Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Faquarl

Niedroga płyta główna oraz procesor do 1000zł. Prośba o pomoc.

Polecane posty

Witam.

Mam zamiar rozpocząć modernizację mojego starego komputera,więc postanowiłem zwrócić się o pomoc do bardziej zapoznanych z tematem podzespołów. Nie ukrywam, że największym priorytetem jest uruchomienie Wiedźmina 3, chociażby na minimalnych ustawieniach. Oczywiście zaczynam od płyty głównej i procesora, reszta będzie stopniowo wymieniana, jeśli mój budżet na to pozwoli. Na ten moment mam do dyspozycji maksymalnie 1000 złotych na te dwie podstawowe rzeczy, ewentualnie plus RAM. Oczywiście w gre wchodzą używane, lecz wolałbym by były one z gwarancją.

- Zaczynając od płyty myslałem nad ASRock fatal1ty b85 killer. Myslę, że byłaby wystarczająca pod ewentualny upgrade w przyszłości.

- Jesli chodzi o procesor, to pewnie jakiś używany i5.

- Co do karty graficznej, na tą chwilę posiadam MSI R7 250X 1gb. Mam nadzieję, że na te minimalne się załapie, bo zakup nowej to kwestia przynajmniej pół roku, chciałbym wtedy uzbierać przynajmniej 1000 złotych na samą kartę.

- Ramy na początek 4gb ddr3, później dojdzie druga kość.

- Zasilacz Chieftec 500W, także myslę, że jest wystarczający.

- Dysk 250gb, także póki co bez zmian.

- Wszystko ma chodzić na Windowsie 7 lub 8.

Prosiłbym o pomoc, czy idę w dobrym kierunku, zaproponować ewentualnie coś innego, itd. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już teraz kupujesz i5, to w sumie i tak za bardzo nie będzie na co lepszego go w przyszłości wymienić.

W każdym razie - wg mnie ta Fatal1ty dużo za droga. Pozostałbym przy np. MSI B85-G43, no chyba, że chciałbyś w przyszłości wymienić procesor na coś z serii Broadwell i podkręcić - to wtedy szukaj płyt z chipsetem Z97 (najtańsza w miarę sensowna to MSI Z97-G43).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, w zasadzie tylko i7, ewentualnie jego podkręcenie, którego do tej pory nie praktykowałem. A czy myslisz, że jakiś sensowny i3 wystarczyłby mi do W3? Bo szczerze sugerowałem się nieco jego wymaganiami i stąd ten pomysł. I czy te procesory z serii Brodwell mają być wyraźnie lepsze od i7, bo nie bardzo o nich czytałem?

Co do płyty głównej, to był taki pierwszy strzał, jeszcze zbyt wielkiego rozeznania nie zrobiłem, tą Fatal1ty znalazłem nową za nieco ponad 300 zł. Twoje propozycje są całkiem ciekawe, cenowo pierwsza wypada również 300 złotych, druga stówkę więcej, ale myslę, że chyba opłaciłoby się dołozyć, bo posłuzyłaby mi nieco dłużej w przypadku rozbudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Broadwell będzie obejmować procesory i5 i i7 przeznaczone do podkręcania. Mają wyjść w połowie tego roku. Czy będą dużo lepsze - nie wiem, ale rewolucji się nie spodziewam. Nie zmienia to faktu, że Broadwell to najmocniejsze, co będzie pasować do obecnych płyt. W podobnym czasie co Broadwell wyjdą procesory Intel Skylake, ale one będą wymagać nowych płyt głównych..\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 4150 jako tako powinna wystarczyć, ale sam w podobnej cenie chyba bym wolał łaskawiej spojrzeć na używane i5 II-III generacji - wydajność będzie zauważalnie wyższa, a cena całkiem porównywalna (procesor co prawda minimalnie droższy, ale za to można nieco okazyjniej dorwać przyzwoite płyty).

Pierwsze mobilne Broadwelle już się pojawiły i wydajnością nie powalają (co może po części wynikać z lepszej energooszczędności), na rewolucję nie ma się co nastawiać.

I tak przy okazji, to w jakiej grasz rozdzielczości? Bo jestem w stanie uwierzyć, że minimalne wymagania się sprawdzą i poniżej GTX 660/R9 270 ciężko będzie o płynną rozgrywkę w FullHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy normalnie mam ustawiony monitor na 1280x768 i chyba w takiej też rozdzielczości gram, bo nie kombinuje za wiele z jej zmianą. Monitor nie należy do zbyt młodych, ale jakieś tam jeszcze większe rozdzielczości obsługuje. I obyś nie był złym prorokiem, bo na nowe karty i monitory, to póki co nie mam kasy.

A wracając do tematu, myślę, że co do płyty głównej, to skorzystam z którejś propozycji yojca. Został jeszcze ten nieszczęsny procesor. Postaram się poszperać za tym uzywanym i5, jesli nie, to zaryzykuję z i3 i niech się dzieje wola nieba, zawsze zostają gamplay'e na YT ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że i5 2xxx/3xxx wymagają innych płyt głównych, bo mają inną podstawkę.

Wcale bym się nie zdziwił, gdybyś trochę namieszał z tą rozdzielczością, WXGA do raczej nie należy do zbyt często spotykanych.

A grania w nienatywnej rozdzielczości na monitorze LCD nie polecam, moim zdaniem wygląda to bardzo kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ze zwróciłeś mi na to uwagę, bo juz zacząłem przeglądać procesory 1155, a te płyty mają podstawki 1150. Mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć róznicę między tym, a tym procesorem? Bo cena jest dokładnie identyczna, ale widze, że mają nieco inne parametry, więc jak to jest z ich wydajnością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że faktycznie zdecyduje się na tego 4330. Jeśli się uda, popatrzę za używanym, przynajmniej z dosyć rozsądną gwarancją rozruchową, nie bedzie to wtedy duzy wydatek. Płytę wezmę tą, którą zaproponował mi yojo2, czyli MSI B85-G43, ponieważ w podkręcanie raczej się nie będę bawił. Powinno zostać mi nawet na jakiś RAM i może niedrogą obudowę. Swoją drogą, czy ta spełniała by swoje zadanie wystarczająco teraz i w ewentualnej przyszłości z nieco lepszymi podzespołami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat jest jeszcze otwarty, to chciałem podziękować wszystkim za rady, komputer już złozony, Wiedźmin 3 ruszył, nawet w średnich ustawieniach działa bez większych problemów :)

Skorzystam też z okazji i poprosze o pomoc w kolejnej rzeczy, mianowicie chciałbym dokupić sobie drugi dysk twardy i teraz kwestia tego jaki wybrać i czego potrzebuje do podłączenia go, by wszystko było w porządku. Ten który teraz posiadam, to Seagate Barracuda 250 gb o prędkości 7200 obrotów, pamięc chyba 8mb. Chciałbym dołożyć jakiś 500 gb lub 1 Tb, tylko nie wiem, czy kupić z tej samej firmy/serii czy nie ma to większego znaczenia i nawet dysk innej firmy będzie współpracował z tym starym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, że ten mój ma 8mb, a ten nowy 64mb nie bedzie w żaden sposób przeszkadzało we wzajemnej współpracy obydwu? Bo chciałem ten 250 zostawić jako systemowy, a ten drugi do danych wszelakich. I będę potrzebował coś specjalnego, czy wystarczy sam kabel Sata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...