Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magmichal05

Skrzynka do 6500zł

Polecane posty

Dwa GTX 970 w SLI miałyby nieco sensu, o ile masz monitor 120/144Hz, albo grasz w bardzo wysokiej rozdzielczości (chociaż znowu niecałe 4GB vRAMu może się kiedyś okazać dużą przeszkodą), ale musiałbyś się liczyć z nieco większym poborem energii, wyższymi temperaturami i hałasem, a także mikroprzycięciami.

Zaproponuję tańszy zestaw z GTX 970 i nieco słabszą płytą główną, a także droższy z GTX 980 i lepszą płytą.

Moim zdaniem najlepiej wyjdziesz, kupując pierwszy i przesiadając się w przyszłości na szybszą kartę (R9 390X/GTX 980 Ti kiedy się ukażą), w końcu obecnie z GTX 970 i tak nie będziesz musiał się zbytnio przejmować suwakami w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dobry początek. A więc dysk hdd mam 1 tb wiec wymieniłbym ten z koszyka na ssd powiedzmy 240 gb do tego jeszcze jedna kość 8 gb ram. Czy zasilacz 550 starczy ? Nie ukrywam że bardzo ale to bardzo zależy mi na max detalach w wieśku. Monitor mam stary tylko hd ale generalnie będzie wymieniany w przyszłości.

Co powiecie na coś takiego ? http://www.morele.net/inventory/info/qFOVCK/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorzuciłem SSD? Sorry, mój błąd, przy takim budżecie to już niemal obowiązek. Opłacalnością BX100 wygrywa.

Do pojedynczej karty graficznej 550W to aż za dużo, tyle pobierają zestawy z gniazdka (a więc po uwzględnieniu strat na zasilaczu).

Skoro masz monitor HD, to nawet nie wiem, czy nie lepiej wziąć jakąś nieco słabszą, używaną kartę (być może GTX 770 wystarczyłby do najwyższych detali w Wieśku przy takiej rozdzielczości) i wymienić ją razem z monitorem.

BTW biorąc tańszy zestaw, budżetu wystarczy Ci jeszcze na Eizo FS2434, powyżej którego już raczej nie opłaca się szukać monitora FullHD (no chyba, że ciągnie Cię do 120/144Hz). No chyba, że planujesz zapoznać się bliżej z WQHD, albo nawet 4K.

Co do zestawu, to jak myślisz o SLI, to ujdzie (ale wydawać 5000 na same karty graficzne...), chociaż nie wiem, po co 16GB RAMu (dodatkowo z wysokimi radiatorami), cooler w swojej cenie nie prezentuje się zbyt okazale, no i wolałbym podmienić SSD na Cruciala.

O płycie głównej i zasilaczu mógłby się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Ok czyli dysk do wymiany plus zasilacz na 600 żeby był może jakiś mały zapas w razie co smile_prosty.gif jeśli chodzi o ram to te 16 giga przyda mi się do obróbki grafiki ( między innymi też do tego skrzynka) no i właśnie teraz ten dylemat czy lepiej słabszą karte typu gtx 970 + monitor czy lepiej zainwestować w gtx 980 teraz a monitor zmienię i tak w przeciągu max roku. Czytałem troche o testach wieśka i bez gtx 980 podobno lepiej nie podchodzić jeśli komuś zależy na max detalach.

Z tym SLI masz racje ale zastanawiałem się czy przyszłościowo drugiej 980 nie dokupić powiedzmy w przyszłym roku. Przez to ta płyta główna: możliwośc 4-way SLI no igeneralnie raczej ludzie polecają Asusa niż MSI

Masz rację cooler też do wymiany. Podany przez Ciebie jest cichszy na czym mi właśnie zależy + mniejsza cena. Ram też mogę wymienić ale dodatkowa kość 8 gb obowiązkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli dysk do wymiany plus zasilacz na 600 żeby był może jakiś mały zapas w razie co smile_prosty.gif
Trochę się pogubiłem - 550W do jednej karty aż nadto, natomiast 600W to do dwóch kart może być niemal na styk (o ile trafi się konstrukcja z kilkoma liniami 12V).
Czytałem troche o testach wieśka i bez gtx 980 podobno lepiej nie podchodzić jeśli komuś zależy na max detalach
Tylko czy naprawdę zauważysz różnicę między ultra, a bardzo wysokimi detalami? Zresztą jeżeli dobrze rozumiem, to z GTX 980 będziesz grał na monitorze HD, moim zdaniem doznania będą znacznie słabsze, niż choćby na średnich detalach w FullHD z dużym monitorem.
Przez to ta płyta główna: możliwośc 4-way SLI no igeneralnie raczej ludzie polecają Asusa niż MSI
Jako konkurencję dla tego Asusa widziałbym Gigabyte'a. A więcej niż dwóch kart nie ma sensu brać.
Podany przez Ciebie jest cichszy na czym mi właśnie zależy + mniejsza cena
Akurat Grandis do najcichszych nie należy, jeżeli Ci na tym zależy, to możesz np. solidnie przepłacić za Macho smile_prosty.gif

PS Nie cytuj poprzedzającego posta w całości, bo się później yojo2 czerwieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki :) A jaka jest Twoja opinia jeśli chodzi o gtx 970 a Wieśka? Jeśli wymienię monitor na FullHD plus ta karta to czy to pójdzie na max detalach ? Chodzi mi też o płynność gry. Nie chciałbym by spadała poniżej 35-40 fps. Płyta główna zgodzę się. Co do tego zasilacza mam tylko obawy bo zawsze wszyscy mi mówili że 700 minimum w takim sprzęcie. Jeśli chodzi o cooler procesora to 21 decybeli to i tak dobry wynik w porównaniu do be quiet którego zaproponowałem ( 23 decybele ) Najbardziej właśnie chodzi mi o jakość grafiki. Skrzynkę kupię dopiero w połowie lub pod koniec maja tak ze Wiesiek już wyjdzie i będzie okazja sprawdzenia na yt jak się prezentuje na obydwu kartach.

Rozchodzi się też o kasę oczywiście bo poco przepłacać za kilka klatek więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę kupię dopiero w połowie lub pod koniec maja tak ze Wiesiek już wyjdzie i będzie okazja sprawdzenia na yt jak się prezentuje na obydwu kartach.
To po co my w ogóle teraz rozmawiamy? Za miesiąc pewnie żaden z podanych zestawów nie będzie już w pełni aktualny, a dodatkowo po premierze Wieśka będziemy wiedzieć dużo więcej o jego wymaganiach.
A jaka jest Twoja opinia jeśli chodzi o gtx 970 a Wieśka? Jeśli wymienię monitor na FullHD plus ta karta to czy to pójdzie na max detalach ? Chodzi mi też o płynność gry. Nie chciałbym by spadała poniżej 35-40 fps
970tka wypada zazwyczaj kilkanaście procent słabiej od 980tki, ciężko się spodziewać, żeby w Wiedźminie miało być jakoś inaczej. Przy takiej ilości fpsów nie spodziewałbym się między nimi różnic większych niż 5 klatek.
Płyta główna zgodzę się. Co do tego zasilacza mam tylko obawy bo zawsze wszyscy mi mówili że 700 minimum w takim sprzęcie
Do dwóch kart tak, ale nawet najbardziej prądożerny Radeon nie będą w stanie samodzielnie spożytkować takiej ilości mocy.
Jeśli chodzi o cooler procesora to 21 decybeli to i tak dobry wynik w porównaniu do be quiet którego zaproponowałem ( 23 decybele )
Tak właściwie to skąd te dane? BQ to przede wszystkim kurdupel i po prostu niezbyt się nadaje do chłodzenia potencjalnie kręconej i7.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super czyli te 550 wystarczy. Co do coolera to http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/ zastanowię się nad nim i sprawdzę czy zmieści się do tej obudowy http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/. Pozostaje jeszcze tylko kwestia slabsza karta + monitor czy mocniejsza karta bez niego. Najrozsądniej teraz poczekać do premiery Wiedźmina i konsultować się z wami dalej :) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...