Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Rozwiązany: Fifa 13 - nie uruchamia się

Polecane posty

Nie wszystkim pomagało,jak mówie róbcie to co na tej stronce pisze,ile razy mam jeszcze spamowac żeby dotarło...

rafkit na stronce którą podałem pisze porada co trzeba zrobić jeśli gra ci crashuje zanim się włączy,usuń stare sterowniki do karty graficznej i zainstaluj najnowsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że już przed premierą demka doszły mnie słuchy, że na Windowsie 7 64-bitowym będą problemy z działaniem. Wtedy nie wiedziałem, że chodzi o pełną wersję :D Pozostaje tylko czekać, panowie, na tego patcha. Idę o zakład, że będzie ważył znowu 3 GB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomix94 ano pomagają,mi jakoś pomogły problemy są takie same jak z demem,rozwiązenia takie same,stosować się do listy a nie każdemu teraz mam z osobna mówić co może zrobić,w Moich Dokumentach jakoś Ja mam 2 pliki,a jak nawet nie masz to są inne metody co już wspominałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla leniwych:

''If you experience lag use D3DOverrider and enable/force tripple buffering and vsync on FIFA 13 exe. Also enable/force antialiasing on AMD Vision Engine Control Center (AMD/ATI) or Nvidia Control Panel (nVidia).

Always update your graphic card drivers! nVidia ? AMD/ATI

For those with the Direct X crash issue please update your Direct X! Go here to find out how.

If your controller has problems with the demo please download these Xbox360 controller files and put them in your main FIFA 13 Demo folder.

For the keyboard users that have difficulties with the keyboard setup for the demo go in My Documents -> FIFA 12 and copy the file ?buttonDATAsetup.ini? and paste it in the FIFA 13 folder from My Documents and FIFA 13 Demo folder.

If you have this problem, turn off the Anti-aliasing and V-Sync from your graphic card Control Panel OR set Anti-alising mode to application-controlled.

If you get the ?APPCRASH? error select the fifaconfig.exe and FIFA 13 Demo.exe go to their Properties > Compatibility and select Win XP SP3 as compatibility mode.

Try the next solution if the demo crashes before launching: Open C:/My Documents / FIFA 13 Demo / instance0, select ?replay0.bin?, right-click, Properties/ Check read only. Thanks to FGB for the tip!

If the game crashes before you start a match, go and update your graphic card drivers! nVidia ? AMD/ATI

If the demo crashes at the language page you need to re-install Windows Media Player! Tutorial here. The intro can?t run without WMP, so the demo crashes.

Temporary fix for corners/penalties/freekicks crash: When you get a freekick or a corner, after the referee blows the whistle, press ESCAPE (ESC), then go to SETTINGS -> CONTROLLER -> and set it from KEYBOARD ?-> to KEYBOARD+MOUSE, then resume the game, take the corner or the freekick with the mouse and then go back to settings and set back to KEYBOARD and continue playing with your settings! Thanks to cla13b for the solution!

For those with heavy stuttering/lag:

From the fifaconfig.exe disable MSAA Options and Vsync and thick ?Disable Windows Aero Theme?.For rendering quality is up to you how to set it but remember that an old PC would never run FIFA on High! Now follow the next steps:

Nvidia: Go to your graphic card control panel (right-click on desktop), go to Manage 3D Settings,Program Settings and add the FIFA 13 demo exe and set these settings for it. (At Texture Filtering ? Quality put High Performance)

ATI: Get RadeonPro make a profile with the FIFA 13 Demo,select it,click on Profile > Visual and add these settings: Anti-Aliasing = Application Controlled, Anti-Aliasing Filter = Multisampling, Anti-Aliasing Mode = Multi Sample, Anisotropic Filtering = Application Controlled. From the Advance and Tweak tabs turn OFF Vsync & Tripple Buffering.

Note that these are only standard settings and will not fix your problem 100% because everyone has different specs. You can change and tweak the settings yourself until you reach an optimal configuration for your game and the lag and stuttering will stop. Also don?t forget to use the D3DOverrider!''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba napisałem że MI zadziałało,w dodatku czy sprawdziłeś wszystkie czy tylko ograniczyłeś się do sterowników,i jakie masz sterownki jeśli już o nich mowa.A nikt nie napisał że mu działa coś z tej listy bo jak widać narazie powtarzają sie narzekania że nie działa,więc wątpie by ktoś sprawdził wszystkie metody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Troszkę grzeczniej'' przepraszam gdzie wykazałem się brakiem grzeczności? jeżeli tak to ktoś odebrał to przepraszam,ale chyba dzisiaj z powodu gry wszyscy są troche nerwowi,mi sie udało,chce wam teraz pomóc,wspólnymi siłami spróbować rozwiązać problem musimy.

''Chyba nie powiesz mi że bugi typowo z rozgrywki maja wpływ na nieuruchamianie się gry, litości...''

Nie, mówie że WARTO sprawdzić wszystko skoro zależy nam na działaniu danej gry co nie??.

Tomix94 najnowsze sterowniki do kart NVIDIA teraz to Wersja 306.23

Sprawdzcie to:

zróbcie to co ja zrobiłem z Windows Media player(warto sprawdzić,lepiej zrobić coś niż odrzucać i kręcić nosem)

Wywalcie i zainstalujcie najnowsze( sprawdzie dokładnie,może myślicie że macie najnowsze a są już aktualniejsze) sterowniki do karty graficznej,zaktualizujcie DX.

W folderze FIFA 13 w Moich Dokumentach otwórzcie ten plik co macie i zmienicie

''Change the aspectratio to 1 instead of 1,33336.''

Sprawdzie to : ''If you are using EA?s central app, delete it to resolve the issue.''

użyjcie programu D3DOverrider do ustawienia enable/force tripple buffering and vsync on FIFA 13 exe.(Oraz pogrzebcie w ustawieniach kart) Also enable/force antialiasing on AMD Vision Engine Control Center (AMD/ATI) or Nvidia Control Panel(nVidia).

Jeśli nie zadziała to narazie nie mam pomysłów Powodzenia!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co RafalPL wypełniam dane w profilu osobistym po czym włącza się filmik fify i wyskakuje, że nie można zapisać profilu, można pominąć ( nic się nie dzieje, alt + F4 jedyne wyjście) i ponów próbę co nic nie daje. Prosiłbym o pomoc dziś kupiłem w MediaMarkt z kumplem, jemu bez żadnego problemu się wszystko zainstalowało i włączyło, nie wiem o co chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pobrałem sterowniki, nic nie dało, w moich dokumentach musiałem na samym początku zmieniać na tylko do odczytu, bo wcześniej nie ładowało się nawet do wyboru języka. Chyba będzie trzeba poczekać do jutra może wypuszczą jakąś łatke :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry nie zwrocisz... ale no powinni cos z tym zrobic pozostaje tylko czekac

czytałem na fifaplay.pl że problem może rozwiązać zmiana urzytkownika i nazwy komputera na taką bez znaków specjalnych ( spowodowane jest to brakiem zastosowania UNICODE w niektórych grach) myśle że to jednak nie to gdyz już wcześniej miałem ten problem z Dirtem 3 i tam zadziałało... narazie nie ma mnie w domu jak ktoś coś załapie to piszcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście jak wiekszość z was też mam problem z fifa 13.

Mój problem polega na tym że fifa włącza sie wybieram język, ustawienie i wyskakuje coś że nie moge zapisać profilu klikam pomiń i pokazuje mi sie na ekranie duże zdjęcie z fify i nic... Próbowałem z media playerem z zaznaczaniem tylko do odczytu i nic.

Prosze o szybką odpowiedź jeśli ktoś coś wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, że wielu ma problem, a wszyscy są odsyłani do linku Adorianu. Po części słusznie, ale tylko po części. Podam kilka rozwiązań problemów.

A) Jeżeli gra w ogóle nie chce się włączyć (pojawia się tylko logo EA Sports):

  • pobierz najnowsze aktualizacje FIFA 13 z Origin i uruchom ponownie komputer
  • pobierz najnowsze sterowniki do karty graficznej
  • zmień nazwę komputera i użytkownika na taką, aby nie zawierała polskich znaków (musisz zmienić nazwę swojego konta, a także opis i nazwę komputera, musi być bez polskich znaków - http://iv.pl/images/...52325452537.png )

B) Jeżeli nie zapisuje się profil ustawień, lub gra wyłącza się przy wyborze języka:

  • plik "replay0.bin" tworzy się dopiero po uruchomieniu FIFA 13 i utworzeniu profilu. Zmieniamy jego wartość na "Tylko do odczytu". Plik znajduje się w katalogu "Dokumenty -> FIFA 13 -> instance0 -> replay0.bin
  • Uruchom grę w trybie zgodności (tutaj proponuję się pobawić, ale osobiście mi na Windows 8 RTM bez problemów śmiga bez zgodności).

Jakby były jeszcze jakieś problemy proszę pisać (np. z brakiem możliwości zmiany podziałki, bo wiem z autopsji, że takowe też się pojawiają). Mam nadzieję, że chociaż paru osobom pomogę. smile_prosty.gif

Pozdrawiam!

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Po części słusznie, ale tylko po części.'' Podałeś to samo co ja(prócz 2-3 rzeczy),tyle że w ''moim'' linku jest więcej rozwiązań,

''lub gra wyłącza się przy wyborze języka'' Tu podałem co trzeba wtedy zrobić (Windows Media player) i to mi zadziałało,ale tu ludzie mają problemy głównie z profilem,albo wcale im gra się nie uruchamia,i niestety narazie nikt nic nie wykombinował ;/,poczekajmy jeszcze dzień może gdzieś ktoś na jakimś forum rozwiąże problem,trzeba śledzić google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem występuje przy wczytywaniu ustawień osobistych. Po zatwierdzeniu jednego z profilów gra wyłącza się i użytkownik jest w pulpicie windowsa. Da rade jakoś łaskawie odpalić grę dzięki tworzeniu nowych profili zamiast wczytywaniu już istniejących...tylko co z tego ? Gra wygląda jak mario bros z nintendo, tak jakby nie akceptowała wcześniej ustawionych rozdzielczości i odpalała się na 800x600. Gram na laptopie i obraz był ucięty a grafika jest jedną wielką pikselozą, Z góry informuje że próbowałem już chyba każdego sposobu zaczynając od tych podstawowych : sterowniki do karty graficznej najnowsze, direx 11, nie ma polskich znaków w nazwie komputera / użytkownika, plik replay0 jest tylko do odczytu (inaczej gra w ogóle sie nie odpala) itp itd można wymieniać.... Na koniec przy okazji chciałbym się zapytać jak wygląda reklamacja i czy bez problemu odzyskam swoje wyrzucone w błoto pieniądze ?

To tak skleilem co wyslalem do help service. Dodam że gra stawała na logo tak jak wam pomogło zmiana polskich znaków w nazwie użytkownika i komputera + plik replay0 tylko do odczytu + uruchamianie origin i fify jako admin dzieki temu odpalam w ogole gre ale no jak wyzej ... Wczesniej kolega pisal ze mial problemy z ta rozdzielczoscia jak mialby czas niech odpisze, a co do tego pulpitu i ustawien nie mam pojecia....wiem ze gry w sklepie mi nie uznaja wiec 130zl poszlo sie ....na ten dzien

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...