Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hotcan

DirectX 10 - Windows XP

Polecane posty

Witam..

Mam problem z dx10 na windows xp. Nie mam zielonego pojęcia jak to się znalazło u mnie na dysku, ale skoro już jest to sprawia problemy... około 20% aplikacji nie działa.

Format nie wchodzi w grę.

Gdzieś czytałem że wystarczy usunąć pliki d3dx10.dll, czy to bezpieczne?

Proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to odinstalować, ale żeby rozwiać wszystkie wątpliwości - Windoiws XP obsługuje DX10 (oficjalnie nie), jest działająca (ale niezbyt wydajna) rodem z Rosji przeróbka DX10 na Windws XP, prawdopodobnie na bazie plików z Visty. Microsoft ogłosił, że Windows XP nie obsługuje DX10 bo, prawdopodbnie, chciał w ten sposób zwiększyć sprzedaż Visty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, spróbować naprawić Windę poprzez np. instalację nakładkową (to nie format, więc niczego nie stracisz).

Jak to zrobić?

Nie wygodniej by było zrobić ROLLBACK? (chyba że mówimy o tym samym c: )

Usunąłeś ten plik ręcznie?

Boję się że Windows się posypie, czego bym nie chciał..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzą te pozostałości pseudo dx10 i stąd problem. Obawiam się, że bez drastycznych rozwiązań się nie obejdzie. Trzeba by, pewnie, usunąć w ogóle directa i go na nowo zainstalować, a to nie jest zbyt bezpieczne. Ja też kiedyś coś w nim namieszałem i użyłem programiku Directx Buster, jakoś nic się nie stało, a nawet naprawiło. Jednakowoż są lepsze programy, poza tym można usunąć directa przez rejestr.

Zerknij na to i zastanów się dobrze, zanim cokolwiek zrobisz, jeśli się coś nie uda, czeka Cię format (aczkolwiek i tak Cię on może czekać).

Radzę linkować w inne miejsca. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...