Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymon1944

Program do obróbki filmików

Polecane posty

Witam chciał bym pobawić się w videorecenzje. Wiem że do nagrywania dobry jest fraps(chodzi mi o darmowe program) ale jaki polecacie program do przycinania scen. Nie zanam się na tym. Co zrobić żeby dodawać dzwięk: muzyke no i moje słowa mówione przez mikrofon?

Bardzo przosze o pomoc. Z góry dzięki.

Pragnę przypomnieć, że tytuł tematu musi krótko i konkretnie przedstawiać problem. "Program" to raczej zbyt ogólna nazwa...-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fraps w wersji darmowej pozwala na nagrywanie jedynie 30 sekund scen. Obecna wersja MSI Afterburnera nie ma takich ograniczeń i również nie sprawia problemów przy nagrywaniu. Do obróbki materiału można użyć chociażby programu Windows Movie Maker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma jakąś wersję Frapsa, na któej można nagrywać nie 30 sek, a 10 min, i jest muzyka( bodajże jest to Fraps 2.9.5- Nie jestem pewny). Problemem jest rozmiar tych filmów:( Jestem zalogowany na YouTubie, i maksymalny rozmiar pliku wynosi 2 GB. A Fraps raczej w tym rozmiarze się nie zmieści:( Weź to, co ma zaproponował ci Sevard;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie dowolnie. W kodeku DivX (którego można używać w Virtualdubie) jest zawarty kalkulator który pozwala szacować jakiego bitrate (ta wartość definiuje jakość filmu jak i jego rozmiar) potrzeba by dany filmik zajmował daną ilość megabajtów. W maksymalnej dostępnej jakości 7-minutowy filmik w HD 1080p zajmuje 1GB, niemniej bardzo dobrą jakość powinno się dać uzyskać przy jakichś 300-400MB.

No, ale chyba nie o tym temat bo autor o coś innego pytał ;) Może Windows Movie Maker podpasuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutowy film możesz skompresować nawet do 15 MB, lecz wtedy jakość będzie kiepska. Tak to działa - rozmiar kosztem jakości.

Co do programu możesz spróbować Ulead Video Studio - niestety program jest płatny, lecz istnieje wersja trial 30-dniowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z AVS Video Convertera :) Niezwykle prosty w obsłudze, masa formatów (nawet Blu-Ray jest, ale taki nie do końca prawdziwy... sam nie wiem ;P) a film z Frapsa, który waży 4GB po konwersji na 720p HD w formacie MPEG-4 waży - w zależności od długości - od 100 do 400MB. Jego bym polecił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...