Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mattix19

Rozwiązany: [Steam] Gry się nie ładują

Polecane posty

Witam

Jakis tydzien temu instalowalem Gta IV i Dirt 2 ze steam. Wszystko ladnie mi smigalo na win 7 64bit.

Lecz dzis jak chcialem pograc w te gry to po uruchomieniu wlacza sie okienko steama ze uruchamia sie gra i nic wiecej sie nie dzieje. Gra nie zajmuje sobie nawet pamieci Ram. Probowalem juz wszystkie reinstalowalem steama i obie gry, sprawdzalem poprawnosc plikow nawet sciagalem na nowo (Narazie tylko dirt 2 bo obie waza ponad 10GB) i nic nie dziala. Zauwazylem tylko ze po reinstalce nie konfiguruje sie directx tak jak ma to miejsce przed 1 uzyciem. Czy ktos wie o co chodzi?

Jezeli zly dzial to prosze o przeniesienie. Wydaje mi sie ze to problem ze steamem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steam ogólnie jest pokręcony, wychodzi na to, że te błędy również wynikają z jego wadliwości.

z resztą steam nie jest zbyt dobrze dostosowany do gier z zewnątrz, a tym bardziej do Windowsa 7 i to jeszcze 64 bit. spróbuj sobie zainstalować Wina XP i wszystko powinno śmigać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia maveric z twoimi radami... jakie gry z zewnatrz gta iv jak i dirt2 jest do kupienia na steam

najczestszym zabiegiem jest usuniecie clientregistry.blob i zrestartowanie platformy steam, badz zmienienie regionu sciagania w oocjach

korzystam juz pare ladnych lat z tej platformy i chyba mam farta bo prawie problemow nie mam ;p

a czem gry niektore moga nie chodzic bo restartuja serwery z aktualizacjiami badz te ktore weryfikuja gry ;p gdy wprowadzali nowy gui to przez dzien nikt nie mial znajomych na liscie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia maveric z twoimi radami... jakie gry z zewnatrz gta iv jak i dirt2 jest do kupienia na steam

najczestszym zabiegiem jest usuniecie clientregistry.blob i zrestartowanie platformy steam, badz zmienienie regionu sciagania w oocjach

korzystam juz pare ladnych lat z tej platformy i chyba mam farta bo prawie problemow nie mam ;p

a czem gry niektore moga nie chodzic bo restartuja serwery z aktualizacjiami badz te ktore weryfikuja gry ;p gdy wprowadzali nowy gui to przez dzien nikt nie mial znajomych na liscie :P

a wiec tak...

reinstalka na xp nie wchodzi gre bo nie poto kupuje laptopa z orginalnym win 7 64bit zeby teraz znizac sie do poziomu xp wiec to odpada odrazu

Zmienialem juz opcje regionu nawet usuwalem te dwa pliki .blop czy jak one tam znalazlem juz takie porady w necie nie pomoglo. Jest to o tyle dziwne ze wczesniej wszystko smigalo a teraz nie chce sie wogole wlaczyc. Gry wogole nic nie robia jak tylko zniknie okno z napisem ladowanie gry tak nic wiecej sie nie dzieje nawet nie zalacza sie proces gry ani zadne bledy nie wsykakuja. Inne gry jak np saints row 2 smigaja bez problemu tylko te 2 nie chca dzialac. Nie chce na nowym kompie odrazu formata robic bo chyba tylko to mi zostalo

:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas (duużo czasu) i niezły internet, możesz spróbować pozbyć się całego Steama, tj. odinstalować i wysterylizować, po czym przystąpić do ponownej instalacji aplikacji wraz z grami. I od tego pytanie: czy reinstalacja samych gier nastąpiła tylko przez usunięcie Steamem, czy folder z grą usunąłeś również?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas (duużo czasu) i niezły internet, możesz spróbować pozbyć się całego Steama, tj. odinstalować i wysterylizować, po czym przystąpić do ponownej instalacji aplikacji wraz z grami. I od tego pytanie: czy reinstalacja samych gier nastąpiła tylko przez usunięcie Steamem, czy folder z grą usunąłeś również?

Robilem reinstalke steama gier wszystkich folderow nawet kluczy w rejestrze. Na calym kompie nie zostalo ani sladu i tych 2 grach i na nowo je sciagalem i dalej nic... Co zauwazylem to to ze nie pojawilo sie 1 uruchomienie, poprostu po kliknieciu Graj nic sie nie dzialo ;s

EDIT!

Wlasnie zauwazylem ze porod najprawdopodobniej lezy po stronie dll. Gdy chce uruchomic jedna z tych gier prosto z folderu steama (NIE PRZEZ PROGRAM!) wyskakuje brak pliku xlive.dll ale jak zainstalowalem tego dll okazalo sie ze nie dziala on pod system 64bit

Czy jest ktos moze w posiadaniu tego pliku w wersji 64bit?

To bardzo wazne gdyz inne gry uruchamia normalnie z folderu tylko tym dwom wyskakuje brak tego pliku...

jbc sciagalem ze stronki dll files. Nie dzialal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...