Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Santus Faustus I

Skyrim - Po wgraniu moda Tropical gra stała się niestabilna i wyrzuca do pulpitu

Polecane posty

Czy ktoś wie z jakimi innymi modami gryzie się ten mod? Gra staje się bardzo niestabilna i właściwie co parę kroków muszę wciskać F5 żeby jak najmniej stracić. Zwyczajnie wywala mi do Windowsa bez ostrzeżenia i żadnego komunikatu. Patch unofficial chyba poprawia trochę stabilność (nie jestem tego pewny), ale za to nie można wchłaniać smoczych dusz. Chciałbym żeby mi ten mod działał stabilnie bo gra wygląda z nim cudownie.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie użyj BOSSa - to poprzednik LOOTa, działa na trochę innej zasadzie a jego baza powoli przestaje być aktualizowana, ale powinien podziałać.

W jakim sensie Unofficial Patch koliduje z wchłanianiem dusz? Od właśnie naprawia problem, gdzie np. nie dostawało się dusz, za smoki respawnujące się przy punktach na mapie ze słowami Krzyków.

Wersja tego Tropical najnowsza? Próbowałeś użyć np.poprawki stabilności z ENB, albo SSME (najlepiej obu)? Ten drugi jest zawarty w najnowszym SKSE, trzeba tylko dopisać linijkę do pliku konfiguracyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENB pobierzesz ze strony autora http://www.enbdev.com, po instalacj możesz w pliku enblocal.ini poustawiać kilka parametrów, przede wszystkim wartość pamięci na karcie graficznej.

SKSE, czyli rozszerzenie możliwości skryptowych gry, pobierzesz że strony projektu http://skse.silverlock.org/. Potem możesz edytować (bądź utworzyć, jeśli go nie ma) plik skse.ini w Data\skse, umieszczając w nim linie:

[Memory]

DefaultHeapInitialAllocMB=768

ScrapHeapSizeMB=256

(To są najbardziej uniwersalne i bezpieczne wartości).

Aby SKSE zadziałał, musisz za każdym razem uruchamiać grę poprzez skse_loader.exe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik skse.ini możesz sam utworzyć, powyżej podałem katalog (który też możesz utworzyć jeśli go nie ma), gdzie powinien się znaleźć, i co w nim dopisać. Tylko koniecznie musi być zapisany jako .ini, zwykłe .txt Notatnika nie podziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj tylko te 3 linijki.

Sprawdź też rozmiar pliku zapisu, w Dokumenty\My Games\Skyrim\Saves. Jeśli się rozrosły (powyżej 20MB) możesz spróbować aktywować jeszcze jedną funkcję w skse.ini, całość wyglądała by wtedy tak:


[General]
ClearInvalidRegistrations=1

[Memory]
DefaultHeapInitialAllocMB=768
ScrapHeapSizeMB=256

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w sumie rozwiązany. Miałem za dużo tych modów i przeinstalowałem całkiem grę. Później znowu miałem crashe, ale udało mi się ustalić, że winny był niepozorny mod na ulepszoną broń ze stalhirmu. Nie wiem czemu robił takie problemy skoro mam wymagany dodatek Dragonborn. Ale on był winny tylko tych crashy po reinstalce.

Ogólnie uwaga dla wszystkich czytających ten temat. Wydaje się, że z tym modowaniem wszystko jest takie proste, cacy i tip top. A to sobie można tak zepsuć grę, że nie będzie się dało grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...