Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Hobbit

Polecane posty

Piszę co prawda tylko po przejściu dema, ale coś napisać mogę :wink: Najbardziej treściwie pisząć: gra dla dzieci. Cukierkowa grafika, koncepcja platformówki. Zdecydowanie nie jest to coś dla mnie. Będę omijał z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem oburzony takim traktowaniem dzieł mistrz Tolkiena. Co oni zrobili z tej książki? Cukiereczkowatą gierkę dla małych dzieci. Nie wiem, może ta gra ma trafiać właśnie do nich i zachęcać do książki, ale ja i pewnir większość graczy wolałaby coś w mocniejszym klimacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w guście point&click! Brzmi nieźle! Frodo point&clicka i zabija Nazgula^^ albo innego Saurona :D

Cukerkom mówmy nie
Dlaczego? Te ze szpinakiem i flaczkami są bardzo dobre^^
Cardi pomyliłeś postacie! to nie Frodo lecz Bilbo!
Wszystkie te pokurcze są takie same... A poza tym kto to jest Bilbo? :P Brzmi jak nazwa budyniu porzeczkowego^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Buuu.... a tak sie na hobba napaliłem... nie dlatego że lubie książke (ja wogóle Tolkiena nie lubie), ale liczyłem że nareszcie jakaś fajna platformówka na PieCyka... a tu guzik :( Pomine juz to ze jest to for children under the age of five ©, to jeszcze w dodatku koszmarne sterowanie (to ma być platformówka?!). A więc: "Lament with me, brother! Our great father is dead!", i z płaczem wracam do Crash Bandicoot 3 na PSX...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że gra została zrobiona na podstawie "Hobbit, czyli tam i z powrotem", a więc książki adresowanej raczej do młodszych czytelników. To nie jest "Władca Pierścieni", pamiętajcie o tym.

Grałam trochę w demko i muszę powiedzieć, że gierka jest poprostu fajna. Mówię tak dlatego, bo lubię tego typu gry. Trochę dziwne sterowanie, walki powinny być łatwiejsze. I jeszcze coś miałam napisać... aha, trochę mnie wqurza, że w górę nie mogę spojrzeć. Nie wiem czemu, może złe sterowanie sobie ustawiłam... :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na podstawie Hobbita, ale i ta książka wcale nie jest taka "dla dzieci". Nie wiem jak innym, ale jak ja ją czytałem, to Smaug mnie raczej przestraszał niż rozśmieszał. ALe może to kwestia gustu, trudno powiedzieć. Moja niechęć może wynikać też z tego, że coś ostatnio czuję niechęć do przygodówek. Zresztą moim ideałem w tej kategorii jest Evil Twin. Jak widać klimaty skrajnie różne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Tolkien pisal te ksiazke dla dzieci, wiec sie nie dziwcie, ze tak zostala potraktowana przez producenta. Chociaz ja wolalbym wersje "dla doroslych", bo tak to tej gry nie kupie.

A hobbit w przygodowce bylby niezly. Gdyby sie za to FunCom zabral, byloby super :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Mi tam wogóle fabuła wisi, może być nawet na podstawie Troskliwych Misiów... nie no, żartuje, ale fabuła Hobbita (nawet ta dziecięca wersja) mi pasuje, ja narzekam na okropne sterowanie i że to wogóle nie jest platformówka... no i te walki :evil: Kolejny niespełniony sen... we sleep, to wake up... we wake up, to sleep...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ksiażki nic, ale to nic nie przebije

Świetna opinia :) Powinieneś za to dostać pięć walnięć gumowym kurczakiem. Sorki, ale nie mogłam się powstrzymać, tak jak Ty. Zastanów się porządnie zanim coś napiszesz, bo to ani opinia o grze, ani nawet porządna opinia o książce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Skoro już zeszliśmy na temat książki, to żałuję że wykreślili Hobbita z listy lektur szkolnych. Mi tak szczerze książka za bardzo sie nie spodobała ale dobrze by było żeby na liście lektur było choć jedno fantasy... niech zgadne czemu wywalili- jest 1. dziecinna (nie bedziemy naszym dzieciom bajek kazac czytac), 2. brutalna (na pewno kogoś muszą zabić...), 3. Satanistyczna (Krasnoludy?! Hobbity?! Elfy?! Szatanizm! i rasizm w dodatku!), Niepoważna (fantastycznA? panie, my tu je musimy nauczyć twardego życia na ulicy!). Eh... gdyby była to lektura obowiązkowa, to kto wie, może zamiast zostania dresiarzem potencjalny uczeń zostałby maniakiem RPG (W S Z Y S T K O jest lepsze od bycia dresem).

A co wy o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A co wy o tym myślicie?

Że to nie jest miejsce do rozmawiania o tym, tzn. kasiążce. Jeśli uda wam się połączyć to z rozmową o grze nie ma sprawy. Nie wiem jak to wykombinujecie, ale jak Polak chce to potrafi.

Rozmumiem, że cierpicie, bo nie ma tematów o książkach. Ja też cierpię, ale na razie należy się wstrzymać z offtopicowaniem i czekać aż coś zostanie stworzone, a zapowiedzi już były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Jak to nie ma? A Forum Książki na Sesji RPG? No fakt, to tylko jeden temat... oj muj Boshe znowu offtopicuje :P to jak narkotyk :P no dobra, żeby nie dostać ostrzeżenia trzeba coś wymyślić an temat... ummm....

No to mo że powiem że Żądełko w grze wygląda jak miecz świetlny :P ale ja jestem maniakiem mieczyh (zarówno świetlnych jak i zwykłych) to wszędzie je widze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A więc na proźbę Amadrieni rozwinę trochę poprzedniego posta.

Hobbita jako grę uważam jako grę dla małych dzieci i z taką grafiką na pewno nie da się "poczuć fabuły" tak jak to było w ksiązce. Gdyby grafikę doprowadzono do takiego stopnia jak to było np. w LoTR to mogło by być coś.

PS. Sorry za trochę złą składnie zdań ale dopiero co się obudziłem i jescze trzeźwo nie myślę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

No to mo że powiem że Żądełko w grze wygląda jak miecz świetlny :P ale ja jestem maniakiem mieczyh (zarówno świetlnych jak i zwykłych) to wszędzie je widze :)

Mój brat zauważył, chyba słusznie, że Żądło cały czas się świeci. W książce świeciło się tylko wtedy kiedy orkowie byli w pobliżu. Więc ta teoria z mieczem świetlnym wcale nie jest taka głupia.

Fire, jak odmieniasz mój nick w ten sposób dodajesz na końcu jeszcze jedno "i", Amadrienii, a nie Amadrieni :) No, ale jesteś zaspany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat zauważył, chyba słusznie, że Żądło cały czas się świeci. W książce świeciło się tylko wtedy kiedy orkowie byli w pobliżu. Więc ta teoria z mieczem świetlnym wcale nie jest taka głupia.

A bo w tej grze to orków jak psów jest. Czają się i czają, a zza ekranu wleźć im się nie chce. A Żadełko świeci, bo ma Duracele!!! A tak serio to to rzeczywiście jest kolejny gwóźdź do trumny tej gierki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to nie tak! Po prostu ponad ekranem lata sobie Nazgul i to dlatego^^ Albo po prostu wykrywanie przeciwników obejmuje całe Śródziemie :D Ale Frodo w tej gierce to Szwarceneger bez popitki - siecze rżnie, szkoda, że jeszcze gadek o wyzwoleniu Shire i demokracji nie wygłasza^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...