Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kisiel231

Bugi graficzne w grach

Polecane posty

Witam. Od jakiegoś czasu mam bugi graficzne, w prawie każdej grze jaką uruchamiam (BF, Wiedźmin 3, Skyrim), które zawieszają cały komputer i nawet reset nie pomaga, a dopiero odłączenie zasilania. Czy ktoś ma jakieś sugestie co do naprawy tego problemu?

Czy możliwe jest, że coś zagotowałem albo uszkodziłem pliki CCleanerem (ustawienia programu były domyslne, nic nie zmieniałem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetykana zielonymi kropkami szachownica, która lekko zanika, ale wciąz jest widoczna. Potem następuje całkowite zawieszenie systemu. Czasem pomaga reset, czasem nie i trzeba wyłączyć zasilanie inaczej nie da rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli artefakty. Podaj jaką masz kartę graficzną. Artefakty mogą być też spowodowane przegrzaniem karty, ale jeśli po "odpoczynku", problem dalej występuję to zmiana karty. Jest pewien sposób na to, mianowicie "wygrzewanie", czyli włożenie do piekarnika poniżej 200 stopni na około 8 minut, oczywiście rozkręconej i odpowiednio przygotowanej karty, ale to skraca jej żywotność i jak wszystko w życiu, może nie wypalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie spieszył:

Od jakiegoś czasu mam bugi graficzne, w prawie każdej grze jaką uruchamiam (BF, Wiedźmin 3, Skyrim), które zawieszają cały komputer i nawet reset nie pomaga, a dopiero odłączenie zasilania.

To mi nie wygląda na kartę graficzną. Raczej zasilacz, być może płyta główna.

Czy możliwe jest, że coś zagotowałem albo uszkodziłem pliki CCleanerem (ustawienia programu były domyslne, nic nie zmieniałem)?

Raczej nie uszkodziłeś plików tak, żeby aż tak namotać, ale CCleaner do kosza.

W jaki sposób musisz odłączyć zasilanie? Przez przytrzymanie przycisku power, czy musisz je odciąć na zasilaczu/listwie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk działa, a przy podkręceniu obrotów wentylatorów do 70% artefakty nie zawieszają komputera permamentnie, a tylko na jakieś 2-3 minuty, po czym wyrzucają do pulpitu. Zmienia się przy tym ustawienie obrotu wentylatorów na domyślne 32%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To różnie bywa, w zależności od tego jak ja ustawię wentylator albo jak sam się ustawi z automatu. Podaj konkretną sytuację z jakiej byś chciał temperaturę otrzymać.

EDIT: Na 32% podchodzi do 70 stopni, ale że minimalizacja długo trwa, to pewnie nawet z 80 stopni się uzbiera.

Na wyższych obrotach trzyma max 50 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...