Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamilosD

Brother DCP-135C - drukarka nie drukuje, wyskakuje błąd

Polecane posty

2 dni temu podczas drukowania zaciął się papier. Został wyciągnięty, ale nie przez tylną klapę (a tak się powinno) tylko wyciągnięty od spodu. Gdy zacięty papier został wyciągnięty, a drukarka włączona ponownie wydrukowała zapamiętany dokument. Dzisiaj chciałem coś wydrukować i wyskakuje taki oto błąd - ,,Nie można inic. 4f. Zajrzyj do podręcznika w rozdziale usuwanie błędów.'' Jak to można naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozebrać "całkiem", tylko potem jest problem z poskładaniem ;)

Czujnik nie jest zawieszony / zablokowany, bo po usunięciu zakleszczonego papieru wydrukowała stronę. Mogło się coś zablokować albo przestawić w mechanizmie, ale bez serwisówki i tak raczej nie będziesz widział w jakiej pozycji powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata się dzisiaj pyta jak nazywa się ten błąd co wyskakuje na lcd drukarki. Włączam drukarke, ustawiam pustą stronę do wydrukowania, włącza się czyszczenie drukarki i... wydrukowało! Potem jeszcze raz spróbowałem wydrukować, ale zapisaną stronę i sprawna jest :) Proszę o zamknięcie tematu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka dalej nie działa. Wyskakuje ciągle ten błąd - ,,Nie można druk. 44". Już nie wiem co z tym zrobić. Próbowałem resetować zgodnie z instrukcją, którą dostałem e-mailem od serwisu:

Pomoc:

- Wtyczkę wyciągnąć z urządzenia

- Nacisnąć przycisk MENU

- Wtyczkę włączyć i w dalszym ciągu naciskać przycisk MENU

- Na wyświetlaczu LCD pojawi się: >>Maintenance<<

1. Nacisnąć przycisk Strzałka do góry tak długo aż na wyświetlaczu LCD pojawi się

cyfra 0, następnie nacisnąć przycisk ?OK?.

2. Ponownie nacisnąć przycisk Strzałka do góry tak długo aż pojawi się cyfra 1,

następnie nacisnąć przycisk ?OK?.

3. Na wyświetlaczu pojawi sie ?Parameter Init? i następnie ?Maintenance?.

4. Nacisnąć przycisk Strzałka do góry tak długo aż na wyświetlaczu LCD pojawi się

cyfra 0, następnie nacisnąć przycisk ?OK?.

5. Ponownie nacisnąć przycisk Strzałka do góry tak długo aż pojawi się cyfra 1,

następnie nacisnąć przycisk ?OK?.

6. Wtyczkę wyciągnąć z urządzenia i zostawić wyciągniętą przez 10 min.

Urządzenie jest zresetowane na stan fabryczny.

Wtyczkę wyciągnąłem (próbowałem i usb od kompa i zasilanie...), Menu przyciskałem, wtyczkę włożyłem i dalej naciskałem Menu, ale żadne Maintenance sie nie pojawia :/

Może być ten błąd winą tuszu? Bo gdy rodzice kupili nowy tusz, z którym nigdy nie miałem problemu. I właśnie z jednym, czarnym miałem... Mianowicie mimo, że tusz był pełby wyskakiwał komunikat, że mało jest czarnego atramentu. Potrząsłem nim, wykałaczke wsadziłem do takiego otworu, gdzie wchodzi taka igiełka z drukarki (zachlapałem meble xD) i działał. Ale wystarczy przesunąć drukarkę, przewrocić nią, by znów informowało, że jest go mało...

Jak myślicie, może to ten tusz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...