Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GreFran

Far Cry 4 - Lagi!

Polecane posty

Cześć, tak jak w tytule, występują u mnie lagi, przez które nie da się komfortowo grać.Gram w rozdzielczości 1920x1080 wszystko ustawione na low i fpsy trzymają się strasznie słabo, czasami 30, a tak to spadają do 20 i praktycznie nie da się grać.Opcje takie jak synchronizacja pionowa, czy potrójne bufforowanie mam wyłączone, gra na niższej rozdzielczości już trochę lepiej się trzyma, ale jakość wtedy jest okropna i odechciewa mi się w to grać.

Mój sprzęt to:

4 gb ram

Intel core i5 4690k 3.5 ghz

gtx 550 ti

Dodam jeszcze na koniec, że grę mam zaktualizowaną tak jak i sterowniki do karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może powinno być odrobinę lepiej, ale chyba niewiele - ta karta na medium w FullHD osiąga tylko 20fps (klik), dodatkowo przy podkręconym procesorze (chociaż on pewnie wiele nie zmienia). Jeżeli w takich ustawieniach klatek będziesz miał wyraźnie mniej, to źródła problemu trzeba będzie szukać gdzieś indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może powinno być odrobinę lepiej, ale chyba niewiele - ta karta na medium w FullHD osiąga tylko 20fps (klik), dodatkowo przy podkręconym procesorze (chociaż on pewnie wiele nie zmienia). Jeżeli w takich ustawieniach klatek będziesz miał wyraźnie mniej, to źródła problemu trzeba będzie szukać gdzieś indziej.

Właśnie o to mi chodzi, że skoro wg. testów na medium działa w 20 fps, to na low tym bardziej powinna działać płynnie, a tymczasem jest okropnie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek690:

Problem polega raczej na małej ilości pamięci RAM, a nie w karcie graficznej. Też mam GTX 550 Ti przy sporo gorszym procku (AMD FX 4100 @3,60), ale 8 GB RAM-u robi swoje i gram w 1920x1080 na średnio-wysokich detalach. Płynnie, gra nie schodzi poniżej rozsądnych 40 fps-ów ani na moment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jednak chyba nie zależy od ilości RAM. Ja mam niemal identyczne 2 kompy. w chacie - oba z kartami GTX 560 Ti (identyczne ustawy) , z prockami i5, oba mają świerzo aktualizowane stery (wszystkie, jakie istnieją) wraz z DirektX-ami. Różnią się jedynie RAM-em : jeden ma 4 GB, a drugi 8 GB i paradoksalnie na tym pierwszym gra chodzi płynnie (nawet bez patcha 1.4 i na wysokich ustawach), a na drugim (z tym patchem i na minimum) lagi, że nie da się grać; CZEMU ?! nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...