Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SarKter

Serwer do gry Minecraft

Polecane posty

Stworzyłem ostatnio serwer do gry Minecraft, niestety kolega nie jest w stanie dołączyć do gry.

Podczas próby podłączenia, kolega otrzymuje błąd "Connection timed out", co jest dziwne, bo u mnie nic NIE blokuje ani portu, ani takiego połączenia.

Mam stały adres IP, zewnętrzny.

To, co już zrobiłem:

-Dodałem wyjątek dla portu 25565(domyślnego dla minecrafta) w zaporze systemu Windows.

-Dodałem również plik .exe serweru do wyjątków zapory.

-JAVA też jest dodana do wyjątków.

-Wykonałem port forward portu 25565, przekierowanie na mój adres zaczynający się na 192.168.1.X (ten lokalny), pod X wstawiłem, to co odczytałem z ipconfig.

-Koledze podałem mój zewnętrzny adres IP, w formacie 92.X.X.X:25565 razem z portem domyślnym gry.

-Próbowałem wyłączyć firewall, ale to też nic nie dało.

Na stronie http://www.canyouseeme.org/,(gdy serwer działa) po wklepaniu portu 25565, otrzymuje komunikat, że port jest otwarty. W konsoli od serweru też widzę aktywność, tj. informacje o dołączeniu do gry adresu IP ww. strony. Gdy kolega próbuje wejść, konsola nic nie pokazuje.

Takie same kroki(wyjątki zapory, port forward) podjąłem chcąc hostować mapy w grze WarCraft III: The Frozen Throne - Działa bez problemu, gracze mogą dołączyć się do moich gier.

Co może być przyczyną tego problemu? Czy to coś u mnie, czy u kolegi? Jeżeli potrzebujecie jeszcze innych informacji, to proszę piszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to chyba rozwiązuje mój problem. Za słaby internet mam:)

EDIT: Z innego kompa z tym samym IP udało mi się podłączyć, mapę pobrało. Czyli przekierowanie działa. Ciekawe czy inny kolega może wejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...