Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niferdil

Rozwiązany: Komputer dla grafika 2d

Polecane posty

Witam,

potrzebuję komputera do grafiki 2d - Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign ( może w przyszłości też 3d) i nie mam niezbędnej wiedzy do stworzenia odpowiedniego zestawu, więc chętnie skorzystałabym z waszego doświadczenia. Budżet to 3000 zł. Nie mam też monitora, ale nie wliczam go tutaj. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrezygnowałbym z OC na korzyść procesora z Hyper-Threading.

Tak by to wyglądało:

http://www.morele.net/inventory/info/wcEDob/

Wspomniany procesor (odpowiednik Core i7), chłodzenie na niego, 8 GB RAM, karta graficzna, płyta główna, dysk 1TB na dane, dysk SSD 128GB na system i najczęściej używane programy, zasilacz, nagrywarka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do pracy profesjonalnej, to jednak zastanowiłbym się nad opcją z podkręconym i5 (jeśli nie chcesz, nie potrafisz, zignoruj resztę postu):

Intel Core i5-4590K

SilentiumPC Grandis XE1236

MSI Z97-G43

Kingston HyperX Savage 16 GB (2 x 8 GB) 2400 MHz CL 11

Western Digital Caviar Blue 1 TB

Cooler Master G450M

Zalman Z3 Plus

LG DVD-RW GH24NSC0

Jakbyś znalazł ze sto złotych to można byłoby pomyśleć o SSD, typu Trascenda 370 128 GB na system i pakiet Adobe'a.

Zestaw jest na integrze, za to ma więcej i szybsze pamięci oraz lepszą obudowę.

Alternatywą jeszcze jest wzięcie płyty głównej z zestawu Diriana, pamięci o wolniejszym taktowaniu (np. Cruciale) i wtedy bez dopłaty zmieści się np. Plextor M6S 128 GB.

Plusy zestawu Diriana: Szybsza (trochę) praca przy wielu wątkach i projektach; w zasadzie nie powinno być potrzeby wymiany procesora (bo w grę wchodzą tylko odblokowane i7), możliwość skorzystania z GPGU.

Plusy mojego zestawu: Projekty powinny się płynniej przetwarzać (mniejsze prawdopodobieństwo zachłyśnięć się brakiem pamięci), przy wersji z SSD - większa responsywność aplikacji oraz systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asus USB N10 Nano

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz płytę na chipsecie (MSI B85M-E45), to weź podane przeze mnie powyżej Cruciale, żeby się nie bawić w zgadywanie w jakich ustawieniach pójdą te Kingstony na 1600 MHz.

Ew. zamiast Zalmana Z3 Plus, możesz spróbować troszkę oszczędzić, biorąc obudowę SilentiumPC Brutus M25.

Poza tym trudno na czymś jeszcze przyciąć bez widocznego pogorszenia jakości systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne wskazówki. Mam tylko jedną wątpliwą kwestię dotyczącą chłodzenia z zestawu Diriana...nie znam się na tym, ale gniazdo procesora i płyty głównej jest inne niż chłodzenia....i stąd moje pytanie, czy będzie można to wpiąc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...