Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadymek

Karta TP-Link TL-WN751ND - problem

Polecane posty

Witam

Kupiłem niedawno kartę WLAN firmy TP-Link TL-WN751ND. I mam z nią problem tego typu, że w krótkim czasie po zainstalowaniu jej sterowników (ok 10 minut) i połączeniu z routerem, system operacyjny zawiesza się. A po ponownym uruchomieniu, ładowanie systemu zatrzymuje się już na etapie ekranu powitalnego.

Problem występuje zarówno na Windows XP Professional SP3 jak i Windows 8 - testowane na dwóch niezależnych i zaktualizowanych (ale nie do 8.1) instalacjach W8.

Ciekawostka: na Windows XP problem pojawia się tylko gdy karta jest wpięta do konkretnego slotu PCI, na "tym innym" wszystko wydaje się być w porządku - przez ponad godzinę nic się nie działo.

Zastanawiam się czy to problem braku kompatybilności sterowników z systemem operacyjnym (co było by dziwne, skoro nie działa na dwóch różnych), czy może to jakiś konflikt urządzeń.

Mój config

OS: Windows 8 64-bit (6.2, Build 9200) (9200.win8_gdr.130410-1505)

Processor: Intel® Core i5-3570K CPU @ 3.40GHz (4 CPUs), ~3.4GHz

Motherboard: ASROCK B75 Pro 3

Memory: 8192MB RAM

PS Wiem, że teoretycznie karta nie powinna działać pod W8, bo nie ma jej na liście kompatybilności ...no, ale skoro ten OS zawiera jej sterowniki, to chyba nie powinno być problemu. Chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 zawiesza system zamontowana na dowolnym z dwóch gniazd PCI. W sieci czytałem, że ta karta robiła coś podobnego, ale na Windows 8.1 - dlatego nie skorzystałem z ulepszenia do 8.1 ... a tu taki psikus. Co gorsza: wysłałem kartę do serwisu i tam ją przetestowano. Panowie z serwisu twierdzą, że sprawdzili na Windows 7, działa bez problemu i dali mi to nawet na piśmie- więc uszkodzenie karty [chyba] odpada.

Na bank problem powoduje zainstalowanie karty -po jej usunięciu system znowu działa jakby nic się nie stało - a wątpię czy błąd magicznie pojawia się dopiero w konkretnych warunkach. Karta zawiesza dwa różne systemy, a także dwie rózne instalacje tego samego Windows 8 (na osobnych HDD): sam W7 jeszcze nie przetestowałem, ale cudów się nie spodziewam.

Czy mogę jeszcze coś sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam V2 i tak, instaluję sterowniki odpowiednie dla wersji V2. Na każdym z systemów.

Napisałem już do TP-Link epistołę w tej sprawie, ale jeszcze nie odpowiedzieli. O ile w przypadku W8 mogą odesłać mnie na drzewo, o tyle w przypadku XP już nie, chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sterowniki z podanego źródła nie są akceptowane przez Windows'a 8 - najwyraźniej to wersja na 8.1 (co sugeruje też nazwa). Jeszcze przetestuję sterowniki dla Win 7, ale czarno to widzę.

A teraz dobra wiadomość: tego posta piszę z Windows XP - na sterownikach Atheros'a karta idzie, ściaga dane itp od 2h, zamontowana na feralnym pierwszym gnieździe PCI, i nic się złego nie dzieje. Przynajmniej tyle :]

EDIT

I nie, sterownik dla Win 7 jest nawet bardziej toksyczny niż ten wbudowany w Windows 8 - w ciągu 1 minuty od połączenia z siecią system się zawiesza, bez bluescreena, bez niczego. A po resecie zawiesza się podczas ładowania Windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...