Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawelloski7783

Gry wyrzucają do pulpitu

Polecane posty

Witam. Mój nowy komputer zakupiony w czerwcu cierpi ostatnio na przypadłość objawiającą się wyrzucaniem gier do pulpitu. Najczęściej wyrzucany jest Portal 2,a najrzadziej (nigdy) Wiedźmin 2 i Battlefield Bad Company 2. Podejrzewam że związek z tym może mieć pamięć RAM - Minecraft wywala z błędem "Out of Memory". Ponadto wydaje mi iż karta graficzna zapożyczyła sobie część pamięci RAM, ponieważ system wskazuję że owa posiada niemal 3GB pamięci (3044MB). Wracając do przypadłości - wygląda to tak: gram, gram, gram i nagle gra się wyłącza, pojawia się pulpit systemu Windows 7, gry nie ma na pasku zadań. Wszystko występuje w nieregularnych odstępach czasu.

Specyfikacja komputera:

Intel Corei5 2500K @3.3Ghz

ASUS GTX570 DirectCUII 1280MB

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Zasilacz XFX 650W Modular 135mm 80+

P.S. System to Windows7 Professional x64, w nim nie ma żadnych utrudnień w pracy

P.S.2. Przepraszam za stylistykę, ale nie potrafię tego inaczej opisać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Trochę przypomina mi to mój problem z tego tematu, po jakimś czasie jednak problem powrócił. Na innym forum znalazłem rozwiązanie - problemem okazał się program Sunrise Seven, do optymalizacji systemu. Czy używałeś jakiegoś programu do modyfikacji/optymalizacji? Jaką masz wersję systemu tj. wydanie OEM, BOX? Z zintegrowanym SP1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Twoja karta nie powinna zapożyczać pamięci, gdyż ma jej aż nadto. Zapewne w panelu sterowania, w zakładce system, masz napisane tak: "RAM: 4GB (dostępne 3,08)"? Można rzecz jasna robić testy pamięci programem memtest86+, ale daję 20zł, że nic nie wykryje. Ja bym zrobił tak: reinstal systemu i sprawdzanie po instalacji i użyciu jakiegoś programu dostępnej liczby pamięci oraz występowanie błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje też na windows XP (mam zainstalowane dwa systemy), więc nie wiem czy reinstal jest dalej potrzebny... kopia z panelu sterowania:

Typ karty wideo NVIDIA GeForce GTX 570

Całkowita dostępna pamięć grafiki 3057 MB

Dedykowana pamięć grafiki 1280 MB

Dedykowana pamięć systemowa 0 MB

Współużytkowana pamięć systemowa 1777 MB

Wersja sterownika karty wideo 8.17.12.6658

Rozdzielczość monitora podstawowego 1920x1080

Wersja programu DirectX DirectX 10

Chodzi o tę "współużytkowaną" pamięć (chyba)... i dlaczego pisze że używam dx10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

W Windows XP (o ile masz na myśli 32-bitowy) to normalne że wykrywa tylko 3GB RAM. A Windows 7 jest 64 czy 32? Kopia z panelu sterowania pochodzi z którego systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...