Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mfstahp

Rozwiązany: Dysk SSD 120GB ~300zł

Polecane posty

Witam

Po raz kolejny zgłaszam się na forum przy kupnie kolejnej rzeczy, tym razem jest to dysk SSD. Na oku mam póki co te modele:

- http://www.x-kom.pl/...x-3k.html#oceny

- http://www.x-kom.pl/...-seria-520.html

Jeśli ktoś ma inne propozycje to jestem otwarty na nie. Może ktoś posiada któryś z wymienionych powyżej i mógłby napisać jak się spisują.

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co Kingston nawyprawiał z serią V300 (znaczące pogorszenie parametrów) nie uznałbym tej marki za pewną. Zresztą to i tak model na kiepskim kontrolerze Sandforce SF-2281 - zapomnij, że osiągniesz deklarowane przez producenta transfery (co najwyżej w benchmarkach). Ten Intel to też niestety Sandforce.

Za <300zł proponuję np. Plextor M6S lub Crucial MX100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dwóch wymienionych przez yojo2 wyżej modeli, to z nowości ostatnio dość dobrze w testach wypadła Toshiba Q Series Pro 128 GB...

Być może uda się ją dostać w tej cenie. (Ba, przed chwilą sprawdzalem, da radę)

Crucial M550 128 GB jest bardzo blisko tej kwoty również, a to też świetny i sprawdzony dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkopuje temat bo postanowiłem się wstrzymać trochę do świąt i dozbierać troszkę grosza więcej i chciałem się zapytać czy za około 450zł da radę kupić dysk SSD 256GB? czy jednak zgarnąć jakiegoś 120GB ale lepszego wydajnościowo?

np. http://www.x-kom.pl/...-mx100-7mm.html

//edit; nie zauważyłem że yojo2 napisał o tym Crucialu MX100 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje stary temat bo widzę że nie napisałem w nim że brałem dysk i nie został zamknięty więc skorzystam z możliwości odświeżenia.

Zakupiłem już dawno tego Plextora M6S 128Gb przez pierwsze pół roku śmigał bez problemu po czym się wysypał i już nie wstał, oddałem go na gwarancję, szybciutko zwrócili mi nowy. W tym czasie poszła wymiana sprzętu i5 4690k / GTX 970 / msi z97 gaming 3, nowy dysk pochodził miesiąc zaczął sypać BSOD z błędami o pamięci + jak robiłem defragmentację to na 40Gb stawał i zwieszał kompa tak jakby coś tam siedziało i nie chciało dalej przepuścić. Sprzęt śmiga bez problemu więc chyba to nie wina komputera(?).

Ale wracając do tematu, jutro przychodzi mi nowy dysk z serwisu i starszy chce mi go skasować do mojego starego PC, a ja będę brał sobie 240+ jakiś dysk (myślałem jednak że te 128Gb będzie wystarczające ale w miarę szybko miejsce się upłynnia instalując jedną gierkę i pierdoły ;) ) i zwracam się do was z takim zapytaniem, przeglądając tematy z kompami polecacie teraz tego nowego Crucial MX200, ale czy aż taką różnice odczuję w porównaniu np z BX100? (nie porównałem go z MX100 bo nie wiedzieć czemu jest dużo droższy niż MX200 :P)

//ps. nie wiem czy da się zmienić nazwę tematu, nie wiem jak więc nie zmieniłem ; P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem defragmentację to na 40Gb stawał i zwieszał kompa
Defragmentowałeś SSD?
polecacie teraz tego nowego Crucial MX200, ale czy aż taką różnice odczuję w porównaniu np z BX100?
Różnica w wydajności z grubsza pokrywa się z różnicą w cenie, więc którego z tej dwójki nie wybierzesz, będzie ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem defragmentację to na 40Gb stawał i zwieszał kompa

Defragmentowałeś SSD?

Tym testem w HDTune bodajże, to nie jest defragmentacja? : P W ogóle pokazywało mi w nim że dysk przez ten miesiąc chodził tylko 100h co jest niemożliwie mało bo chodzi minimum 10h/d confused_prosty.gif

//edit; a co do tego MX200, jako że jest to nowa seria to w miarę już jest przetestowany ten dysK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...