Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eliroth

Gry na laptopa

Polecane posty

Heja, mam do was pytanie. Jakie gry polecacie na średniej klasy laptopa? Średniej klasy to znaczy:

Intel Core 2 Duo 2 GHz

2GB RAM

Intel GMA X3100 348MB

Dysk 350GB

Obecnie mam na dysku HoMM3, TM Nations, Diablo 2 + LOD, Commandos BEL. Polecacie coś jeszcze?

Aha, gdyby taki temat już istniał, to proszę o uświadomienie. Szukajka dzisiaj miała downa w moim przypadku.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, taki temat może zadziałać. Problem z grami na lapki jest dość powszechny. Jak zwykle uwaga: Pierwszy post należy traktować jako przykład. Każdy może się tu się dopisać ze swoim problemem podając w miarę szczegółową specyfikację swojego laptoka.

Odnośnie pytań czy konkretna gra pójdzie na danym laptopie - wprawdzie istnieje topik "Czy pójdą?", ale napisanie tutaj też nie będzie błędem. Prosiłbym tylko o niepisanie postów w obydwu tematach naraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim lapku powinien też pójść Sacret, Morrowind, Ghotic I i II (ten drugi będzie mulił, ale w niższej rozdziałce i obniżonych detalach też pójdzie), dalej - wszystkie Fallouty (prócz III) i cała gama starszych RPG. Aha i polecam szczególnie gorąco Divine Divinity. Szczerze powiedziawszy, to mógłbym tak jeszcze długo wymieniać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothica II mam właśnie zamiar wgrać (z płyty CDA, a jakże :)). Próbowałem wgrywać Worms World Party ale psikus. Menu działa, jednak gdy włączam właściwą grę to czarny ekran a dźwięk jest, service pack 1 do gry też nie pomógł. Zobaczę jeszcze co to takiego ten Divine Divinity, dzięki :)

PS.

O dziwo, FIFA 10 na najniższych chodzi elegancko, na średnich tnie ale da się grać ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam lapka o podobnej konfiguracji, więc wiem jak się zachowują na nim gry :tongue: . Polecam także gry typu casual, niemal wszystkie będą działać płynnie. To co, że są proste, ale jak potrafią zassać :cool: . Jeśli nie chcesz za nie płacić, poszukaj ich klonów w wersji freeware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to kwestia sterownikow. Jesli posiadasz karte od Nvidii, nie wazne czy zintegrowana czy nie, warto zainstalowac sterownki ze strony www.laptopvideo2go.com. Widac duzy przyrost stabilnosci i wydajnosci. U mnie rozwiazalo to problem "skaczacych fpsow" (Animacja na poziomie 40 klatek, spadek do 5, wzrost do 40 znowu i spadek do 5 itd.).

Sunset

Seria Baldurs Gate, Fallout (nie polecam probowac na tym 3), Icewind Dale, Planescape Torment, Sacred 1, Jade Empire, seria Gothic bez 3 :) Sztandarowe wrecz tytuly. Diablo tez poleci. Smiem twierdzic ze uda Ci sie uruchomic na tym rowniez (jakims cudem :P) D3 jak juz wyjdzie :D. Dark Messiah tez polecam. taki h'n's w konwencji fpp, ale bardzo smaczny ! Dungeon Siege 1 i 2. Z tym ze 1 moze sie buntowac ze wzgledu na Viste. I raczej niewiele mozna z tym zrobic. The Bard's Tale tez polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra do grania na lapku - Gothic 2! Mówię wam, nie ma nic piękniejszego niż wyłożenie się na łóżku z laptopem na kolanach i zaczynanie grać w Gothic'a od nowa. Nie mam laptopa, ale próba takiego grania u ciotki wyszła bardzo dobrze:) Zwłaszcza po drobnej korygacji sterowania gra się świetnie(spacja zamiast ctrl do ataku). Do było ogólnie do luda.

A dla Sunseta - Fable, Jade Empire(może być problem ale spróbuj), Warcraft 3(polecam nawet jeśli strategii nie lubisz...), popieram Bard's Tale i ogólnie klasyka się kłania:) Baldursy, Icewind Dale, Planescape itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam odnosnie tematu, mianowicie sprawilem sobie ostatnio netbooka (asus 1005HA), w kazdym razie o ile laptopy zaleznie od ceny i daty zakupu moga sie diametralnie roznic o tyle netbooki poki co wszystkie sa bardzo zblizone w konfiguracji. Tak wiec moze ktos ma cos poodobnego i probowal wgrac na to jakies gierki (atom N270) i moze doradzic co na tym pojdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFSy do HHot PursuitII włącznie (u mnie giercuję w Porshe'a akurat, bez cięć płynnie )

poza tym mam wormsy, ja2, dungeon keeper2, gta vice city, driver, sąsiedzi z piekła rodem.

Generalnie gierki dość leciwe, ale nadal bardzo fajne. O nowościach zapomnij(no-ew Football manager ;] ), ale gry tak do 2004/2005 możesz próbować uruchomić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowościach zapomnij(no-ew Football manager ;] )

Jakie tam ewentualnie!? FM to podstawa;)

Ja u siebie na laptopie niedawno przeszedłem Jade Empire, obecnie katuję Puzzle Quest'a, muszę dorwać jeszcze Dungeon Keeper'a 2, Populous'a 3 i Jagged Alliance 2.

No i czekam na premierę Football Managera 2010;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mój laptop mnie pozytywnie zaskoczył.

Core 2 Duo 2.00 GHz

2 GB RAM-u

GeForce 8600 GT

dźwiękówka z Realteka

dysk 320 GB

Jak narazie poszło na tym wszystko co mam, Witcher (chociaż w pełnych detalach trochę szarpało; grac się dało ale przyjemność dużo mniejsza), Mass Effect, Dark Sector; zobaczymy jak sobie poradzi z DA, którego niebawem planuje kupić.

Sunset, popróbuj jeszcze Armies of Exigo, Warcraft 2 pójdzie spokojnie, Starcraft, ogólnie wszystko od Blizzarda powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kings Bounty Legenda nie wiem jakie ma wymagania sprzetowe dokladnie ale napewno nie sa one kosmiczne powinno pojsc na max detalach

Plants vs Zombies

casual bardzo fajna gra malo wazy i niskie wymagania sprzetowe

Wszelkiego rodzaju emulatory psx,gba itp...

Final Fantasy VII klasyk rpg

Baldur`s Gate II Cienie Ann i tron Baala

Planescape Torment kolejny klasyk rpg

Wszystkie Gothici lacznie z 3 na najnizszych powinna bez problemu

Oczywiscie moge tak dlugo ale nie bede wymieniac prawie kazdej lepszej gry na rynku

(na tym lapku od biedy kazda pojdzie no moze poza grami pokroju gta 4)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...