Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Gry GFWL które można aktywować na Steamie

Polecane posty

Jako że usługa GFWL ma zostać wkrótce całkowicie wyłączona, ma pojawić się możliwość aktywacji kluczy na platformie Steam. O ile się orientuje taką możliwość otrzymali już nabywcy Bioshock 2. Ja dzisiaj sprawdziłem możliwość aktywacji swojego klucza do Batman Arkham Asylum i klucz się aktywował. Pisałem o tym w tym temacie:

http://forum.cdactio...ic=44074&st=540

Proponował bym aby podawać jaką grę GWFL i w jakim wydaniu zakupioną udało się aktywować.

Ze swojej strony na razie mogę podać tylko:

Jak toś coś potwierdzi to dodam do listy.

Pomocna instrukcja napisana przez użytkownika Exclusive dla graczy którzy mają problemy z aktywacją kluczy Batman AA z PKK:

http://forum.cdactio...80#entry3968662

Klucze GFWL aktywujące się na STEAM:

Ace Combat Assault Horizon (ed. Premierowa)

Batman: Arkham Asylum (zakupione na D2D, edycja z Biedronki)

Batman: Arkham City (edycja premierowa, EK)

Bioshock 2 (edycja premierowa, Premium Games)

Gotham City Impostors

Resident Evil 5 (Klucz z CDA nr 191/Klucz D2D)

Toy Soldiers

Dirt 3.

Klucze GFWL nie aktywujące się na STEAM (na razie):

GTA: EFLC

GTA IV

Dead Rising (edycja PKK, ed. Premierowa)

Bulletstorm (ed. Premierowa)

Street Fighter x Tekken (Nowe Premium Games)

Symulator Farmy 2011

F1 2010

F1 2011 (ed. Premierowa)

Dirt 2 (ed. Premierowa)

Dirt 3.

Insanely Twisted Shadow Planet.

Batman Arkham Asylum (premium games, PKK - 2 udane aktywacje, ed. Premierowa)

Gears of War (ed. Premierowa, Platynowa Kolekcja)

Resident Evil 5

Kane and Lynch: Dead Men

Bioshock - PKK, ed. Premierowa UK

Bioshock 2 - PKK - 2 udane ktywacje

Jak napisał Juluzz

Mój PKKowy klucz Bioschocka 2 też sie nie chciał aktywować,ale email do supportu cenegi załatwił sprawęsmile_prosty.gif

[...]

Red Faction: Guerrilla - ed. Premierowa

Dodam coś od siebie na temat Red Faction: Guerrilla (mam wersje z Topseller)

Kod z pudełka co prawda nie działa na Steam, ale można napisać do supportu Nordic Games, a oni prześlą kod Steam.

Sprawdzałem ok 3 miesięcy temu i dostałem klucz. Co prawda coś tam psioczyli, że to nie standardowa czynność i mogę czuć się wyróżniony, ale po necie widzę, że wszystkim tak piszą.

Grę dodało mi do konta bez problemu, ale jeszcze jej nie uruchamiałem.

Street Fighter 4 (ed. Premierowa, ed. Biedronkowa)

Fable 3 (ed. Premierowa)

Fallout 3 GOTY (wersja nie z cenegi)

FUEL

Empire Earth III

COD: WAW

Dzięki dla Pandeaemon, Gabriele, Mr.Yoshi, I3ig, krzycho89 za sprawdzenie.

Dzięki dla k0mp0t za link.

Podsumowanie postów jak do tej pory

TYTUŁ-usługa GFWL czy GFW-wydanie -czy się już aktywuje - uwagi

Ace Combat Assault Horizon-GFWL-b.d-TAK-

Battlestations Pacific-GFWL-PKK-TAK-

Batman Arkham Asylum-GFWL-Premium Games-NIE-Oficjalnie przeniesiono z GFWL na Steamworks ? kontaktować się z polskim wydawcą.

Batman Arkham City-GFWL-kolekcjonerka-TAK +GOTY-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Batman Arkham Asylum-GFWL-Biedronka-TAK +GOTY-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Batman Arkham Asylum-GFWL-PKK-NIE-Oficjalnie przeniesiono z GFWL na Steamworks ? kontaktować się z polskim wydawcą.

Batman Arkham Asylum-GFWL-PG-NIE-Oficjalnie przeniesiono z GFWL na Steamworks ? kontaktować się z polskim wydawcą.

Batman Arkham Asylum-GFWL-PKK-TAK-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Batman Arkham City-GFWL-b.d-TAK +GOTY-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Batman Arkham City-GFWL-pudełko-TAK +GOTY-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Bioshock 2-GFWL-PKK-NIE-Oficjalnie przeniesiono z GFWL na Steamworks ? kontaktować się z polskim wydawcą.

Bioshock-GFW-PG-NIE-

Bioshock-GFW-premierowe-NIE-

Bioshock-GFW-premierowe UK-NIE-

Bioshock-GFW-PKK-NIE-

Bioshock 2-GFWL-premierowe-TAK-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Bioshock 2-GFWL-PG-TAK-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Bioshock 2-GFWL-PKK-TAK-przeniesione oficjalnie na Steam Works

Bulletstorm-GFWL-b.d-NIE-powinien aktywować się na origin

COD: World at War-GFW-b.d-NIE-

DIRT 3-GFWL-b.d-NIE-Codemasters podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

DIRT 2-GFWL-b.d-NIE-Codemasters podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Dark Souls Prepare to die Edition-GFWL/Steamworks--Musi-

Dead Rising 2-GFWL-premierowe-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Dead Rising 2-GFWL-PKK-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Empire Earth III-GFW-b.d.-NIE-

F1 2010-GFWL-b.d-NIE-Codemasters podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

F1 2011-GFWL-b.d-NIE-Codemasters podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

FUEL-GFWL-b.d.-NIE-Codemasters podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Fable 3-GFWL-premiera-NIE-

Fallout 3 GOTY-GFWL-b.d-NIE-polskie wydanie nie posiada ani GFWL ani klucza

Fallout 3-GFW-b.d-NIE-polskie wydanie nie posiada ani GFWL ani klucza

GTA IV-GFWL-b.d-NIE-

GTA EFLC-GFWL-b.d-NIE-

Gears of War-GFWL-biedronka-NIE-

Gears of War-GFWL-b.d-NIE-

Gears of War-GFWL-premierowe-NIE-

Operation Flashpoint Red River-GFWL-b.d-b.d-Codemasters podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Red Faction: Guerilla-GFWL-premierowe-NIE-

Resident Evil 5-GFWL-Gamefly/D2D-TAK

Resident Evil 5-GFWL-CDA-TAK

Resident Evil 5-GFWL-b.d-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Street Fighter x Tekken-GFWL-b.d-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Street Fighter x Tekken-GFWL-Nowe PG-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Street Fighter IV-GFWL-premierowe-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Street Fighter IV-GFWL-biedronka-NIE-Capcom podobno planuje przeniesienie tytułów na STEAM

Symulator Farmy 2011-GFW-b.d-NIE-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam możliwość aktywacji Bioshocka 2 - ja mój egzemplarz (premierówka) dodałem do steama już dobre 2 tygodnie temu. Btw, dzięki za info o Batmanie - przed chwilą na moim koncie steam wylądowała edycja GOTY a, co ciekawe, BAA mam z biedronki.

Postaram się jutro (właściwie to jeszcze dzisiaj :P) obadać jak wygląda sytuacja z innymi grami gwfl :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przetestowałem" dziś wszystkie gry gwfl pod względem możliwości dodania ich do steama które miałem na stanie i żadna nie działa.

W poszukiwaniu informacji o rejsestrowaniu gier gwfl na platformie Valve w internecie napotkałem tylko newsy o obu Batmanach i Bioshocku 2 oraz wzmiankę że "kroki w tym kierunku podjęły także firmy Capcom oraz Codemasters".

Co ciekawe, natrafiłem na informację, jakoby "Osoby posiadające podstawowe wydania obu odsłon serii Batman: Arkham otrzymają za darmo edycję Game of the Year (GotY), która powinna pojawić się w Waszej bibliotece gier na Steamie", co pokrywa się z moimi doświadczeniami z B:AA wyżej. smile_prosty.gif

Oba cytaty pochodzą ze strony http://pclab.pl/news55222.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman Arkham City - wersja pudełkowa, także aktywuje się bezproblemowo w edycji GOTY.

Póki co GTA: EFLC nie chcą aktywować się na steamie, to samo tyczy się GTA IV

Dead Rising 2 z edycji PKK także nie da się aktywować.

Bulletstorm - także póki co nie da się aktywować.

Street Fighter x Tekken -nie można aktywować.

F1 2011 - nie da się aktywować.

Dirt 3 - nie da się aktywować.

Batman Arkham Asylum z premium games - nie aktywuje się.

Ace Combat Assault Horizon - aktywuje się.

Gears of War - nie aktywuje się.

Resident Evil 5 - nie aktywuje się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma ochotę na zabawę w aktywację Batmana AA z Premium Games to podaję kluczyk :

C4THD-P6W8T-QWKW2-JP2B7-7WG8D

Jakiś tydzień temu nie chciał się aktywować na steamie a jako, że kupiłem kluczyk do tej gry w najnowszym "humblu bumblu", więc oddaję wam kluczyk z pudełka. Miłej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t dzięki za link.

@Joneleth więc mamy jedno info o tym że edycja PKK się nie aktywuje i jedną że się aktywuje, mamy też jedną informację że wydanie z Premuim games się nie aktywuje więc jeżeli ktoś testował klucz od NaczelnikMieczysław miło by było jakby dał znać jak poszło.

Każdy wie jak wyglądała u nas w kraju sytuacja z GFWL, od pierwszych informacji że trafi w końcu do Polski minęło więcej czasu niż od oficjalnego pojawienia się u nas do zamknięcia serwisu. Czy też takie sytuacje jak Falloutem 3 czy Hunted gdzie kupowaliśmy gry w pudełku ze znaczkiem GFWL a w środku siedziała płyta bez klucza z softem wykastrowanym z ficzera firmującego swoim znakiem produkt. Myślę że osoby które zakupiły grę w PKK i ich klucz nie aktywuje się mogą próbować uderzać do dystrybutora bo dzięki postowi Joneleth wiedzą że jednak możliwe powinno być aktywowanie tej edycji gry.

Być może nie wszystkie gry korzystające z GFWL da się aktywować na Steam. Możliwe że Bulletstorm o którym ktoś wspomniał wcześniej z racji że wydany został przez EA będzie można aktywować np. na Origin.

Jeżeli zaś chodzi o COD: WAW - na pudełku rzeczywiście jest GFWL ale nie przypominam sobie aby występował w grze tak jak to było na przykład w GOW lub RE5, więc być może tyczył się on tylko obsługi multiplayera.

Jeżeli chodzi o ten temat, to owszem o przejściu Bioshocka 2 z GFWL na STEAM było całkiem głośno, sam pamiętam że o tym czytałem. Natomiast o Batmanach nie, ale na wieść o zamknięciu GFWL postanowiłem sprawdzić czy z nimi jest podobnie. Bo szukanie informacji w internecie coraz częściej kończy się trafianiem na fora na których porada brzmi "ask google".

Się rozpisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowiłem wpisywanie swojego kodu z Arkham Asylum PKK i utrzymuję, że kod nie wchodzi. Niemożliwe, że się pomyliłem, więc albo moja kopia jest wadliwa, albo PKK nie jest możliwa do aktywacji :) Niech się wypowiedzą inni, co mają grę z tego wydania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em.. skoro dopiero zaczęto przenosić gry GFWL na Steam i w dodatku nie wszystkie, to czemu sprawdzacie klucze, co do których jeszcze nie ma potwierdzenia. No bez jaj...jak czegoś nie ogłosili, to z pewnością jeszcze nie działa.

Wątek ok, ale pospieszyliście się z tym sprawdzaniem.

Antrox, nadal jest na GFWL i Steam. Póki twórcy nie zainteresują się przenosinami, to będzie działać w obu systemach, a jak GFWL zostanie wyłączony (1 lipca 2014), zaś Dark Soulds nie zostanie przeniesione na Steam, to będzie to bezużyteczna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo moja kopia jest wadliwa, albo PKK nie jest możliwa do aktywacji

Tak jak pisałem - jest to możliwe, bo ja to zrobiłem w okolicach pierwszego listopada. W historii konta Steam Arkham Asylum mam oznaczone jako "Batman: Arkham Asylum GFWL Redemption".

Jaką konstrukcję ma Twój klucz? Z ilu części się składa? Gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że są seriale składające się z trzech i pięciu części, może w tym leży problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exclusive.

Zrobiliśmy, to choćby dlatego, żebyś nie ubolewał nad tym, że masz bezużyteczną grę, za którą wydałeś kupę kasy, czy też, abyś nie musiał sam rozgrzebywać pudełek i próbować aktywować gry.

Co do Batman Arkham Asylum potwierdzam, że wersja z PG nie aktywuje się, a klucz słada się z 5 części.

Jednak teraz w Humble Bundle jest zestaw obu części, to kupiłem za grosze i bez problemu aktywowałem 1 część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...