Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

POLECAM Zalmana Performę jako chłodzenie na procesor. Cena nie jest wysoka a gwarantuje dobre chłodzenie. Mogę się tylko przyczepić do małej ilości pasty w zestawie oraz niezbyt cichego wentylatora (ten został zastąpiony zephyrem). Mocowanie na LGA1155 jest banalne.

Polecam również SilentiumPC Zephyr 120mm jako budżetowy wentylator do obudowy. Wiadomo, nie każdy chce/może wydawać po 3/4x50zł na same wentylatory. Najcichsze może nie są, ale głośne na pewno też nie. Stosunek jakości do ceny jest świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu na rynku pojawi sie nowa obudowa firmy SilentiumPC. Jest nią najwyżej pozycjonowany model w ofercie firmy - Regnum L50.

http://www.silentiumpc.com/regnum-l50-pure-black/

Powiem szczerze, że wygląda smakowicie. Nawet bardzo. Nie dość że pod względem stylistyki jest świetna (czego niestety o dotychczasowym topowym modelu - Pilumie - powiedzieć nie można), to oferuje całkiem niezłą funkcjonalność, filtry przeciwkurzowe, USB3, 3 wentyle w zestawie, prosty regulator obrotów i sporo miejsca w środku... po prostu buda bez zastrzeżeń, a nawet z realnymi zaletami.

Dodajmy jeszcze, że sugerowana cena to 320zł - szykuje się hit! :)

A tak dla rozluźnienia - idealna obudowa dla fanboyów Windowsa http://www.codegenworld.com/showDetails.as...o_id_search=485 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC koeljny raz zaskakuje ^^ powiem szczerze że mój brutus310 może się na nowy rok pożegnać z moimi podzespołami i przechodzi na drugi zestawik. Jeżeli cena będzie oscylowała w granicy 300 zł to myślę że się skusił bym. Czekamy :tongue:

Edytowano przez fredos2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regnum L50 Silentiuma prezentuje się doskonale :) Posiadam w domu stacjonarnego, "ubranego" w obudowę CoolerMaster'a dokładnego modelu nie pamiętam, w każdym razie wygląda jak uboższy brat czegoś takiego i jestem bardzo zadowolony. Mnóstwo miejsc na wentylatory, filtry przeciwkurzowe, kilkanaście sanek do łatwego montażu HDD, świetnie rozwiązane trzymajki do kart rozszerzeń i genialny patent na błyskawiczne umiejscowienie napędów DVD. Wykonana bardzo solidnie, mogę ją z ręką na sercu polecić każdemu ;)

Dziękuję redakcji CDA za wymienienie tego modelu w jednym z megakonfiguratorów jest doprawdy rewelacyjna :happy:

Edytowano przez milu504
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało to dobrych bud jest w tym budżecie? :P

Wybór jest naprawdę spory, ale prawdopodobnie SilentiumPC ma czym konkurować z innymi budami. Wystarczy spojrzeć jak się ma Pilum - teraz już można ją dostać za dwie stówy, i praktycznie deklasuje ona cała konkurencję w swojej klasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam scythe mugen 2 rev B z SilentiumPC gladius 800 - bardzo dobra buda za 200zł. Ma wszystko czego tylko dusza zapragnie , filtry wszędzie tam gdzie są potrzebne + nawet 2 dodatkowe.

Miejsce na pochowanie paru kabelków no i spora przewiewność i oczywiście wygląd, który ani nie razi w oczy ani nie jest zbyt "banalny". Godny wybór za 200zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czechoslaw - miałem przyjemność "pracować" z tą obudową. Składałem zestaw dla znajomego i sobie zażyczył tą budę. Wykonana jest niemal perfekcyjnie i solidnie, ale dołączony regulator obrotów, montowany na tylnej sciance, i to do tego dośc nisko, jest co najmniej nieprzemyślany. Oprócz tego nie ma się do czego przyczepić. Jest cicha, i5 z zalmanem performą oraz asus gtx570 są niemal niesłyszalne w niej. To się chwali. Ma też sporo miejsca w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynna firma Lian Li, produkująca aluminiowe obudowy wysokiej klasy, zaprezentowała właśnie nowy model - PC-100. Co tu będę dużo pisał - przejdźmy do zdjęć:

http://www.lian-li.com/v2/en/product/produ...dex=140&g=f

Powiem szczerze, że... chyba byli pod wpływem czegoś przy projekcie tej budy ;) Jak łatwo zauważyć na zdjęciach, ta obudowa ma płytę główną montowaną odwrotnie - złaczami w stronę przodu komputera. Ma ktoś jakieś pomysły, jakie zalety mogłoby mieć takie rozwiązanie? Bo osobiście nie widzę zadnych :)

I ta gustowna klapka na froncie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej schylania się za obudowę! No i mamy wszystkie porty USB na wierzchu... Podejrzewam że ktoś, kto często nosi ze sobą komputer (np. na LAN party) mógłby docenić takie rozwiązanie (pomijam totalną niepraktyczność w innych sytuacjach i paskudne kable zwisajace z przodu obudowy). Design też nie zachwyca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ta stylistyka nie do końca przemawia... szczególnie ta rączka. Nikt z 14kg obudową raczej nie będzie latał tu i tam ;)

Natomiast od strony funkcjonalności jest chyba OK. Choć nie wiem czemu hotswapa zrobili pod 2,5" zamiast 3,5". Ogółem to bym chyba wolał Define XL. Albo PC-A71FB :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rączka to trochę dziwny pomysł, ale można przeboleć. IMHO CM bardzo fajnie zaprojektował tą budę. Nie jest odpustowo, ale mimo wszystko 'z pazurem' typowym dla stylistyki tego producenta. Nie wiem czemu ale Define XL do mnie totalnie nie przemawia, mimo że jest łudząco podobna do Define R3, która już mi się podoba. A Lian Li to nie ta półka cenowa :P Chociaż pomarzyć można. Mi się bardzo podoba PC-P80B :wub: Szkoda, że zasilacz jest montowany na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda :dobani: - 310 od zawsze był najniżej pozycjonowanym modelem w serii Elite, co widać po jakości wykonania. Za 80-100zł można by było kupić, ale nie 150zł...

Chłodzenie OK, choć drogie.

Co warto kupić, to już Ci odpowiem w temacie który założyłeś ;)

A wracając do tematu obudów marzeń... na TPU się pojawił test anidées AI6. Co tu dużo mówić - genialna jest!

http://www.techpowerup.com/reviews/Anidees/AI6/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak rządzi ta :D

Ładna stylistyka i cena nie zabija. Co jak co, ale za tego Liana PC-A71FB tysiaka bym nie dał, z bólem 300zł gdyby R3 był niedostępny ;)

Ew. ta, chociaż innych wersji kolorystycznych bym nie ścierpiał. A z takich obudów z nie tak spokojnym design'em nawet niezła jest Corsair CC800DW.

Ten AI6 coś średni - zwłaszcza za cenę (110 euro) - w Polsce to będzie pewnie z 600zł albo i więcej.

A ten Arc - dosyć ładny, ale łuku za nic nie przypomina ;)

Wracając do obudów:

Na techpowerup jest od niedawna test nowej obudowy Corsair'a. Dosyć ciekawa, tylko szkoda że cena to 99 euro, a nie 99$. Bo (teoretycznie) cena tej obudowy powinna wynosić ok. 440 zł czyli będzie po części cenowym konkurentem dla R3.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie mniej niż $200 - w Niemczech do dostania za ~?120.

--- 27 XI 2011 ---

Coolermaster wziął się za swoje obudowy z serii 690 II i wypuszcza na rynek ich udoskonaloną wersję. Zmiany są kosmetyczne: 2 porty USB3 (niestety kosztem eSATA), gumowe osłony na otwory pod cable management, większy otwór pod backplate.

http://infobit.pl/kategoria/informacje-pra...-z-serii-cm-690

Krótko mówiąc... stworzyli obudowę, jaką 690 II powinna być od samego początku. Trochę szkoda, że te drobne zmiany im zajęły tyle czasu - mi by się przydało więcej USB ;) No i większy otwór pod backplate to też dobra rzecz - w obecnym modelu mi zabrakło dosłownie kilku centymetrów bym mógł je zamontować... i musiałem wyjmować płytę główną. Grrrr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do obudów:

Na techpowerup jest od niedawna test nowej obudowy Corsair'a. Dosyć ciekawa, tylko szkoda że cena to 99 euro, a nie 99$. Bo (teoretycznie) cena tej obudowy powinna wynosić ok. 440 zł czyli będzie po części cenowym konkurentem dla R3.

Ciekawa... nie podoba mi się jednak umiejscowienie portów USB. Będą się kurzyć. Jak już przy kurzu jesteśmy to choć buda zdaje się mieć filtry to nie pokazano jak jest z ich czyszczeniem.

Chcę to na polskim rynku. Nie mam nic do Fractala, ale nudzi mnie już wstawianie R3 naprzemiennie z HAFem 912/922 do zestawów za 4k i wzwyż.

W cenie ANTEC'a można dostać lepsze, choć niekoniecznie lepiej wykonane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przy SPC jesteśmy, to krótkie info dla fanów L50 Regnum. Tak jak inne budy SPC, Regnum nie jest zaprojektowane przez SPC... co znaczy, że mogą znaleźć się budy o podobnej budowie. I jak się okazuje z projektu mocno zbliżonego do Regnuma korzysta firma Xigmatek w swoim Pantheonie. Wystarczy porównać wnętrza obu obudów ;)

http://www.cooling.pl/image.php?image=25768&type=add

http://www.itocp.com/html/20110223/article/xigmatek/3.jpg

To tak w ramach ciekawostki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym maleństwie:

http://www.komputronik.pl/product/109971/S...ent_Fan_25.html

Zastanawiam się nad kolejną przeróbką obudowy (jakiś modecom z 2002 r.) i nad wycięciem jakiegoś mniej lub bardziej artystycznego grilla na boku pod wentylator, tak żeby dmuchało na wszystko co w mobo wciśnięte :D

Wydaje mi się być atrakcyjne ze względu na deklarowaną dość dużą wydajność i cenę zbliżoną do dwóch 140mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...