Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

radek132

Rozwiązany: Mało fps w nowych grach.

Polecane posty

Witam, nie cały miesiąc temu kupiłem nowy komputer. Wymieniłem wszystkie części oprócz obudowy. Przesiadłem się z i2 na i5. Oto specyfikacja nowego komputera:

- i5-4690k 3,5ghz

- nvidia gtx 660

- płyta główna gigabyte ga-b85-hd3

- 8gb ram good ram ddr3 1600 mz

- zasilacz chieftec ctg-750c

I teraz znowu stworzył się problem, ponieważ kupiłem i zainstalowałem nowe gry takie jak:

GTA V

Mortal Kombat X

Mam w nich bardzo mało fpsów na ustawieniach przypisanych domyślnie. Patrzyłem na wszystkich stronach czy gry będą chodzić wszędzie pisze że rekomendowane. W Mortal Kombat mam od razu 30 fps, a GTA pogram z 20 min 0 ścinek, po 20 minutach 10-20 fps. Wszystkie temperatury są okej, wykonywałem testy sprzętu wychodziły dobrze. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się dzieje? Mam okazję oddać komputer do sklepu gdzie składałem części, ale zajmie im to pewnie z miesiąc. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i5-4690k 3,5ghz

- płyta główna gigabyte ga-b85-hd3

Mam nadzieję, że ta literka przy numerze procka to Twoja pomyłka przy wpisywaniu.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się dzieje?

Pomijam błąd polegający na używaniu karty zintegrowanej, więc dwa małe pytania - czy nie brakuje jakiegoś sterownika (np. chipsetu)? Czy razem z grami nie są uruchamiane inne programy mogące zużywać zasoby?

Wszystkie temperatury są okej, wykonywałem testy sprzętu wychodziły dobrze.

Nie zaszkodziło by się nimi podzielić. Zarówno temperaturami, jak i testami (jakie? co wykazały?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tej literki to o co chodzi ?

Procesory z serii Haswell z"K" w nazwie mają odblokowane mnożniki, czyli są przeznaczone do podkręcania. Pociąga to za sobą konieczność używania płyty z chipsetem Z87 lub Z97. Stąd moje zainteresowanie - procesor do podkręcania (droższy od zwykłej wersji) + płyta główna, która nie umożliwia OC to mało rozsądne połączenie.

Taka mała rzecz mi się przypomniała - czy karta graficzna ma podpięte zasilanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem w ustawieniach geforce experience i znalazłem włączoną opcję shadow play- do nagrywania. Po wyłączeniu pomogło bynajmniej na razie.

Nie przeprowadzę wywodu polonistycznego (o słowie bynajmniej i jego znaczeniu), lecz komputerowy - podejrzewam, że rzeczona opcja była źródłem kłopotów. Sprawdź jeszcze czy nie są aktywne jakieś inne ustawienia mogące wpływać na ilość klatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WDC WD5000AZRX-00L4HB0

WD Caviar Green - ze względu na zaimplementowane mechanizmy oszczędzania energii w tych dyskach głowice są parkowane bardzo często. Dysk jest używany niezgodnie z przeznaczeniem - to są dyski dobre na storage, ale nie na dysk systemowy. Jeśli używa się ich jako dyski systemowe, to występują dwa problemy mające wspólne źródło (głowice są parkowane zbyt często):

- żywotność dysku bardzo mocno spada;

- jeśli dysk sądzi, że nie jest używany to hamuje talerze i parkuje głowice, zanim ponownie osiągnie właściwą prędkość, to chwila mija. W grach objawia się to dziwnymi spowolnieniami oraz ścinkami.

SAMSUNG HD321KJ

Trochę jestem zaskoczony, że te dyski jeszcze ktoś ma. Bardzo stara konstrukcja i na obecne czasy może być za wolna, ale i tak ten dysk powinien być szybszy niż ten WD wyżej.

Innymi słowy - wyłączenie Shadow Play pewnie nieco pomoże, ale dyski i tak będą wąskim gardłem i mogą spowalniać system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...