Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crudusek

Dziwne Bluescreeny... [Windows 7]

Polecane posty

Witajcie Forumowicze!

Nie raz mi już świetnie doradziliście, więc zwracam się do was z kolejnym problemem.

Otóż mam problem z nowym komputerem [kupiony w grudniu zeszłego roku, spec w sygnaturce], pojawiają się dziwne bluescreeny. Niestety nie mam zdjęcia kodu błędu bo nie występują one regularnie. Chodzi mi o to że ciężko jest do tego doprowadzić [ ciężko było jakiś miesiąc temu, teraz zaczyna mnie to irytować]. Nawet jak już pojawia się ten bluescreen to coś jakby przelicza [ chyba odzyskuje dane z dysku] i po zakończeniu tego procesu komputer się restartuje. Jeżeli chodzi o kiedy występuje ten problem to ciężko stwierdzić. Miesiąc temu działo się tak podczas zamykania chroma, natomiast dziś dzieje się tak w przypadku wyłączania BF4[ dziś zdarzyło mi się to pierwszy raz przy bf4] i zamykaniu systemu. Przypomniałem sobie że jeden z komunikatów brzmiał:

mniej więcej jak na tym ss [ chodzi mi o Page fault in nonpaged area]:

Klik

Drugiego nie jestem sobie w stanie przypomnieć. Obecnie występuje ten który podałem wyżej. Czytałem gdzieś że może to być przyczyną napięcia pamięci lub dysku. Sęk w tym że obie pamięci pracują w dual'u na napięciu 1.5V, a dysk jest zdrowy [sprawdzałem programem CrystalDiskInfo].

Pozdrawiam i czekam na dalsze instrukcje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Od strony sprzętowej można by jeszcze sprawdzić RAM programem Memtest86+ (jeślibyś testował - to przynajmniej przez cztery cykle), ale całkiem możliwe, że to problem programowy. A w takim przypadku raczej Ci nie pomogę, zwłaszcza że - jak rozumiem - BSOD pojawia się nieregularnie i nie za często. W każdym razie użyj jeszcze tych narzędzi (uruchamiaj jako administrator).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś inne narzędzia [programy] służące do sprawdzania zgodności i aktualności sterowników? Jeżeli jest to problem natury programowej to jest jakiś sposób żeby go zidentyfikować, a następnie zneutralizować czy pozostaje format?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zakupiłem dysk SSD i sądziłem że po przeinstalowaniu systemu problem zniknie, lecz nic bardziej mylnego. Nadal nieregularnie w dziwnych okolicznościach pojawiają się bluescreeny. np:

-Zminimalizowałem grę, żeby zerknąć na ts3 i pojawił się znienacka bluescreen.

Druga sytuacja:

-Zamiast kliknąć "zamknij" kliknąłem "uśpij" w związku z czym komputer przeszedł w stan wstrzymanie. Wybudziłem go, aby kliknąć "zamknij" i pojawił się BS.

antros22 doszedł do wniosku iż jest to problem natury programowej, nie sprzętowej. Niestety nadal nie dają mi spokoju dziwne bs'y, zatem postawiłem przetestować pamięć ram. Mam memtesta 86 na pendrivie, jednakże mam problem z przetestowaniem pamięci ram. Po kliknięciu "TEST" testuje mi procesor zamiast pamięci RAM. Da się to jakoś zmienić czy może memtest testuje procesor, a następnie pamięć RAM?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...