Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pioun777

Dysk ata. Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku

Polecane posty

Witam.

Zamierzałem przenieść dysk ze starego komputera do nowego. Jest to dysk ata.

Wyswietla się komunikat: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Na starym komputerze działał bez problemu. Czy ma to związek może z tym że wcześniej komputer działał z dyskami sata i trzeba coś może w biose zmienić? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ten dysk ATA jest teraz jedynym dyskiem w komputerze, czy masz też jakieś SATA?

Bo generalnie to myślę, że komputer się próbuje uruchomić z przeniesionego dysku, na którym jest Windows który był instalowany na innym komputerze. A takie coś nie odpali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yojo2 masz rację. Dzięki za pomoc! Dzięki pozostałym za zainteresowanie.

Albo ktoś się bawił zworkami. Np. Nie podłączysz dysku na master jeżeli ma zworkę na SLAVE i odwrotnie.

A mógł byś dokładniej napisać jak to jest z tymi zworkami? Moja sytuacja jest taka: do szelki podłączony był napęd dvd. Ma założoną zworke czyli musi byc to master. Podłączam dysk do drugiego wejścia na szelce lecz niema żadnej zworki. Rezultatem jest błędny odczyt dysku. Jak podłączałem tylko dysk na miejsce dvd było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...