Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rimean

Afterfall Insanity - spolszczenie do gry z CDA

Polecane posty

Czy znacie jakieś spolszczenie do gry podanej w tytule? Chodzi mi o wersję wydaną w tym numerze CD-ACTION. Bo spolszczenie od EL amigosa ani Pikuspa mi nie działało, a kiedy zrobiłem dokładnie wszystko krok po kroku gra mi się nie uruchamiała, był tylko napis (po jakiejś minucie ładowania): program afterfall insanity przestał działać. W skrócie mówiąc: Proszę o jakieś spolszczenie działające na wersji gry wydanej z Cd-Action. Czy takowe wogóle istnieje?

Dodam że wymagania spełniam, zresztą wątpie aby zmieniły się one na większe po zainstalowaniu spolszczenia. Sztuczki z bForcenomovies też próbowałem (zamienić FALSE na TRUE) również nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno znalazłem na to sposób.Napiszę Ci dzisiaj co zrobić.

Uwaga! Spolszczanie dialogów to cholernie żmudna praca! Trzeba poświecić na to co najmniej godzinę!

Dubbing

1. Wchodzimy w folder "Maps" (u mnie : D:\Program Files (x86)\Nicolas Games\Afterfall InSanity\RascalGame\CookedPC\Maps)

2.Teraz zaczyna się niezła jazda :

a) wchodzimy w jeden z folderów np. "01_shelter"

b) teraz musimy zamienić nazwami każdy* plik, który ma w nazwie POL i INT (np."01_shelter_01_gp_LOC_INT.upk" oraz "01_shelter_01_gp_LOC_POL.upk") Czyli przenosimy plik INT na np. pulpit i zmieniamy w nazwie INT na POL.To samo robimy z drugim plikiem.Gdy już nazwy są pozamieniane, przenosimy plik z pulpitu z powrotem do folderu.

Uprzedzając pytanie : Czy nie można wywalić pliku INT, tak by w folderze został POL, a następnie zmienić mu nazwę?

- Otóż nie można, bo gdy wywalimy jeden z plików, gra się nie włączy tongue_prosty.gif

* oczywiście zamieniamy nazwamy\i wszystkie pliki, jeśli chcemy mieć pełny dubbing.Ja czegoś takiego nie do końca zrobiłem (nie chciało mi się tongue_prosty.gif), więc nasz bohater gadał po angielsku, a jego rozmówca - po polsku

Filmiki

1.Pobieramy plik : http://www.sendspace.com/file/8o7fky

2.Wklejamy go do folderu "Movies" i podmieniamy (u mnie : D:\Program Files (x86)\Nicolas Games\Afterfall InSanity\RascalGame\Movies)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz w tym temacie, napewno nie ja jedyny borykam się z tym problemem.

Wielkie dzięki, i sorki za zły dział ale nie wiedziałem że afterfall to strzelaninka z perspektywy 3 osoby xd

A właściwie to czemu w danym folderze nie mogę zmienić nazwy z INT na POL?

Tak jest chyba prościej niż przerzucać plik i dopiero po tym zmienic nazwę, i/lub zawartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, kiedy zrobiłem tak jak mi kazałeś żeby spolszczyć napisy wyskakuje: program afterfall insanity przestał działać. Co mam zrobić aby działał i były spolszczone napisy?

Przepraszam za double, ktoś na de mną usunął posta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwijcie mnie debilem jesli cos źle zrozumiałem ale według tej instrukcji po instalacji powinny być pary plików z POL i INT(tak jest napisane w instrukcji albo nie umiem czytac ze zrozumieniem :P) tymczasem ja po instalacji mam np takie pary 01_shelter_01_gp.udk i 01_shelter_01_gp_LOC_INT.udk, 01_shelter_02_gp.udk i 01_shelter_02_gp_LOC_INT.udk ect niema pliku z jakimkolwiek dopiskiem POL. Tzn że musze w obydwu takich parach w jednym przypadku dopisac POL i zmienić INT na POL zeby było 01_shelter_01_gp_POL.udk i 01_shelter_01_gp_LOC_POL.udk? Czy pozminac tylko same INTY? czy jak to zrobić? troche mnie to skołowało i juz nic nie wiem o_0'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, kiedy zrobiłem tak jak mi kazałeś żeby spolszczyć napisy wyskakuje: program afterfall insanity przestał działać. Co mam zrobić aby działał i były spolszczone napisy?

Przepraszam za double, ktoś na de mną usunął posta

Na pewno zainstalowałeś spolszczenie na czystą wersję, bez uprzedniego zmieniania w plikach config True na false, albo coś takiego?

W spolszczeniach do piratów mamy taką regułkę " po czym zmień Language=INT na POL w pliku "\Moje dokumenty\My Games\Afterfall InSanity\RascalGame\Config\RascalEngine.ini" (uruchom grę aby powstał ten plik, jeśli go nie widzisz). Testowane na wersji Skidrow.

NIC TAKIEGO NIE ROBIMY!!!

Zmieniamy końcówkę w plikach, które mają LOC w nazwie!

post-418883-0-32302800-1342862282_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Czy mógłby ktoś zarzucić gotowe pliki do podmiany ze spolszczenia do wersji z CD-Action, wraz z dubbingkiem i filmikami? Niestety nie wszystkie pliki działają ze starych spolszczeń na poprawioną wersję 2.0 co sprawia że babka na początku gada po angielsku a bohater po polsku, mimo że jestem pewien iż podmieniłem wszystkie pliki ze spolszczenia jak należy i zamieniłem nazwy. Prawdopodobnie w wersji 2.0 zmienili coś przez co spolszczenie nie jest w pełni kompatybilne. Chciałbym w końcu zagrać w tę grę po polsku ale niestety pirat odpada bo tam są problemy z kluczami. Jedyna możliwość to kupienie gry PL ale po co skoro kupiłem w CDA? Może ktoś pomóc i uaktualnić temat ze spolszczeniem do wersji 2.0? Ja już dziś wymiękam bo 3 razy instalowałem i zmieniałem pliki w grze i nic nie wychodziło z tego. Po co oni do CDA wtedy dawali ENG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...