Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artius

Komputer do gier i tv za 10000 - rozeznanie

Polecane posty

Witam. Znajomy mieszkający w Irlandii prosił, aby zrobić rozeznanie w świecie sprzętu PC. Interesuje go maszyna do 10000 zł, specyfikacja podana poniżej. Ogólnie nie chce teraz kupować go, lecz chce sprawdzić, co można zakupić w takim budżecie. PC nie będzie podkręcany.

  • Budżet na komputer: do 10000 zł
  • Części do kupienia: Buda + klawiatura oraz myszka
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera: Gry + oglądanie TV
  • Preferowany sklep: Brak
  • Rozdzielczość monitora (jeśli nie kupujesz): 27 cali
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Dodatkowe uwagi: Wymagana dobra karta sieciowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

http://www.morele.ne...ry/info/TmJNOO/

Core i7, chłodzenie na niego, plyta główna, 2x GTX 980, 8 GB szybkiego RAM-u, dysk 1TB na dane, SSD 256 GB na system i gry, porządna obudowa, zasilacz z zapasem mocy.

Uprzedzając pytanie - dałem części pod OC, bo jednak w tym budżecie to aż głupio nie kręcić. Z drugiej strony 4790k jest już fabrycznie mocno podkręcony, więc na razie nie ma takiej potrzeby. Do tego i tak trzeba było wziąć dobrą płytę pod SLI, a i szybsze pamięci się przydadzą.

Zostało jeszcze sporo kasy na myszkę i klawkę, to już tam wg. preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie podkręcony i7-4790K będzie i tak bardziej opłacalny od wersji z nieodblokowanym mnożnikiem.

Jedna uwaga: nieopłacalne jest kupowanie blaszaka/części na miejscu (dabs.ie jest przynajmniej o 10-15% droższy, nadto ma kiepski wybór niektórych podzespołów - zwłaszcza obudów i zasilaczy); już bardziej opłacalne byłoby skorzystanie z brytyjskich sklepów (scan.co.uk, Amazon).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dopytałem znajomego w kwestii peryferiów. Klawiatura powinna być bezprzewodowa, z dobrą podstawką pod nadgarstki. Czy zestaw podany powyżej posiada dobrą kartę sieciową ? Wymiary ręki do myszki, oraz preferowany chwyt jak znajdzie się coś, do zmierzenia dłoni. Dodatkowo proszę dołożyć kartę Tv, która umożliwi odbiór telewizji. Nie wiem po co, ale takie wymagania przedstawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znajomy rozumie pod pojęciem "dobra karta sieciowa". Generalnie większość zintegrowanych kart na płycie charakteryzują podobne parametry - po prostu działają. Tutaj masz nieco lepszą (przynajmniej w teorii) sieciówkę Killer E2200.

Tuner TV to chyba najprościej kupić jakiś zewnętrzny i go podpiąć bezpośrednio pod monitor - http://www.morele.net/tuner-tv-wiwa-hd-95-memo-532756/ - tylko nie wiem czy akurat ten będzie działał także w Irlandii, bo może tam są jakieś inne standardy. Najlepiej niech znajomy przejdzie się do jakiegoś sklepu i tam kupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...