Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skawalker

Przejściówka IDE-SATA spowalnia rozruch

Polecane posty

Witajcie.

Kilka dni temu znalazłem w mieszkaniu swój dysk IDE, który postanowiłem podłączyć do komputera. Oczywiście na płycie głównej nie mam wejścia IDE, w związku z czym postanowiłem kupić przejściówkę IDE->SATA. Dysk ten służy mi, można powiedzieć, jako dodatkowy dysk, na którym trzymam jakieś badziewia :) Dysk HDD jest w pełni sprawny, programu testujące nie wykrywają żadnych błędów, bad sectorów itp.

Posiadam również dysk SSD, na którym postawiłem Windows 7. System uruchamiał się bardzo szybko, a logo systemu Windows podczas wczytywania nie zdążyło się nawet do końca pokazać. Niestety, po podłączeniu dysku IDE przez wspomnianą przejściówkę, zauważyłem, że rozruch systemu trwa dłużej. Logo Windows pokazuje się całe, a potem jeszcze długo pozostaje na ekranie. Próbowałem nawet podłączyć przejściówkę przez kabel SATA III - to też nic nie pomogło.

Czy jest jakaś metoda, żeby zastosowanie przejściówki IDE-SATA nie spowalniało tak rozruchu komputera? W końcu nie po to mam SSD żeby nie korzystać z wygody, jaką jest szybszy start systemu.

Proszę o rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...