Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skawalker

Komputer pod Wiedźmin 3 ok. 3000 zł

Polecane posty

Witajcie. Postanowiłem złożyć komputer pod Wiedźmina 3. Na max ustawień raczej mnie nie stać, ale taki zestaw do trochę ponad 3000zł myślę, że starczy na komfortową grę.

Sam złożyłem taki zestaw:

OBUDOWA

OBUDOWA ZALMAN ZM-T4 - mATX - USB3.0 CZARNA

PROCESOR

PROCESOR CORE I5 4690K 3.5GHz LGA1150 BOX

PŁYTA GŁÓWNA

ASROCK H81M-DG4 H81 LGA1150 2xSATA3&2, USB3, DDR3 1600/1333/1066 MHz max. 16 GB ) mATX

PAMIĘĆ RAM

GOODRAM DDR3 4096MB PC1600 CL11 x2

ZASILACZ

ZASILACZ CHIEFTEC CTG-550-80P (550W) 80+

GRAFIKA

GIGABYTE GeForce GTX 970 4096MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1216/7000) (wer. OC) (IX - krótka)

Dysk twardy, SSD, system op. posiadam.

Proszę o opinie i ewentualne poprawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam podkręcać, bo się nawet na tym nie znam smile_prosty.gif Szczerze mówiąc mam znajomego, który pracuje w sklepie i ma dostęp do różnych hurtowni. W związku z tym bardziej zależy mi na nazwach podzespołów. Różnica w cenie między zwykłymi sklepami a jego hurtowniami będzie raczej niewielka (kiedyś już składałem u niego sprzęt). Więc tutaj jakikolwiek sklep można wziąć pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podkręcasz, to wtedy i5-4690k się nijak nie opłaca. Daj w zamian i5-4590 i dorzuć do lepszej płyty głównej, np. MSI B85-G43 (i większa obudowa do kompletu, np. SilentiumPC Brutus M20, SilentiumPC Gladius M25, Zalman Z1/Z3). Zasilacz można zmienić na np. Thermaltake Smart SE 530W.

Pamięci zmien na 1600MHz CL9 (np. Crucial Ballistix, HyperX Savage)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłem sugestie i nie jest źle. Mam jednak pytanie. Posiadam pamięć SAMSUNG RAM DDR3 2GB 1333MHz. Czy będę mógł połączyć ją z pamięcią DDR3 GOODRAM 4GB? Oczywiście nie opłaci się kupować 1600MHz ponieważ i tak nie osiągnie takiej częstotliowści przy współpracy z SAMSUNG 1600MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podkręcasz, to wtedy i5-4690k się nijak nie opłaca. Daj w zamian i5-4590 i dorzuć do lepszej płyty głównej, np. MSI B85-G43 (i większa obudowa do kompletu, np. SilentiumPC Brutus M20, SilentiumPC Gladius M25, Zalman Z1/Z3). Zasilacz można zmienić na np. Thermaltake Smart SE 530W.

Pamięci zmien na 1600MHz CL9 (np. Crucial Ballistix, HyperX Savage)

z ciekawości co lepsze wg ciebie do tego typu zestawów:

Thermaltake Smart SE 530W

czy

SeaSonic M12II-520 EVO 520W Modularny

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seasonic o tyle lepszy, że w pełni modularny, ma dłuższą gwarancję i z tego co pamiętam japońskie kondensatory. Z tego co widzę cena wróciła już do poprzedniego poziomu, także też to jest dobra opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/14heS/

w takim razie 3200zł, troszkę ponad budżet ale najwydajniej jak się da.

Dorzucenie tej kości 2GB 1333MHz proponuję sobie darować, bo 2x4GB od Cruciala 1600MHz (Dual Channel) będzie dużo szybsze i wątpię by ci w najbliższym czasie brakło RAM - 8GB to sporo nawet w 2015 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...