Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baqterya

Jaką płytę główną polecacie?

Polecane posty

Witam,

Planuję składanie nowego kompa. Planuję zakup procesora Intel Xeon E3 1230v2 lub v3 (zależnie od socketu). Nie planuję bawić się w OC więc zdecydowałem się wybrać ten procesor ze względu na serwerową stabilność. I tu pojawia się problem. Nie mogę zdecydować się jaką płytę wybrać. Początkowo zastanawiałem się nad tym: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-vanguard-b85-4ddr3-usb3-glan-8ch-612983/?ceneo_spo=true . Nie przeszkadza mi to, że jest to mATX ale na litość boską, po co oni tam dali VGA (zwłaszcza, że mają mniej miejsca niż na standardowym ATX). Udałem się na poszukiwania po stronach Asusów i innych MSI i większość fajnych płyt mają wszystkie te turbo-mega-gamin-ołwerkloking-cośtam i boję się, że przepłacę za to. Zatem pytam: jak żyć? co kupić?

PS. Byłbym też wdzięczny za polecenie jakiegoś solidnego RAMu (8GB), bo nie jestem w temacie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać tak drogiej płyty - ASRock H87 Pro4 ma wszystko czego potrzebujesz (a nawet więcej), a przy tym jest względnie niedrogi.

Jaką dobrałeś resztę komponentów (dysk twardy, zasilacz, nagrywarka, obudowa)? Albo inaczej - jakie podzespoły kupujesz i ile możesz wydać? I do czego ma służyć komputer (do gier?)

Odnośnie "serwerowej stabilności", to przecież te Xeony to praktycznie to samo co domowe i7. Zabrzmiało to tak, jakbyś się za dużo naczytał marketingowych hasełek :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może składanie nowego kompa to za dużo powiedziane. Wymieniam na razie tylko proca (a co za tym idzie płyciaka, cooler itdp.) i RAM (bo Radeon HD 6870 jeszcze się zmóc nie daje ;)) a służyć to ma graniu.

Faktycznie słabo brzmi "serwerowa stabilność" ale jakoś tak przyszlo na palce ;p a marketingowe hasełka staram się olewać skupiając się na specyfikacji ale kiedy wszędzie wszyscy używają jakiś super-uber-technologii przyszłości-bez której żyć nie lza i zalewają cię olbrzymimi reklamami (mój ulubiony przykład: Asus Rampage IV "wydaj na nas wszystkie swoje pieniądze" Ediszyn)...

Ale wracając do wątku to stwierdziłem, że warto bo to to podobno ma być stabilne (w końcu serwery mają działać 24/7) a na OC mi nie zależy to co mi tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy w stabilności między Xeonem a i7, bo powstają z tych samych wafli krzemu, różnią się tylko odblokowanymi/zablokowanymi funkcjami. Zresztą procesorami typowo pod serwery to są raczej Intel Itanium, a nie Xeon.

W każdym razie, z pamieci zobacz np. Crucial Ballistix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki z pomoc. Z RAMem wybrzydzać nie będę więc Crucial Ballistix wylądował w moich zakładkach ;) a zasilacz dostosuje już do wymagań całości i ew. pooglądam/czytam jakieś poradniki. Pierwszy krok mam już za sobą i wiem, że niemarkowe zasilacze to zuo ;)

Oczywiście w tym temacie też jestem otwarty na sugestie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wystarczy to, które dają w zestawie z procesorem. no chyba, ze koniecznie chciałbyś by było chłodniej i ciszej, to wtedy wystarczy coś taniego w stylu np. Raijintek Themis czy SilentiumPC Fera 2.

A pytanie jak najbardziej na temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tym sobie głowy zawracać nie będę :) Myślisz, że jest jeszcze coś o czym powinienem pamiętać?

Przepraszam za double posta ale przy okazji chciałbym podziękować za te rady :). I chyba od dzisiaj będę zadawał pytania na forach tylko w nocy bo prawdopodobieństwo wpdnięcia na jakiegoś miszcza informatyki jest dużo mniejsze a za to jest szansa na odpowiedź od takiego forumowego aktywisty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płyt możesz zerknąć jeszcze na http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-killer-623144/ - wyróżnia się niezłym układem dźwiękowym, no i ciekawym wyglądem + jakąś tam ulepszoną kartą sieciową, ale to raczej marketingowy bajer. Dobra opcja, jak nie zamierzasz kupować osobnej karty dźwiękowej, a chciałbyś coś lepszego od przeciętnej integry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...