Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanJacek

Rozwiązany: Procesor plus płyta główna

Polecane posty

Witam forumowiczów

Zamierzam się w końcu zabrać za upgrade mojego komputera, jednak nie całościowo tylko stopniowo (fundusze nie pozwalają). Na pierwszy ogień idzie procesor a z nim płyta główna. Obecny jaki posiadam to dwurdzeniowy AMD Phenom. Wolałbym aby jego następca pochodził od Intela, a konkretnie to któryś z intel core i5. Zależy mi oczywiście na 4 rdzeniach, które już jakiś czas temu stały się obowiązkowe w grach oraz jakiejś rozsądnej cenie. Nie mam pojęcia, który z i5 wybrać dlatego piszę tu temat ;). Nie ukrywam, że fajnie by było na nowym procku pograć w nadchodzącego Wiedźmina 3 komfortowo i nie musieć wyłączać wszelkich odmian antyaliasingu(ale to tak słowem dygresji). Jeśli chodzi o budżet, to na pewno odpadają procesory powyżej 800 zł.

Kolejna sprawa to płyta główna, po prostu taka aby pasowała do intela. Nie musi mieć nie wiadomo ile złącz usb czy wejść audio, jedyne na czym mi zależy w przypadku płyty to możliwość wpakowania 3 kości RAM (nie pytajcie czemu ale mój RAM jest podzielony w ten sposób: 2 kości po 2GB i 1 kość po 4GB). Liczę na na pomoc i jakieś ciekawe propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz? Głupio by było kupić nowy sprzęt i spalić go przy pierwszym uruchomieniu.

Jeśli chodzi o budżet, to na pewno odpadają procesory powyżej 800 zł
No to albo bardzo zbliżysz się do tej granicy (albo i lekko ją przekroczysz), biorąc i5 4460 (ewentualnie jakbyś znalazł taniej 4430/4440), albo godzisz się na używki (moim zdaniem to całkiem rozsądna propozycja, procesory raczej się nie psują, a już szczególnie te niekręcone) i kupujesz i5 poprzedniej generacji (2400/2500/3350P/3450/3470/3570, ewentualnie 2500K/3570K jeżeli zamierzasz podkręcać).

Powiedz, która opcja Ci się najbardziej podoba, to pomyślimy o płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to CoolerMaster 450M, także nieco słaby ale być może ujdzie. Jeśli chodzi o cenę to nie przeszkodzi mi jeśli procek będzie kosztował np 850 zł. Jednak używki nie wchodzą w grę. Tak samo z i5 z poprzednich generacji. Także pozostają 4460,4430,4440 z tych ,które wymieniłeś, pozostaje wybrać ten najlepszy z rozsądną ceną, jak już wspominałem przekroczenie granicy 800 zł mi nie przeszkadza ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być dowolna płyta z 4 slotami na RAM, to można nieco zaoszczędzić biorąc B85M-E45, B85M-G43, czy B85M-D3H - wszystkie trzy w formacie mATX, więc mają mniej złącz na karty rozszerzeń. Alternatywą dla B85-G43 może być B85-HD3 - ma nieco słabszą sekcję zasilania, ale w zamian DualBIOS (obie rzeczy średnio przydatne przy niepodkręcalnym procesorze, ale a nuż kiedyś postanowisz wgrać nowy BIOS, wtedy dodatkowa kość to całkiem niezła gwarancja bezpieczeństwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione, intel core i5 4460, a nad płytą się jeszcze zastanowię wybierając spośród podanych.

Swoją drogą to antyaliasing obciąża raczej wyłącznie kartę graficzną, ale to już tak słowem dygresji wink_prosty.gif

Tom palnął głupstwo, widocznie moja wiedza na temat sprzętu jest niższa niż znikoma :D Temat do zamknięcia dziękuje za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...