Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

Ja też jestem na TAK bo zmniejszy się bezrobocie w Polsce i wogule będzie lepiej! 8)

Taaa... A świnie będą latały. Skąd ta pewność? Może tak w d... dostaniemy, że się nie pozbieramy? A jak już z ciebie taki optymista, to uzasadnij z łaski swojej te wywody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak pięknie to nie będzie... Jednak wydaje mi się, że gorzej by było gdybyśmy tam nie byli, a nasi sąsiedzi jak Czesi, Słowacy od dawna...

Nasz kraj nie może być na jakichś peryferiach Europy, między Unią a Rosją... Jeśli wykorzystamy dobrze tą całą pomoc z Unii to może być naprawdę świetnie, chociaż to jest jak na razie duży problem... Na wejściu do UE powinni skorzystać przede wszystkim polscy rolnicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem bardzo optymistycznie nastawiony na unię, nawet chciałem głosowac na tak (co ino za młody jestem troszkę).. Teraz emocje zdecydowanie osłabły, a to za sprawą naszych użędników, którzy "zgodnie z powszechnie panującymi w UE prawami" (:P) dowalaja ostatnio podatki od wszystkiego... niedługo strach będzie na kibelku usiąść by nie płacić za wydalanie, ekhm nawozu :evil:

Jeśli wykorzystamy dobrze tą całą pomoc z Unii to może być naprawdę świetnie

A no właśnie... jeśli.. jeśli będziemy mieli taki rząd to marne nasze szanse :P

PS. czyli posumowując.. narazie jestem jak najbardziej sceptyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz emocje zdecydowanie osłabły, a to za sprawą naszych użędników, którzy "zgodnie z powszechnie panującymi w UE prawami" (:P) dowalaja ostatnio podatki od wszystkiego...

>>> To są sztuczki naszych urzędników, oni tak mówią jeśli nie mają innej argumentacji... Często jest tak, że UE dała nam wolną ręke i nie było w danej sprawie żadnych dyrektyw...

A no właśnie... jeśli.. jeśli będziemy mieli taki rząd to marne nasze szanse :P

>>> Za wykorzystanie środków, nie odpowiada bezpośrednio rząd, a właśnie SAMORZĄD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz emocje zdecydowanie osłabły, a to za sprawą naszych użędników, którzy "zgodnie z powszechnie panującymi w UE prawami" (:P) dowalaja ostatnio podatki od wszystkiego...

>>> To są sztuczki naszych urzędników, oni tak mówią jeśli nie mają innej argumentacji... Często jest tak, że UE dała nam wolną ręke i nie było w danej sprawie żadnych dyrektyw...

^^^Szkoda tylko, że jakoś kiepsko wykorzystujemy tę wolność... :( no ale nic... może rząd się rozwiąrze, będą wybory i (jakimś cudem) będzie lepiej...

A no właśnie... jeśli.. jeśli będziemy mieli taki rząd to marne nasze szanse :P

>>> Za wykorzystanie środków, nie odpowiada bezpośrednio rząd, a właśnie SAMORZĄD...

^^^ Ano fakt, meine byk... co nie znaczy, że sytuacja jest o niebo lepsza :wink:(polityk zostaje politykiem)..

Zauważyłem u siebie wielki pesymizm w sprawie UE... chyba przestanę czytać coniektóre gazety, które jeszcze podbudowują we mnie takie zachowanie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem bardzo optymistycznie nastawiony na unię, nawet chciałem głosowac na tak (co ino za młody jestem troszkę).. Teraz emocje zdecydowanie osłabły, a to za sprawą naszych użędników, którzy "zgodnie z powszechnie panującymi w UE prawami" () dowalaja ostatnio podatki od wszystkiego... niedługo strach będzie na kibelku usiąść by nie płacić za wydalanie, ekhm nawozu

A ja słyszałem, że państwwo po wejściu do EU SAMO ustala sobie podatki, a EU niec w tych sprawach nie wymusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że państwwo po wejściu do EU SAMO ustala sobie podatki, a EU niec w tych sprawach nie wymusza.

Teoretycznie tak choć nie do końca. Posłuże się przykładem VATu na internet. To nie Unia zmusza Polskę do obłożenia go 22% podatkiem, więc nie ustaliła jego wysokości, ale nakzała, aby internet był obłożony podstawową stawką podatku VAT, która w Polsce wynosi 22% (w innych krajach Unii oscyluje w okolicach 15%). Widać więc, że pośrednio to właśnie Unia ustala podatki na niektóre towary i usługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będą problemy z wejściem Polski do Unii Europejskiej :( , bo za dużo roboty rząd zostawił sobie na ostatnią chwilę, i w TV mówili, że dostosowanie prawa Polskiego do prawa UE do 1 maja 2004r. jest prawie nie możliwe :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nakzała, aby internet był obłożony podstawową stawką podatku VAT, która w Polsce wynosi 22% (w innych krajach Unii oscyluje w okolicach 15%). Widać więc, że pośrednio to właśnie Unia ustala podatki na niektóre towary i usługi.
Z tego co wiem, najniższa możliwa stawka na internet wynosi 7%, reszta to wymysł naszego państwa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak pięknie to nie będzie... Jednak wydaje mi się, że gorzej by było gdybyśmy tam nie byli, a nasi sąsiedzi jak Czesi, Słowacy od dawna...

Nasz kraj nie może być na jakichś peryferiach Europy, między Unią a Rosją... Jeśli wykorzystamy dobrze tą całą pomoc z Unii to może być naprawdę świetnie, chociaż to jest jak na razie duży problem... Na wejściu do UE powinni skorzystać przede wszystkim polscy rolnicy...

Zgadzam się! Jak wejdziemy to nie będzie super. Przez jakiś czas będzie ciężko, ale trzeba będzie sobie z tym poradzić. Gorzej by było jakbyśmy nie weszli. Nie mamy takiej gospodarki ja Szwajcaria, żeby sobie samemu poradzić. Znaleźlibyśmy się wtedy między młotem, a kowadłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że dobrze że weszliśmy do UE. Dlaczego? Nie możemy stać na uboczu. Musimy się włączyć w ogólnoeuropejską gospodarkę i politykę. Wiem, że na początku będzie trudno, ale później za trud Polska otrzyma nagrodę - wzrost znaczenia. Oczywiście o ile nie będziemy sie głupio pchali do Amrykanów. Kiedy staniemy się na prawdę częścią Europy to wtedy sytuacja zmieni się na lepsze, ale trzeba na to trochę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jak zobaczyłem że takie cos powstało to odrazu śmaić się zaczołem :shock: UE na forum CD-a :lol: :lol:

Oczywiscie ja jestem na NIE!!! dlaczego??

Rachunki w góre

Ceny samochodów w góre

A prace to sobei poszukacie (hahahaha) chyba pod latarnią a moze małe bezrobocie mają w niemczech i innych krajech uni europejskiej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prace to sobei poszukacie (hahahaha) chyba pod latarnią a moze małe bezrobocie mają w niemczech i innych krajech uni europejskiej :D

Jak by ci to powiedzieć - w krajach UE jest mniejsze bezrobocie niż w Polsce. Ależ odkrycie. Yeah :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onufry - a nie pomyślałeś o tym, że oprócz podatków mogą wzrosnąć zarobki, o ile rząd dobrze wykorzysta tą szansę.

A co do pracy - dalczego juz dziś tyle ludzi jeździ na zachód za chlebem? Chyba jednak znajdują zajęcie? Poza tym państwa UE będą chciały pracowników z Polski i innych krajów centralnej Europy, gduż nie będą musieli im tyle płacić, co np. Niemcom.

Dlaczego? Bo to co dla Niemca jest nędznym groszem dla Polaka jest na razie porządną płacą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

Jestem oczywiście na TAK.

Podatki będą wyższe, stanowi to problem przy zarobkach Polaków.

Ale za parę lat powinno się to wszystko ustabilizować...

Można będzie ludziom wykształconym dużo łatwiej pracę znaleźć za granicą(np. dla informatyka). Nie widzę zresztą życia dla siebie w Polsce, jedynym sensownym wyjściem będzie znalezienie dobrej pracy np. w Wielkiej Brytanii i po pewnym czasie uzyskanie obywatelstwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wątek o unii za chwilę pewnie będzie o polityce... Nie wiem wogóle po co ten wątek powstał i dla jakich celów. Rozumiem że to dział off topic ale dla mnie to dalej jest off topic na forum CDA. A co UE ma do CDA :?: Chyba tylko to że dzięki niej będziemy się łudzić że CDA stanieje albo zdrożeje, albo może nic się nie stanie. Tego nikt nie wie... dla mnie ten wątek jest po prostu bezużyteczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu,czytalem tekst o UE.Wynikalo z niego to,ze na poczatku bedzie Hossa na gieldzie i bedzie popyt na polskich pracownikow <tansza sila robocza> jednakze,jak za kilka lat dojda inne pansta,niektore znacznie biedniejsze to popyt spadnie,a ze w Polsce place beda wyzsze to bedzie mniejszy popyt na naszych ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

Co do gry to np. strzelankę. Wybieramy postać np. Marka P. lub Leszka M. i chodzimy po korytarzach gamchu UE w Brukseli eliminując kolejnych zagraniczno-europejskich polityków. A bossowie to będą prezydenci tychże krajów. Przyznaje dosyć ciekawy pomysł...

A na poważnie to jestem chyba na tak (TAK DLA UE).

Co prawda wzrosną podatki (mam cichą nadzieję że nie wzrosną podatki na czasopisma i gazety - CDA by zdrożało) ale za kilka lat powinno być lepiej. Popatrzmy na taką Hiszpanię. Kiedyś kraj biedny z dużym bezrobociem, teraz niemalże europejska potęga.

Będzie lepiej.....

Powinno być lepiej....

Chyba będzie lepiej....

Będzie lepiej, co?......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...