Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

witek123

Windows pożarł mój RAM!

Polecane posty

Zachciało bawić mi się z wirtualną maszyną i XP Mode na moim Windowsie 7 64-bit, w związku z czym grzebałem sporo w BIOSie. Głupi jestem i nie zapisałem sobie, co przełączyłem, a co nie. Teraz, kiedy odpaliłem po dłuższym czasie BF4, klatek było jak na lekarstwo. Sprawdziłem. Windows widzi 8GB ramu (dobrze), ale dostępnych tylko 3,99 (bardzo źle). Nie jestem pewien, czy na pewno moje zmiany w biosie spowodowały taki problem, ale wydaje się to być najbardziej logiczne. Pomóżcie, jak możecie. Proszę.

>MSI P55-CD53

>i5-750 podkręcony do 3.60 GHz

>4x2GB RAMu 1440 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie wejdź do Cell Menu -> CPU Features i sprawdź jak jest ustawiona opcja Execute Bit Support. Jeśli jest wyłączona, to ją włącz. Jeśli jest włączona, to ją wyłącz, zrestartuj komputer i następnie włącz i sprawdź, czy to pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie wejdź do Cell Menu -> CPU Features i sprawdź jak jest ustawiona opcja Execute Bit Support. Jeśli jest wyłączona, to ją włącz. Jeśli jest włączona, to ją wyłącz, zrestartuj komputer i następnie włącz i sprawdź, czy to pomogło.

Przede wszystkim, dzięki za pomoc. Na bank byłem w Cell Menu i tam zmieniałem ustawienia. Niestety zmiana parametru Execute Bit Support nie pomogła odnaleźć zaginionego RAMu. Jakieś inne pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji płyty nie widzę innych opcji, które mogłyby wpłynąć na to ile RAMu widzi system.

Dwie rzeczy do sprawdzenia:

1. W Windowsie naciśnij równocześnie klawisz z flagą Windows oraz 'R', w okienku, które wyskoczy wpisz msconfig. Przejdź na kartę Rozruch, tam kliknij Opcje zaawansowane... i upewnij się, że opcja Maksymalna pamięć: jest odznaczona.

2. Czasem jeśli przesadzi się z OC pamięci, to system nie widzi części pamięci. Spróbuj zmniejszyć taktowania i zobacz, czy to coś zmieni.

Z innych rzeczy, które mogą pomóc - warto wyjąć i ponownie włożyć pamięci - czasem pomaga w takich sytuacjach.

I ostatnia obserwacja - masz obsadzone wszystkie 4 sloty pamięci. Starsze chipsety Intela niekiedy sprawiały problemy w takich sytuacjach - jesteś pewien, że problem z pamięcią nie występował wcześniej? Tak naprawdę mało której grze robi różnicę, czy masz 4GB, czy więcej, więc istnieje szansa, że już wcześniej system nie widział tej pamięci, a zmieniło się coś innego, co sprawiło, że wydajność spadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...