Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikoma

Wymiana pasty.

Polecane posty

Zabieram się do zmiany coolera na procesorze na bardziej wydajny i dlatego potrzebuje wyczyścić procesor.

Czym to najlepiej zrobić?

Czy trzeba zdejmować procesor z płyty lub demontować płytę z obudowy?

Jaki środek jest najlepszy do tego(wiadomo z takich ogólnie dostępnych)?

Który ze sposobów nakładania jest najlepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google "płyn do usuwania pasty termoprzewodzącej". Który płyn jest dobry, nie wiem (może ktoś bardziej obeznany się wypowie). Ja pastę musiałem zeskrobywać - taka była zaschnięta :) Procesor możesz wyjąć, możesz nie wyjmować - jak Ci wygodniej. Wydaje mi się, że pastę najlepiej rozsmarować po powierzchni procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyjmowanie procesora bym odradzał, bo to w sumie niczego nie ułatwia, a zawsze jest ryzyko np. przypadkowego dostania się pasty do podstawki procesora (raczej wtedy jest już nie do odratowania).

Płyny do usuwania pasty generalnie dobrze spełniają swoją role, ale jak ktos zmienia pastę raz na parę lat to jest to zbędny wydatek. od biedy się sprawdzi alkohol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat się składa że niedawno wymieniałem chłodzenie. Starą pastę sczyściłem zwykłym spirytusem. W moim przypadku musiałem wyjmować całą płytę główną, bo inaczej nie dałbym rady zamontować coolera, a przynajmniej nie byłoby to wygodne ani pewne. Pastę rozsmarowałem równo po całej powierzchni procesora kawałkiem płaskiego, sztywnego plastiku, przed użyciem także dokładnie oczyszczonego spirytusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nakładania pasty to ja robię to w ten sposób, że na środek procka wyciskam ilość maksymalnie wielkości ziarnka grochu i dociskam coolerem pozwalając jej się swobodnie rozejść, wtedy najlepiej wypełniają się mikro rowki na procesorze. Warstwa pasty powinna być jak najcieńsza, jej zadaniem jest tylko wypełnić nierówności w miejscu styku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...