Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FreZ

Mass Effect 2 - zmiana wyglądu podczas gry

Polecane posty

Niestety, normalnymi metoda jest to niemożliwe.

Gdy ja grałem w ME, najbardziej chciałem zmodyfikować domyślny wygląd Sheparda, obdarzając go np. bujniejszą czupryną. Tego również nie da się zrobić i to zapewne dlatego, że postaci użyczył mu model Vanderloo, który jak przypuszczam wstawił w kontrakt taką blokadę, co by gracze z jego "ślicznej" buźki nie zrobili "brzydoka". Inna sprawa, że proponowane aparycje, już możliwe do edycji, raczej są średnie... A nawet dłubiąc całą twarz od zera nie da się osiągnąć zamierzonych rezultatów.

W związku z powyższym zostałem przy domyślnym wyglądzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat już się trochę zestarzał, ale mam taką samą sprawę jak osoba zakładająca topic. Do rzeczy.

Gram w Mass Effect II postacią kobiecą. Po wgraniu save'a z pierwszej części gry zmieniłem wygląd twarzy i grałem. Znalazłem jednak taką piękną buźkę i chciałbym zrobić podmianę. Wszedłem na stronę, którą podał KMASBIn, ściągnąłem edytor save'ów, kombinowałem i nic się nie zmienia. Nie jestem orłem z angielskiego, ale myślę, że chodzi o punkt nr 8.

Potem szukałem już w edytorze. W zakładce RAW znalazłem 2. Squad -> Player -> Face Code. Tam dało radę zmienić więc wklepałem wybrany przeze mnie numer, zapisałem stan gry i dalej bez zmian.

Wychodzi na to, że coś robię źle. Będzie ktoś tak miły i podpowie co zrobić aby zmienić wygląd mojej Pani Komandor?

Do posta dołączę również quick save oraz twarz jaką chcę wgrać (Anya Shepard, pierwsza po filtrowaniu postaci kobiecych wedle rankingu). Może ktoś bieglejszy dokona podmiany i podeśle mi jakoś gotowy plik. Ale i tak prosiłbym też o instrukcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie nowego kodu na twarz nic nie da. Ja robiłem tak: zaczynasz nową grę w nowym profilu, który później skasujesz. Gdy na początku, po filmikach wyskoczy ci ekran z kreowaniem wyglądu postaci wpisujesz ręcznie ten kod, który cię interesuje. Potem zapisujesz i wychodzisz. Uruchamiasz save editor, ładujesz owy save i w zakładce Toolbox, tam gdzie jest Head Morph dajesz export i zapisujesz sobie tę buzię gdzieś na pulpit. Teraz analogicznie otwierasz save w którym chcesz zmienić wygląd postaci, wchodzisz do tej samej zakładki, dajesz Import, szukasz uprzednio zapisanej twarzy, potwierdzasz i zapisujesz. Zrób sobie wcześniej kopię tego save'a gdyby coś miało pójść nie tak. Można tak robić w nieskończoność, po prostu zmieniasz twarz z gotowego pliku z rozszerzeniem .me2headmorph bo to właśnie w nim siedzi wygląd twojej postaci.

EDIT: Byłbym zapomniał: żeby móc zaimportować twarz z tego pliku, musisz wejść do zakładki [Raw], rozwinąć [2.Squad], dalej [Player], [Appearance], i tam gdzie jest [Has Morph Head] ustawić na True.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może troche zakurzony, ale mam problem odnośnie odpowiedzi wyżej. Otóż po ściągnięciu jakiegoś pierwszego lepszego sava okazało się, że twarz shepa jest ragiczna, i chciałem zmienic ją na dmyślną, którą mam w każdym innym własnym sejwie.i tu jest problem, bo program mi mówi że nie wyeksportuje twarzy, bo nie zawiera ona zmienionych elementów odnosnie domyślnej. Więc eksportować mozna tylko nie-domyślne twrze??? ewentualnie niech ktoś wrzuci plik z domyślną twarzą męskiego sheparda. pls :)

OK poradziłem sobie metodą prób, błędów i milioona backupów ;) Jakby ktoś też chciał zmienić wygląd ze zmodyfikowanej na domyślną: Trzeba w zakładce Toolbox odnaleźć okienko Head Morph Fun Stuff i z rozwijanej listy zaznaczyć "Delete" i kliknąć Do it. i to tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...