiłem na taki z Kenem, w skrócie przedstawia się tak: shoryuken, shoryuken, shoryuken... i tak do usr... do K.O. :happy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że skończe z emulacją tekkena 5 :laugh: ale widze, że jeszcze trochę musze go pomęczyć. Wydawca znajdzie się ale jak zwykle za późno. Nie od dziś wiadomo, że polska dystrybucja jest daleko, daleko w tyle. Nawet polskie gry wychodzą u nas później niż na świecie. :confused: Co do tych filmików z YT to się wogóle nie dziwię miałem okazję grać chwilę w SF4 na X-klocku i poziom trudności jest naprawdę wysoki. Potrzeba wielu godzin treningu żeby opanować jakieś ponad podstawowe ciosy o super i ultra combo już nawet nie będę wspominał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh dlaczego takich hitów w Polsce nie wydają ;/? Ale jedną rzecz musze stwierdzić: Gra wreszcie jest dla hardcorowców :) wreszcie widać ogromny poziom trudności każdy trick trzeba ćwiczyć godzinami aby dojść do perfekcji nawet na poziomie Easiest gra jest bardzo trudna :) i to się nazywa prawdziwa gra :) już widzę jak autor recenzji tej gry da jej minus za poziom trudności ;/ lepiej by się ludzie nauczyli grać :P a nie od razu minus za poziom trudności :P Gra jest bardzo grywalna tylko do licha czemu nikt nie wyda jej w Polsce ;/ nawet jakby była za 200zł to gra jest warta tej ceny

Gra pojawiła się kilka dniu temu, tylko "na chwilę" w Wirtusie (kilka sztuk) za 119zł... niestety zanim się zdecydowałem na zakup, było już po wszystkim. Rzucili się na to jak sępy na wagon bebechów...

Natomiast moja znajoma kupiła SF IV ze/przez Steam'a. Trochę zabuliła bo na "nasze" wyszło ponad 150zł. Ale do rzeczy:

Ta gra wcale nie jest trudna, nawet na najwyższym poziomie trudności kompa można, bez specjalnego wysiłku, pokonać. Poza tym ciosy danych postaci (moja ulubiona Ryu ) mają identyczne kombinacje, co we wcześniejszych odsłonach serii. Dodatkowo gra oferuje również inne wymiary rozrywki niż tylko ARCADE, można zmierzyć się z kompem w tzw. wyzwaniach - np. walki na czas czy walki "na jednym pasku energii" z daną ilością przeciwników. Dzięki sprostaniu wyzwaniom możemy min. odblokować ukryte postacie czy "kolory" strojów. Bardzo efektownie wyglądają Super Comba. SF IV to po prostu stara, dobra bijatyka w nowszej oprawie graficznej.

Jedynymi minusami SF4 są, moim zdaniem, oprawa audio...no tam muzyczka z intro i gł menu to jakiś "Justin Timberlake" - totalnie mi nie pasuje, zresztą muzyczki podczas walk również odstają od wcześniejszych odsłon serii Street Fighter. Druga sprawa: nie ma możliwości zagrania w dwójkę na jednej klawiaturze...porażka - żeby grać we dwójkę trzeba mieć, oprócz klawiatury, pada (rzecz jasna najlepiej od X'a).

Ale ogólnie sama gra jako taka, jest wyśmienita. Tak jak mówiłem - stary dobry Street Fighter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem cyfrową wersje gry z serwisu Impulse i już prawie tydzień cieszę się tą grą. Serwis polecam, bo cena w porównaniu do innych jest bardzo przystępna, zapłaciłem niecałe 130 zł. Oczywiście wolałbym mieć pudełko na półce, no, ale cóż trzeba sobie jakoś radzić. Co do samej gry to raczej nie wyobrażam sobie gry na klawiaturze, a już tym bardziej dwie osoby na jednej. Grafika jest świetna, utrzymana w klimacie starego SF'a. Muzyka faktycznie trochę mało różnorodna i nie pasuje do tej gry. Ale zawsze można ściszyć grę i w tle odpalić winampa przynajmniej ja tak robie :happy:

Co do trudności gry, po odpaleniu gry, rozpoczynam od razu tryb arcade na średnim poziomie. Wszystko fajnie pierwsza walka wygrana, druga też, w trzeciej oberwałem od kompa perfectem. Pytam ocb!? Zaczynam na niższym poziomie to samo tylko doszedłem rundę dalej :dry: dałem sobie spokój i przeszedłem do innych trybów, trafiłem na Trial, który jest swojego rodzaju samouczkiem i uczy grać każdą postacią od prostych ciosów do naprawdę zaawansowanych kombosów. Bez przejścia przynajmniej kilku poziomów triala, nie odniesiesz w tej grze sukcesów.

Co do ciosów to są grupy postaci, których kombosy wykonuje się dokładnie tak samo, czyli jak nauczysz się np. grać dobrze Kenem, to umiesz też walczyć Ryu, Goukenem, C.Viper i Sagatem.

No i na chwilę obecną mam już, 20h gry na liczniku, odblokowane wszystkie postaci, większość gry przeszedłem Kenem, teraz gram Akumą, który ma po prostu zabójczego ultrasa :happy:

Próbowałem grać w sieci, ale szybko mi się odechciało, na razie jestem jeszcze za słaby. A więc zanim nauczymy się dobrze grać czeka nas wiele godzin treningu, co dla niektórych jest wadą, ale dla mnie to zaleta, bo gra zatrzymuje przed monitorem na dłużej.

A i jak ktoś by chciał kupić grę po okazyjnej cenie to podaje linka

Tu możesz kupić cyfrową wersję SF4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce premiera jest nieznana z powodu zerwania współpracy Capcomu z CDProjekt-em. Nieoficjalnie mówi się że teraz grę wyda Cenega (ktoś na forum Gry-online dowiedział się tego z rozmowy telefonicznej z Gram). Datę premiery różnie ustala się na koniec lipca - środek sierpnia. Jako że gra już wyszła wszędzie tylko nie w Polsce łatwo znaleźć wymagania.

Edytowano przez Kawalorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie wk***li z chun-li. albo ja jestem taki nieporadny albo z szybkiej zwinnej kobietki zrobili niemrawa ciezarna kocice boze zeby wygrac nia walke (efektownie ) jest prawie nie mozliwe. komp tez jakos nie blyska ta postacia :( ciosy trudne (czekanie 2 sekundy zeby wcisnac drugi klawisz ciosu to porazka i co z tego ze tak bylo w oryginalnej dwojce) malo efektowne. w dwojce odbijanie od scian mialo sens teraz tylko najwyzej zeby sie z cornera wydostac mogli jej pozwolic na drugi podskok w powietrzu :(( kolowrotek chun to smieszny zart w porownaniu z np ryu czy kena nawet jako special czy ktos ma podobne wrazenia ? ale tak poza tym gra wymiata nie zaluje kasy chociaz za chun li (i vege) to bym zagryzl

ale bison wymiata jak zawsze zreszta komp nie radzi sobie dobrze z jego psychocrusher przez co mam wiele perfectow :)

Edytowano przez rahiemur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czworka to wielki powrot do korzeni. Mix postaci z oryginalnego SF i Alpha. Dobrze, ze sie pozbyli ludkow z SF3 - w ogole mi nie podeszli. Nie chce mi sie pisac eposu wiec swoje przemyslenia po tygodniu katowania SF4 oddam w podpunktach. A wiec:

+

grafika

animacje postaci

masa trybow (w tym trening)

chalange!!!

sytem

design plansz

-

ilosc plansz...

El Fuerte i Rufus to jakas kpina

moglo by byc jednak wiecej postaci

krotki tryb arcade

zniknal "pasek pokonanych ludzikow" (to tak na sile troche ale bym sie nie obrazil gdyby byl)

bez pada nie pograsz (a nawet jak masz pada to i tak stick jest do tej gry najlepszy)

nie ma samolociku latajacego po mapie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...