Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

promagic

Problem z rozdzielczością

Polecane posty

Witam, ostatnio wymieniłem kartę graficzną (na radeona xfx HD6770) i mam problem z dopasowaniem rozdzielczości (monitor samsung 225mw max. rozdzielczość 1650x1050 HD Ready). Jednak gdy taką ustawiam to wokół pojawia się czarne tło i nie mogę dopasować żadnej rozdzielczości. Zalecana rozdzielczość to niby 1920x1050, ale ona też nie pasuje. Ma ktoś jakiś pomysł od czego to zależy i jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPM na pulpit --> rozdzielczość ekranu --> 'ustawienia zaawansowane' zaraz pod opcją 'zmiana wyglądu ekranu' --> zakładka 'monitor' ---> odznacz opcję 'ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić'. Cała filozofia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj jeszcze autokonfigurację monitora. W instrukcji powinno być napisane jak to się robi, na moim Asusie trzeba przytrzymać jeden przycisk. No i obowiązkowo zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej. Jeszcze sprawdź po odznaczeniu tej opcji, czy rozdzielczości 1600 x 1200 nie ma w Catalyst Control Center (PPM na pulpit i z reguły pierwsza opcja z góry) - zakładka desktop properties.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 6770 jest moją pierwszą kartą ATI-AMD (dotychczas raczej nVidia latała :D W każdym razie też miałem delikatny problem z ustawieniem full HD u siebie.

Spróbuj wymusić częstotliwości. Przejdź do zakładki w Catalyst Control Center (PPM na pulpicie jeśli masz zainstalowane CCC) jak widać na obrazku i pobaw się przyciskiem "wymuś" - u mnie "FORCE" --> Desktop area lub HDTV Mode. Może któraś z tych rozdzielczości Ci przypasuje... Ja wymusiłem 1920x1080, co prawda przez HDMI mi dobrze TV odbierał sygnał z PC, ale zależało mi na sygnale z kabla DVI. A i miałem mały problem z wyłączeniem konfigu 2 monitorów... Może u Ciebie też są włączone dwa monitory (nawet jeśli masz podłączony jeden) i skaluje obraz do tego "drugiego"...

Pobaw się w każdym razie CCC, tylko sprawdź czy masz włączoną opcję zatwierdzania zmian. Dzięki temu jeśli namieszasz w ustawieniach i obraz Ci zniknie, to powinno wszystko wrócić do normy po 15 sekundach robienia nic :D

post-460036-1324344503_thumb.jpg

post-460036-1324344538_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...