Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamo123

Mount & Blade warband- Podstawowe pytania

Polecane posty

1.Co daje założenie własnego państwa i jak to zrobić,

2.Jak zdobywac ludzi czyli wasali skąd, i jak (dokładne wytłumaczenie jakby ktos miał czas)

3.Co zrobić z Lordami których się złapało?

4.Mam moduł native co to znaczy i co daje?

5.Jak zacząć czyli ogólne pytanie o tym jak uzyskac dobty start.

6.Czytając na różnych stronach zobaczyłem ,że jak sie ma własne królestwo to jest się rebeliantem. Jak być prawdziwym królem i czy to coś zmienia?

Za odpowiedź szczerze dziękuję (raz miałem podobny temat ale nie moge go znaleść)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Państwo chyba trzeba zdobyć, dokładnie nie wiem bo tak daleko jeszcze nie zaszedłem.

2. Nie wiem

3. Trzymaj go, w końcu państwo przyśle ci oferte (ja sprzedałem króla Swadii za 4k)

4.Jest to podstawowa wersja gry, jeżeli wgrasz mody w tej zakładce będziesz mógł zmnienić na dany mod

5. Najmuj chłopów z wioski, będą oni się rozwijać na dobre wojska, staraj się dołączyć do jakiegoś państwa.

6. Nie wiem.

Ja podałem ci odpowiedzi z M&B zwykłego, ale myślę że w Warband będzie podobnie, jeżeli nie to przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po prostu zbierz armię i zaatakuj jakiś zamek tylko że, to równa się wojna a jak jesteś sam i masz powiedzmy 80 ludzi to dość kiepsko delikatnie mówiąc.

2. Chodź po tawernach często będziesz spotykał tam ludzi którzy mogą się do ciebie dołączyć (niektórzy za opłatą). Nie rekrutuj wszystkich ja wlezie, bo jedni nie lubią innych, czasami za dużo walki też niedobrze a jak nie walczysz to zaraz inny powie że nudno. Jak będziesz miał zamki to wtedy pewnie trzeba z nimi pogadać i tam powinna być odpowiednia opcja. Niestety, ja tego nie widziałem a jedynie czytałem na różnych stronkach. Kto kogo nie lubi, cechy tych ludzi i optymalny skład takiej drużyny (niestety w ang.) tutaj i tutaj .

Reszta to umie tak jak u kolegi koksiarza, tylko że ja akurat pogrywam w Warbanda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje z forum mount and blade

"Bohater zostanie Twoim wasalem dopiero wtedy, gdy nadasz mu jakieś lenno.

Aby nadać takiemu lenno, wejdź w rozmowę z bohaterem (w menu drużyny), wybierz opcję "Chciałbym cię o coś zapytać.", a następnie "Czy interesuje cię lenno?". Jeśli posiadasz nieprzydzielone ziemie, będziesz mógł ofiarować jedną z nich, wtenczas bohater opuści Twój oddział i uda się zbierać armie (co zajmie mu parę dni), po czym pojawi się ze swoim własnym oddziałem i będziesz mógł mu wydawać rozkazy.

Innym sposobem na przydzielanie lenn, jest rozmowa z Ministrem, który powinien stacjonować w stolicy Twojego królestwa -- pierwszej lokacji, którą podbijesz (chyba, że w trakcie gry ją zmieniłeś). Lecz aby nadać komuś ziemię poprzez właśnie tą osobę, Twój przyszły lennik musi być wasalem.

Jeśli posiadasz już wasali, to nowo podbite ziemie będziesz mógł przydzielać zaraz po podbiciu ich -- jeden z Twoich żołnierzy porozmawia z Tobą o nadawaniu lenn. "

Teraz cytat z Miasta Gier

"Żeby jakiś lord został Twoim wasalem musisz:

1. Mieć z nim dobre relacje (przynajmniej 50).

2. Posiadać potęgę militarną (zamki, armię).

3. Mieć dużo funduszy.

4. Mieć wysokie Prawo do Rządzenia.

Ponadto:

1. Im więcej masz wasali, tym łatwiej z rekrutować następnego

2. Polując na wasali zaczynaj od najsłabszych - pokłóconych z własnym monarchą, pokłóconych z wieloma lordami swojej frakcji itd."

Wystarczy wpisać w gogle

Mount & Blade Warband jak mieć wasala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No możesz żądzić, masz więcej opcji itd. Powiedziałbym nawet że jest trochę bardziej realistycznie. Jesli chcesz mieć własne królestwo to ja Ci radzę wpierw się przyłączyć do jakiegoś już istniejącego, zdobyć dużą armię (150 "murowanych" chłopów), wziąść sobie za żonę jakąś Lady z tego królestwa, a później się od nich odłączyć, znów zdobyć sobie ich zaufanie (bo niestety gdy założysz własne królestwo to będziesz miał tylko te konflikty które przed tem zrobiłeś, ale zufanie Ci zniknie), i jak już to zrobisz to podbić sobie na początek jakiś drewniany zamek jakiegoś królestwa (tylko nie tego z którym jesteś zaprzyjaźniony).

2. W karczmach są bohaterowie tacy jak Rolf, Nizar, Matylda (kobiet nie bierz, bo później same odejdą niestety, bierz tylko mężczyzn).

3. Są dwie opcje, albo czekasz aż pojawi się komunikat o tym że rodzina chce zapłacić za niego (jesli złapiesz króla to niektórzy płacą nawet 10 000 ;)). Lub jeśli jesteś wasalem jakiegoś królestwa to odwiedzasz innych wasali i oni powinni (niektórzy tak robią, to jest losowe) Ci zaoferować za tego więźnia denary.

4. Nativ to jest po prostu gra bez żadnych modyfikacji, czysty Mount&Blade: Warband.

5. ja Ci radzę zacząć tak, jak to opisałem w punkcie pierwszym, musisz mieć po prostu dobrą armię, zaprzyjaźnić się z jakimś królestwem itd.

6. W Warbandzie jest taki współczynnik jak "prawo żądzenia", musisz mieć go dużo, zdobywasz go poprzez różne rzeczy, czasami wysyłająć emisarjuszy z pokojem itd. Mówie Ci, jak masz swoje królestwo to zawieraj pokój z jak największa ilością królestw. Zdobąć także jak najwięcej renomy. Ja Ci radzę nie budować własnego królestwa jeśli nie masz przynajmniej 1000 renomy.

Myślę że pomogłem, polecam polskie forum Mount&Blade, Tawerne Four Ways - http://www.mountblade.info/forum/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.... mam piracka ALE MAM ZAMIAR KUPIĆ ORGINALE WRAZ Z OGNIEM I MIECZEM przy najbliższej okazji do zakupów.Nie miałem kiedy bo mieszkam na TAKIM zadupiu że tutaj największy sklep ma 3na2 metry ;)

Ale jakie mody polecacie?

Za wersję piracką otrzymujesz ostrzeżenie, a że to recydywa to i 7 dni urlopu. No cóż, a mogłeś ściągnąć triala, do 8 lvlu co prawda, ale poznać grę wystarcza.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...