Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MIssqu

Piractwo na konsolach ?

Polecane posty

Jak dotychczas niewzruszone konsole najnowszej generacji(no może tylko PS3) , były od tego wolne jak widzimy wszystko jest kwestią czasu.

Padł kolejny pat tym razem nie z PC, ale z konsolami, wydaje mi się, że wszyscy najlepsi programiści zamiast dołączyć do jakiejś firmy i zarabiać nawet sporo (zwłaszca na zachodzie), to przerzucili się z PC na konsole...

Co o tym sądzicie ?? My śle, że teraz przynajmniej zachodni wydawcy zaczną traktować grę na równi. Prawdopodobnie ,też ceny konsol zmaleją w naszym kraju(co ja pierdzielę ceny gier na konsole)

Wiem,że nie ten temat ,ale nie mam uprawnień do napisania w dyskusjach o konsolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piractwo na niektórych konsolach. Nie istnieje emulator Wii, SONY właśnie wypuściło firmware do PS3 mający poradzić sobie z tym nowym wynalazkiem USB. W sumie największe piractwo jest na X360, praktycznie każda gra jest na torrentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator Wii istnieje, głównie dzięki temu że Wii to GC z mocniejszymi układami i nowym sterowaniem. Co do firmware i PS3 to zostanie ono szybko złamane, i skończy się jak z PSP gdzie po każdym update firmware'u pojawiały się nowe wersję softu pirackiego.

Z jednej strony piractwo jest be, z drugiej - a niech Sony traci jak najwięcej, zasłużyło sobie już dawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by każdy donosił to i piractwo by znikło.

Taa, pirat na pirata :laugh:, bo dziś to już nie ma chyba w pełni "czystych" użytkowników - jak nie gry to muzyka, jak nie muzyka to filmy i wreszcie jak nie przerobiony X360 to przeróbka PS3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony piractwo jest be, z drugiej - a niech Sony traci jak najwięcej, zasłużyło sobie już dawno.

Zastanów się, co ty w ogóle mówisz... Niby czym Sony zasłużyło sobie na piractwo? Tym, że nie zdziera kasy od użytkowników za każda dodatkową funkcję w konsoli (najlepszym przykładem multiplayer), tak jak Microsoft? Chyba, że jesteś fanboy'em X0, to możesz wyrażać takie poglądy, znawco od siedmiu boleści...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator Wii istnieje, głównie dzięki temu że Wii to GC z mocniejszymi układami i nowym sterowaniem. Co do firmware i PS3 to zostanie ono szybko złamane, i skończy się jak z PSP gdzie po każdym update firmware'u pojawiały się nowe wersję softu pirackiego.

Z jednej strony piractwo jest be, z drugiej - a niech Sony traci jak najwięcej, zasłużyło sobie już dawno.

Pokaż mi emulator Wii :P Wiimota nikt nigdy nie przeniesie na PC, bo jak? Nie da się. PS3 - fajnie, na razie firmware jest, żadnych newsów o problemach, torrenty cały czas świecą pustkami. Przeze mnie nie przemawia żadne fanbojstwo, po prostu stwierdzam fakty. I nie wiem czym Sony zasłużyło sobie na bankructwo bardziej niż podnoszący ceny Live Microsoft :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei - emulator Wii nazywa się Dolphin. Wiimote emulowany jest przez myszkę, za bardzo nie wiem jak to działa ale działa.

Druga rzecz - Sony w swoich kolejnych firmware'ach zablokowało parę możliwości (m.in. Linuksa) którymi się kiedyś mocno chwaliło.

Po trzecie - nie jestem też fanbojem a ciebie za takiego wcale nie wziąłem. Jeżeli tak to odebrałes to sorry.

Po czwarte - póki co, piractwo rzeczywiście nie jest powszechne na Ps3, ale ludzie piracą - ci którzy tym się interesują

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem... Ale nie masz pojęcia o czym piszesz. Wpisz: "youtube tatsunoko vs Capcom Wii dolphin" i zobacz, co wyjdzie.

Ale spokojnie, sam swego czasu zdziwiłem się, jak szybko Wii zostało zemulowane a interesuję się emulacją w takim sensie, że interesuje mnie kiedy, co, gdzie i jak zostało złamane oraz w jakim stopniu. Sam z emulatora Wii nie korzystałem co prawda, ale znam parę osób co korzysta i, muszę przyznać, że trzeba nieco kombinować aby odpalić konkretną grę.

BTW

dodam, że data zamieszczenia filmiku, który ja znalazłem, był marzec roku... 2009

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony w swoich kolejnych firmware'ach zablokowało parę możliwości (m.in. Linuksa) którymi się kiedyś mocno chwaliło.

Jasne, Sony usunęło OtherOS (którego i tak ze wszystkich osób które znam i mają ps3 nikt nie używał... ) - niech zbankrutują i stracą miliardy ! Co tam multum nadchodzących ( i już wydanych ) ex'ów dodanie 3D, różne vidzony, obsługa facebooka,extra contentu do gier, bezpłatne multi, bardzo niska awaryjność Ps3. Dodajmy jeszcze core friendly ( jak na kontroler ruchowy ) Move.

Swoją drogą, napisałeś "możliwości" - co takiego jeszcze Sony usunęło w kolejnych FW ?

I powiedz mi szczerze - używałeś kiedyś OtherOS na Ps3 ? Masz przeglądarkę, odtwarzacze zdjęć, filmów, muzyki. Czego jeszcze Ci brakuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to, że ty, ani nikt z twoich znajomych nie używał L dla PS3, to nie znaczy, że nikt tego nie używał.

Co do grzechów Sony - jeśli chodzi o PS3 to faktycznie nic więcej nie zabrali, ale ten Linuks to praktycznie cały zbiór możliwości. Sporo osób piszących homebrew właśnie na tym pisało. Ale jasne, w imię debilnej i nieskutecznej walki z piractwem kopnijmy po tylku tych najbardziej wartościowych.

Zabawne, że większość rzeczy typu obsługa FB, czy vidzony to nic tak naprawdę nowego, czego nie dałoby się normalnie zrobić. A Sony także zamierza wprowadzić konta płatne premium na PSN.

Sony przy konstrukcji PS3, a także i PSP, popełniło szereg błędów, przy czym za te błędy zapłacili użytkownicy (ot choćby brak exclusive'ów (PS3, przy premierze), gorsza grafika na PS3 w grach wydanych jednocześnie na PS3 i Xa ), że o wyjątkowej arogancji Sony nie wspomnę (słynne już "DS jest dla graczy niedzielnych, prawdziwi gracze kupią PSP").

Żeby nie było - nie jestem fanbojem ani N, ani MSu. Sony przestałem lubić właśnie po premierach PSP i PS3, wcześniej miałem na stanie PS2 i bardzo mocno ją sobie chwaliłem. Obecnie posiadam X360, na którego też mocno psioczę (RRoD, XBL, itp.).

BTW

Piszesz "filmy, muzykę" - nie każdy format da się odtworzyć teraz pod PS3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sony także zamierza wprowadzić konta płatne premium na PSN.

Sony przy konstrukcji PS3, a także i PSP, popełniło szereg błędów, przy czym za te błędy zapłacili użytkownicy (ot choćby brak exclusive'ów (PS3, przy premierze), gorsza grafika na PS3 w grach wydanych jednocześnie na PS3 i Xa ), że o

Owszem, Sony wprowadza konta płatne, ale skoro Microsoft zarobił na tym grube miliony, to czemu oni mają nie spróbować. A tak poza tym to Sony nie odbiera użytkownikom darmowego multiplayer'a, co chyba jest najważniejsze jeśli chodzi o połączenie z siecią w konsoli. Z konta PSN+ skorzystają ludzie mający kasę i chcący wypożyczać filmy etc., a ci którym wystarczy samo darmowe multi po prostu nie skorzystają...

A co do tego braku exculsive'ów na PS3 w momencie premiery to się zgadzam - zwyczajnie ich nie było, ale z biegiem czasu jak zaczęły się pojawiać to same fenomenalne tytuły...

A i jeszcze jeśli chodzi o gorzej wyglądające gry multiplatformowe na PS3, to przecież nie jest to wina Sony, lecz studiów tworzących dane gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilkanaście osób które używały Linuksa w rozmaitych celach. A 256 mega to dla tych systemów operacyjnych wbrew pozorom mało nie jest.

Dalej - nie zamierzam porównywać MS do Sony i nie chcę obu konsol porównywać. Chodzi mi przede wszystkim o to, że PSN+ było zagrożone przez Linuksa właśnie - i piraty były tylko pretekstem. Takie coś mnie mocno wkurza, bo "kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera", dlatego wkurzam się na Sony. Co do exclusivów to rzeczywiście są fajne, aczkolwiek jeśli miałbym wybierać pomiędzy graniem tylko w gry multiplatformowe a graniem tylko w exclusivy - to pa pa, Heavy Rain.

No i na koniec - skomplikowana architektura PS3, której wynikiem była właśnie gorsza grafika (narzekał na to ten słynny koder z iD Software)w porównaniu do Xa - to wina Sony. Dlaczego oficjele Sony zdecydowali się na to - nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to, że ty, ani nikt z twoich znajomych nie używał L dla PS3, to nie znaczy, że nikt tego nie używał.(...)

(...)Sporo osób piszących homebrew właśnie na tym pisało. Ale jasne, w imię debilnej i nieskutecznej walki z piractwem kopnijmy po tylku tych najbardziej wartościowych.(...)

Tak jak napisał Piter - obliczenia, stawianie serwerów i superkomputery. Nikt normalny nie kupował Ps3 specjalnie dla OtherOS. Homebrew ? Wiem jak to wygląda na PSP - nic nie warte popierdółki odstające poziomem daaaaaaaaaleko od najgorszych minisów z PSN.

A Sony także zamierza wprowadzić konta płatne premium na PSN.

Już wprowadziło. Za 200zł masz normalną grę (na początku był LBP, teraz jest Ratchet&Clank : QfB ), 12 tytułów z PSN, 24 minisy, 12 PSOneClassic'ów, 12(bodajże) DLC, 24 Avatary, 24 Themy, zniżki, dostępy do bet, full game triali, autopobieranie. Najlepsze jest w tym to,że Sony nie zabrało nic osobom, które na PS+ się nie zdecydują.

Sony przy konstrukcji PS3, a także i PSP, popełniło szereg błędów, przy czym za te błędy zapłacili użytkownicy (ot choćby brak exclusive'ów (PS3, przy premierze),

True. Jednak ostatnim rokiem, nadchodzącymi 15 exami wg. mnie odrobiło naprawdę dużo. Do tego nawrócone BioWare i Valve ( do tego jeszcze wrócimy ;))

gorsza grafika na PS3 w grach wydanych jednocześnie na PS3 i Xa ),

1 - Nie w każdej grze wydanej rownoczesnie na obie platformy grafika jest gorsza.2- Czasami jest nawet lepsza.

No i na koniec - skomplikowana architektura PS3, której wynikiem była właśnie gorsza grafika (narzekał na to ten słynny koder z iD Software)w porównaniu do Xa - to wina Sony. Dlaczego oficjele Sony zdecydowali się na to - nie wiem.

Dzięki tej skomplikowanej architekturze mamy piękne gry jak Heavy Rain, Uncharted 3, GoW3 czy nadchodzące infamous 2 i GT5. Pokaz mi ladniejszego exa na X od wyzej wymienionych na Ps3 :).

Valve też narzekało - widzimy jak się skończyło. BioWare natomiast nie narzekał, tylko poprostu nie zrobił Mass Effecta (1) na Ps3. Nauczyli się, zrobili Dragon Age na Ps3, portują ME2 na Ps3(co jest na 99% przygotowaniem "gruntu" pod trójkę).

że o wyjątkowej arogancji Sony nie wspomnę (słynne już "DS jest dla graczy niedzielnych, prawdziwi gracze kupią PSP").

Szczerze mowiac nic o jechaniu po DSie nie slyszalem. Jedynie po Iphone w reklamach Marcusa ( ktore swoja droga sa swietne i jakze prawdziwe ).Jak mozesz to zarzuc linkiem do jechania po DSie.

Piszesz "filmy, muzykę" - nie każdy format da się odtworzyć teraz pod PS3

odtworzy Avi, mp4, m2ts, wma, mp3 - brakowac moze chyba tylko mkv. Zle chyba nie jest :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux na ps3... nie wiem czy tak kiedykolwiek bylo mozna... ale w sumie po co to robic? zeby pisac w officie?

IMO moultiplayer bardzo przedluza rozgrywke, i nie wyobrazam sobie, zebym musial placic za niego (tak jak w xbox). Juz nie mowiac o tym.... ze byloby to nielegalne o.o

Tak troche offtop:

Zobaczcie, jak dlugo PS3 pozostawal wolny od piractwa (na chcwile obecna tez jest). Patrzac na to argumenty typu "piractwo jest ok, bo bez niego rynku gier by nie bylo, bo nikt by nie kupowal PC [ czy x'a ps czy cokolwiek ] po prostu odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homebrew ? Wiem jak to wygląda na PSP - nic nie warte popierdółki odstające poziomem daaaaaaaaaleko od najgorszych minisów z PSN.

Taa, wszelkiej maści odtwarzacze, mapy, e-booki, gry muzyczne czy porty takich gier jak DN 3D czy Quake. Nie wspominając już o emulatorach PS1, GB, NES/SNES i innych. Popierdółki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem tu raczej o grach, bo choć na PSP wiele programów się przydaje to robienie takowych na Ps3 raczej mija się z celem.

e-book - racja. Całkowicie o tym zapomniałem. Sporo na PSP sobie czytałem. Jednak czytanie książki na Ps3 ? bez przesady...

Odtwarzacz - jeśli odtwarza avi itp to ma sens, ale tylko na PSP. O odtwarzaczu Ps3 pisałęm wcześniej - obsluguje wystaraczajaco formatow ( chyba ze chcesz sciagac filmy HD w mkv :)) . Nigdy jakoś nie używałem na psp - nie był mi potrzebny.

Gry Muzyczne ? Straszna słabizna.PSP Revolution przyciągnęło mnie na parę godzin, ale to wciąż nie było to co może zaoferować Dj Max Portable 2 i Rock Band unplugged.

Zdajesz sobie sprawę, że używanie emulatorów jest nielegalne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że używanie emulatorów jest nielegalne ?

Naprawdę? Emulatorów C64, Atari, Spectrum, Astrad, GB Mono, GBC, Neogeo i całej rzeszy systemów JUŻ NIEPRODUKOWANYCH? :D :D :D

Chyba, że mi pokażesz sklep gzie można kupić te piękne, gargantuicznych rozmiarów carty do Neogeo? I to nie "z drugiej ręki"? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że są nie produkowane ? Jeśli wydawca/producent ( raczej ten pierwszy ) nie udostępni gry za darmo to z jakiej racji możesz piracić? PS1 też nie jest produkowane, a piracenie wciąż jest nielegalne. Xbox ? GBA ? To samo.

Poza tym co ma producent sprzętu do gier na ten sprzęt wydanych (pomijamy oczywiście ex'y, które w większości są produkowane i wydane przez tego producenta/studia jemu podlegające) ? Jeśli za kilka(naście) lat Ps3 przestanie być produkowane to Rockstar wciąż będzie miał prawa do Red Dead Redemption. Zaprzestanie produkcji nic tego nie zmieni.

Logika niektórych ludzi mnie przeraża...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - emulatory to szara strefa w najczystszej postaci. Same w sobie nie są one nielegalne, ale wszelkie ROMy - w tym i BIOSy - już tak. Ze starszymi sprzętami typu NES/SNES sprawa ma się tak, że nie posiadają one de facto BIOSów tak więc użytkowanie ich jest legalne dopóki nie użyje się do nich żadnego zapisu pamięci z kartridża, szerzej znanych pod nazwą ROM. W praktyce wiele firm tak naprawdę leje na to - co nie zmienia faktu że jest to piractwo.

Dalej - piractwo na PS3 jest możliwe. To, że - póki co - pozostaje ono domeną znawców, nie zmienia stanu rzeczy.

Znowu - PS3 i Linuks. Mi nie chodzi o to, co było, tylko o to, że Sony zablokowało POTĘŻNE narzędzie w imię czego? Jakiegoś PSN+ albo też wyjątkowo nieskutecznej walki z piractwem (gwoli przypomnienia - zarówno PSP jak i PS3 zostały złamane dlatego, że z Sony wyciekły dane nt. zabezpieczeń).

Odtwarzacze - to, że coś ma rozszerzenie .avi nie znaczy nic, bo liczą się jeszcze kodeki. Wiadomo, że w 90% przypadków ludzie używają tych najpopularniejszych, ale to nie powód żeby zabierać tym 10% możliwości odtwarzania filmów.

PS3 i exclusivy - być może Sony atakuje nas teraz garścią gier, z których część miała wyjść już dawno temu (GT5 - kiedy się miało to ukazać?). Wolałbym tu uniknąć porównywania konsol (od tego są inne tematy) więc nie będę więcej nic pisał o tym, co miało kiedy się ukazać. Ciągle jednak wolałbym mieć dostęp do gier multiplatformowych, niż do exclusivów, chociaż raczej nie odkryje Ameryki jeśli powiem, że przy X'ie jest tak samo. (w ogóle uważam, że lepiej kupić Wii + PS3/X360 niż zestaw PS3 + X360 z racji oczywistych exclusivów Wii, ale to już inna historia).

Ps link do wypowiedzi oficjeli Sony nt. DSa. Wybaczcie wszyscy, którzy na niego czekacie, bo po prostu nie jestem w stanie nim rzucić - wypowiedzi te były niejako promocją PSP, miały miejsce krótko po jego premierze, a więc dawno temu. Googlowanie też niewiele pomaga. Po prostu Mission Impossible jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...