Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Colidor

Divine Divinity

Polecane posty

Od jakiegoś czasu pogrywam już w to sobie, i chociaż wykonuję kilka questów i odkrywam mapę, to mam problem zwiazany z pierwszym otrzymanym questem. Chodzi mianowicie o wyleczenie głownego uzdrowiciela. Schodzę do katakumb, przeibjam się przez potworki i zaraz po spotkaniu z orkami poszukującymi Niszczyciela natykam się na komnatę, która ma trzy czy cztery otwory zakratowane i drzwi, których nijak otworzyć nie mogę. wie ktoś może jak? Nie mogę też otworzyć drzwi w świątyni, do której przenosi mnie pierwsza otrzymana piramida teleportująca. Będę bardzo wdzięczny za rozwikłanie tych problemów (no, chyba że do tego trzeba grać złodziejem - ja mam wojownika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katakumbach trzeba zebrać trzy niebieskie "czarodziejskie kule" i umieścić je po jednej w każdym z trzech pentagramów narysowanych na "podłodze" niedaleko od komnaty do której nie możesz wejść. Otworzy się wtedy portal prowadzący do tej komnaty. Po pierwszym wejściu do tej komnaty z otwarciem drzwi nie ma problemu.

Jeśli chodzi o piramidę to ja załatwiłem to w sposób następujący: piramidę od elfa zostawiłem w podziemiach, przeniosłem się do drugiej, wybiłem wszystko do nogi, piramidę do plecaka i z powrotem do pierwszej - w ten sposób miałem obie piramidki.

W czasie późniejszej eksploracji podziemi okazało się że do komnaty z piramidą można dojść w sposób tradycyjny - piechotą. Nie miałem wtedy żadnych problemów z otwarciem drzwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

A dokladiej co do leczenia uzdrowiciela: pozniej musisz zejsc jak NAJNIZEJ w katakumby i pootwierac wszystkie groby. Wybijasz wszystkich bossow, i idziesz do 2 grobow ktorych sie wczesniej nie dalo otworzyc. wchodzisz do tego po lewej (chyba) i teraz szukasz dźwigni (też chyba :P ) w komnacie po środku szkielety beda przyjazne. Pomoz im w resurekcji (jeden szkielet nie wytrzymal i padl z nerwow chyba, wiec go zastap)Pozniej po resurekcji tak gadaj zebys zabil tego szkieleta wypasionego, i jesli masz cienka postac to od razu uciekaj, a jesli chcesz nabic XP i zdobyc troche forsy, to walcz. Mam nadzieje ze to zrozumiesz :D Po tej walce przybedzie ten uzdrowiciel i otworzy brame teleportu. Ale sie napisałem :P Kup mi za to nowa klawiature ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, faktycznie, nie skojarzyłem tych niebieskich kul z "berłami", które występują w manuskrypcie przetłumacoznym na polski - latałem i szukałem jakichś "kijków" do zatknięcia w pentagramach. Ale teraz już jest OK. Gra wsysa jak bagno i naprawdę jest niesamowita. A jej grafika ma swoisty urok. Uwielbiam takie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz

Ja tez mam mały problem z ta gra. Mianowicie nie wiem co trzeba zrobić w tym quescie, w ktorym musimy uratowac syna jakiejs kobiety niedaleko targowiska. Tzn. ma on byc w jaskini niedaleko stamtad. No to ide, schodze na dol. Jest tam wampir ktory przetrzymuje chlopaka. Zeby go uwolnic musze poswiecic sie za niego. Tyle ze potem odbiera mi troche statystyk. Czy da sie to zadanie wykonac w jakis inny sposob ( bo wampira nie moge zabic za cholere ) ? czy mozna sobie jakos przywrocic wyssane statystyki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel

Heh, nie zwróciłem uwagi, że ten wampir wysysa też statystyki ale innego sposobu nie ma, potem wystarczy tylko zabić wampira i może wtedy przywraca statystyki 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, statystyk nie da sie przywrocic, ale ze sa to na tyle nieduze straty (po 1 punkcie z trzech najwyzej notowanych), ze naprawde nie ma czym sie specjalnie martwic. A nagroda w postaci expekow jest w tym przypadku calkiem niezla (wampira mozna potem zabic, wlamujac do jego krypty jesli sie ma lockpick >2, ale nie polecam dla graczy ponizej 25 poziomu...)

A skoro juz jestesmy przy krwiopijcach to jest w grze jeszcze jeden - dodam tylko ze wiaze sie on bezposrednio z zabojstwami w Verdistis i smiercia handlarza na samym poczatku gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 15 lev i zabiłem tego wampira :D A statami sie nie przejmuje bo mag kazdego zabic moze, nawet ze zrabana inteligencja ^_^ :P

A grales na Easy, Normal, czy Hard? Poza tym zabic go mozna przeciez od razu - tyle ze wtedy ginie dzieciak...

A Tutamuna na ktorym zabiles? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz
ja miałem 15 lev i zabiłem tego wampira :D A statami sie nie przejmuje bo mag kazdego zabic moze, nawet ze zrabana inteligencja ^_^ :P

Hmmm... ja wtedy to wlasnie mialem postac na mniej wiecej 15-17 poziomie, ale zabic go nie moglem. Kładł mnie na ziemie 4 ciosami :twisted: Dlatego własnie myslalem ze jest jakis inny sposob na przejscie go :twisted: No ale jesli inaczej sie nie da to najpierw lepiej troche podpakuje postac :wink: ( juz na 23 lvl :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

Ja go zalatwilem tak: (na kazdym poziomie trudnosci) Przyzywalem kilka szkieletow, otwieralem szybko grob, spadalem na zewnatrz pomieszczenia (nie jaskini) i go nawalalem z meteoru, a szkielety pomagaly ^_^ Mnie tez za 1 razem 4 ciosami rozwalil :P A te licze sa wqrzajace :P jak puszczaja taki jeden czar to mnie rozkladaja prawie ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz

Oki teraz inna sprawa. Gram w ta gre dosyc krotko i nadal nie wiem jak umieszczać w przedmiotach te wystepujace w grze kamienie wspomogajace ( cos jak runy ). Aha i jeszcze jeden problem. Ktoś zna moze jakis sposob na zabicie Cyriona ( tego stwora, ktory siedzi w lochach pod zamkiem ) ? no i wreszcie jak wydostac sie z tych przekletych lochow ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

Tez uknelem w tych lochach w zamku Stormfist :/ Chcialo ci sie schodzic do najnizszego poziomu lochow? JA sobie zszedłem i głęboko żałowałem :P Choćby dlatego że nie mam za wysokiego leva, i dlatego że dawno nie sejwowałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz

Tez na poczatku zalowalem. Pokonczyly mi sie butelki i w koncu zaczalem biec ciagle przed siebei :D No i w koncu zobaczylem w jednym miejscu studzienki z mana i zyciem. A skoro sie odnawiaja to chyba nie bedzie problemu :P No i tak zawedrowalem na dol lochow i utknalem na tym przekletym Cyrionie :twisted: Nawiasem mowiac to sciaga mnie 4 ciosami, a ja nieraz w tym czasie nie porafie go trafic ani razu. no a do studzienek nie chce mi sie ciagle wracac :x

PS Odpowiedzcie w jaki sposob umieszczac te przeklete kamienie w przedmiotach :D Z gory dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Podpowiedzcie mi może jeszcze, jak rozwiązać sprawę morderstwa George'a? Przepytałem uzdrowicieli i tylko krasnolud Otho mówi, że ma swoje podejrzenia, ale nie puści pary. Próbowałem go przekupić - nic z tego. Gdzie szukać dalej śladów? I jak to dalej rozegrać? Wdzięczny będę za szybką pomoc, bo zależy mi na tym, by znać odpowiedź jeszcze przed rozpoczęciem weekendu (czyli do 16-tej) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel

slipmosz--> klikasz na przedmiocie, który można zaczarować i powinno ci się otworzyć dodatkowe okno, w którym umieszczasz zaklęcia; chyba nie muszę mówić, że trzeba mieć wyuczoną odpowiednią umiejętność :D

Colidor--> zagatkę rozwiążesz dopiero w Verdistis przy okazji sprawy z morderstwami 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

odpowiedz i tak spozniona ^_^ Ale czy gdzies tam w lochach (najnizsze pietro - mroczna zombi) jest zbiornik mp?? Bo ja bardziej MP potrzebuje niz hp :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz
klikasz na przedmiocie, który można zaczarować i powinno ci się otworzyć dodatkowe okno, w którym umieszczasz zaklęcia; chyba nie muszę mówić, że trzeba mieć wyuczoną odpowiednią umiejętność :D

No umiejetnosc mam na 2 labo 3 poziomie, ale z tych przedmiotow ktore mam na razie nic takiego zrobic nie moge :D A czy te przedmioty ktore mozna zaczarowac sa w jakis sposob oznaczone ?

czy gdzies tam w lochach (najnizsze pietro - mroczna zombi) jest zbiornik mp??

Ja zawsze znajdywalem studzienki z tym i z tym niedaleko siebie :D A chodzi ci o te lochy pod zamkiem Stormfish ? Bo jak na razie to jestem chyba na 3 poziomie lochow i znajdywalem: 1 pare studzienek na 2 poziomie i 2 na trzecim :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel
A czy te przedmioty ktore mozna zaczarowac sa w jakis sposob oznaczone ?

Jak są podane informacje o broni to jest linijka Charm quality i jest podana cyfra ile może być czarów 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Odyseusz
No dobra... Podpowiedzcie mi może jeszcze, jak rozwiązać sprawę morderstwa George'a? Przepytałem uzdrowicieli i tylko krasnolud Otho mówi, że ma swoje podejrzenia, ale nie puści pary. Próbowałem go przekupić - nic z tego. Gdzie szukać dalej śladów? I jak to dalej rozegrać? Wdzięczny będę za szybką pomoc, bo zależy mi na tym, by znać odpowiedź jeszcze przed rozpoczęciem weekendu (czyli do 16-tej) ;)

Morderstwo rozwizujesz duzo pózniej czyli w Verdis. Tam znajdziesz wampira który zabil Georga. Jest to powianzane z innym questem w Verdis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Odyseusz
Ja tez mam mały problem z ta gra. Mianowicie nie wiem co trzeba zrobić w tym quescie, w ktorym musimy uratowac syna jakiejs kobiety niedaleko targowiska. Tzn. ma on byc w jaskini niedaleko stamtad. No to ide, schodze na dol. Jest tam wampir ktory przetrzymuje chlopaka. Zeby go uwolnic musze poswiecic sie za niego. Tyle ze potem odbiera mi troche statystyk. Czy da sie to zadanie wykonac w jakis inny sposob ( bo wampira nie moge zabic za cholere ) ? czy mozna sobie jakos przywrocic wyssane statystyki ?

nie ale poprawia ci sie reputacja

i jak idziesz do Verdis to spotykasz rycerza który za uratowanie chBopca uczy cie blogoslawienstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Czy aby przejść dalej z komnaty z grobowcami w katakumbach, trzeba zabić wszystkich pojawiających się nieumarłych, czy można ich jakoś ominąć kombinując z otwieraniem innych grobowców?

PS. Nie mówcie mi jak można ich ewentualnie ominąć, ale czy w ogóle można to nie będe się bawił resztą grobowców tylko stane z nimi do walki jak prawdziwy mężczyzna :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

mozesz oczywiscie ich unikac i latac dalej otwierajac grobowce, ale wtedy tracisz NAPRAWDE duzo XP. Udalo mi sie wyjsc z lochow pod zamkiem stormfist. Pokonalem to rozowe cos. Jak ktos chce poznac technike jak go pokonac, niech spyta ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...