Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 01/2014 - zawartość numeru

Polecane posty

Po co czekać na prezent pod choinką, gdy można go sobie zrobić samemu, i to już 17 grudnia? Wtedy właśnie do kiosków trafi najnowszy numer CD-Action - 01/2014. Jak zawsze - 132 strony, 15,99 zł i 2 DVD z interesującymi pełnymi wersjami gier (Dungeon Siege III PL, Shaun White Skateboarding PL, The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - Epizod 2 PL)

oraz pełną wersją coraz popularniejszego na świecie benchmarku Catzilla (nie tylko ocenia wydajność komputera, ale też podpowiada, w których grach uzyskacie płynną rozgrywkę).

A co w piśmie? Jako że to CDA 01/2014, poświęcamy kilkanaście stron naszym nadziejom związanym z nadchodzącym rokiem, dotyczącymi zarówno gier, jak i sprzętu. No dobra, skoro już nietypowo zacząłem od publicystyki, będę konsekwentny i omówię resztą tego działu. Z okazji 20-lecia Dooma (oraz odejścia jego ?ojca? z id Software, co ma swój symboliczny wydźwięk i zamyka pewną epokę) prezentujemy sylwetkę Johna Carmacka. Wiedzieliście, że trafił do poprawczaka za próbę kradzieży komputera? Są też dwa felietony - w jednym 9kier ironizuje na temat gier dla kobiet, w drugim Papkin broni TVP przed hejtem graczy. Hejtowanie przez graczy powraca zresztą w innym tekście, gdzie Hut pokazuje, w jaki sposób producenci gier są poddawani presji odbiorców. Allor omawia metody mierzenia wydajności rozmaitych urządzeń, w Grach wiecznie żywych przypominamy dwie pierwsze części Europy Universalis, a w Epitafium ronimy łezkę nad Star Wars 1313. Tradycyjnie nie zabraknie też garści Szpil.

Dla wypatrujących nadchodzących produkcji mamy solidną dawkę zapowiedzi, w tym najnowsze informacje o najświeższych grach Blizzarda (Heroes of the Storm i Warlords of Draenor, czyli nowym dodatku do World of Warcraft), aż cztery strony o polskim Lords of the Fallen i dwie poświęcone Middle-earth: Shadow of Mordor. Nie brakuje też przeglądu najbardziej obiecujących tytułów niezależnych. Bardzo obrodziły nam beta-testy, więc tu też skoncentruję się tylko na tych najważniejszych. Graliśmy w Thiefa i mamy dobre wieści dla fanów cyklu. Gem po przetestowaniu Diablo III: Reaper of Souls zakrzyknął, że to w końcu takie Diablo, na jakie czekał, godne stanąć w jednym szeregu ze swoimi przodkami. Bardzo pozytywnie wypadła też randka z Lightning Returns: Final Fantasy XIII.

W dziale recenzji też jest co poczytać - omawiamy aż 25 tytułów, wśród których znalazły się Need for Speed Rivals, Gran Turismo 6, Killzone: Shadow Fall (jak wypadł pierwszy duży exclusive PS4?), World of Warplanes, Baldur?s Gate II: Enhanced Edition, next-genowa FIFA 14, Lego Marvel Super Heroes, Sid Meier?s Ace Patrol: Pacific Skies, World Rally Championship 4, Goodbye Deponia, Ratchet & Clank: Nexus i Warface.

W dziale sprzętowym mamy megatest kontrolerów dla graczy (klawiatury, myszki, pady, kierownice), testy PlayStation 4, tabletów, hybrydy tabletu i laptopa, smartfona Samsung Galaxy Note 3, słuchawek i urządzeń do przechwytywania obrazu (np. łapania gameplayów z konsol). A w Trendach Hut twierdzi, że ?nie ma już ucieczki przed drugim ekranem? - ale nie chodzi o granie na dwóch monitorach, a o tendencję do przenoszenia pewnych funkcji gier na dodatkowe urządzenie (tablet albo smartfona).

Nie zabraknie też Na Luzie i Action Redaction.

A na DVD oprócz pełnych wersji gier (przypomnijmy: Dungeon Siege III PL, Shaun White Skateboarding PL, The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - Epizod 2 PL) oraz benchmarku Catzilla 1.1 znajdziecie też dema, gry freeware, e-booki, rozmaite bonusy (w tym świąteczne mody do gier), gameplaye, trailery oraz wiele innych interesujących rzeczy.

Zatem - 17.12.2013 (wtorek), 15,99 zł w dłoń... To będzie dobry dzień dla graczy!

UWAGA ? TO NIE JEST DOWCIP!

W nr 01/2014 CDA ukryliśmy (dość mocno) tajny przekaz. A w nim podajemy wam tytuł najlepszej pełnej wersji w nr 02/2014. Serio. Warto więc go znaleźć i odszyfrować.

PS. Tradycyjnie już z uwagi na użycie "piątego koloru" w realu okładka wygląda lepiej niż na jpg.

################### SPIS TREŚCI ############

###W PRODUKCJI###

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Heroes of the Storm

Lords of the Fallen

Middle-earth: Shadow of Mordor

Valiant Hearts: The Great War

Gry niezależne:

Bot Colony

Adventure Time: A Boy and His Dog

Frequency Domain

Sentris

Continue?9876543210

Drakengard 3

Endless Legend

Thief

Heroes & Generals

Diablo III: Reaper of Souls

Dawngate

Blackguards

Grim Dawn

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Space Engineers

##############RECENZJE###############

Need for Speed Rivals

World of Warplanes

Baldur?s Gate II: Enhanced Edition

FIFA 14 next-gen

Talisman Prologue

Elemental: Fallen Enchantress - Legendary Heroes

Sid Meier?s Ace Patrol: Pacific Skies

Gran Turismo 6

Killzone: Shadow Fall

Lego Marvel Super Heroes

The Inner World

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD

Resogun

The Typing of The Dead: Overkill

Deus Ex: Human Revolution Director?s Cut

Journey of a Roach

Knack

Enslaved: Odyssey to the West

Dysfunctional Systems

Warface

Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don?t Know!

Tearaway

Goodbye Deponia

Ratchet & Clank: Nexus

World Rally Championship 4

#########PUBLICYSTYKA

A.D. 2014

Wielcy branży: Da Vinci kodu

Felieton: Najlepszy gatunek

Felieton: W obronie TVP

Hejt na developera

Wydajność, czyli co?

Gry wiecznie żywe: Europa Universalis I i II

Epitafium: Star Wars 1313

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST/PORADNIK

Akcesoria dla gracza

TESTY

Sony PlayStation 4

Smartfon Samsung Galaxy Note 3

Tablet LG G Pad 8.3

Tablet Apple iPad mini Retina

Asus Transformer Book T100

Nagrywarka obrazu AverMedia Live Gamer Portable

Nagrywarka obrazu Hauppauge HD PVR 2 GE+

Słuchawki do konsol Mat Catz Tritton 720+

Trendy

Jeden ekran to za mało - technologia ?second screen?

#########INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość płyt DVD

Prenumerata

#########ZAWARTOŚĆ PŁYT DVD #########

####Pełne wersje

Dungeon Siege III PL

Shaun White Skateboarding PL

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 2 PL

####Program

Catzilla 1.1

####Dema

Frequency Domain

Goodbye Deponia

Jason the Greek - The Ladies of Lemnos

Kromaia

Lumini

Project Root

###Freeware

Avadon 2: The Corruption

Barbarians and the Necromancer?s Tower

Descension: Depths of De?mae

Gingiva

Lights & Shadows

Lumen

Path of Shadows

Santa Dash

Shards of Resurrection

The Very Organized Thief

Trolley Troy

####Modulator

Świąteczne mody do gier

###Galerie

Dysfunctional Systems

Goodbye Deponia

Killzone: Shadow Fall

Need for Speed Rivals

Ratchet & Clank: Nexus

Sid Meier?s Ace Patrol

Talisman Prologue

The Inner World

The Typing of The Dead: Overkill

Warface

WRC 4

###Gameplaye

Killzone: Shadow Fall

Need for Speed Rivals

World of Warplanes

WRC 4

###E-booki

Miasto strażników

Kuzyn

Kleszcz, czyli boskie poczucie humoru

###Zwiastuny

Assassin?s Creed Pirates

Domino Arena

Moebius

MXGP: The Official Motocross Videogame

Saints Row IV: Element of Destruction

The Mysterious Cities of Gold

Tiny Brains

####Bonus

ActionMag

Alterpop

Esensja

FAQ - wersja 3.3.1

Memoria - nieoficjalny poradnik

QFant

Tapety

###NA LUZIE

Obrazki i animowane GIF-y

Rysunki Marka Lenca

************************

####PEŁNE WERSJE

Dungeon Siege III PL

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,5 GHz, 1,5 GB RAM, GF 9800/ATI HD 3870, 4,6 GB na HDD

Gatunek: RPG

Producent: Obsidian Entertainment

Ocena w CDA: 8 (07/2011)

Multi: do 4 osób

[Fragment recenzji]

Po raz kolejny ratujemy cierpiące na nadmiar Złych Lordów nieszczęsne państwo Ehb. Fabuła potrafi wciągnąć - rozwija się wartko, nieraz zaskakuje i wieńczy ją porządne, soczyste zakończenie. Największą niespodzianką jest wprowadzenie do serii pewnej dozy nieliniowości wykraczającej poza zmianę porządku wykonywania zadań. Za pomocą nieraz bardzo rozbudowanych dialogów (następna nowość!) będziemy decydować o życiu istotnych dla fabuły postaci czy rozstrzygać konflikty interesów pomiędzy enpecami. Walka w DS3 jest mocno zręcznościowa - brak znanej z poprzednich części aktywnej pauzy. Starcia charakteryzuje przy tym wielka widowiskowość. [Monk]

UWAGA: Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam.

################################

Shaun White Skateboarding PL

PEGI: 12

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,6 GHz, 2 GB RAM, GF 6800/ATI X1600, 7,1 GB na HDD

Gatunek: sportowa

Producent: Ubisoft Studios

Ocena w CDA: 7 (12/2010)

Multi: do 4 osób

[Fragment recenzji]

Ubisoft stworzył produkcję o deskorolce, gdzie... praktycznie nie da się wywalić. Gra pomaga, jak może, by każde lądowanie skater zakończył na desce, więc jeśli tylko nie spadniemy z rurki zawieszonej 20 metrów nad chodnikiem, nie ?giniemy? - czyli nie zaliczamy wywrotki. Na szczególną uwagę zasługują dwa rozwiązania: grindy (czyli jechanie dechą po krawędziach murków) oraz manuale (czyli balansowanie na przednich/tylnych kółkach). Oba zrealizowane i wyważone są tu lepiej niż w dowolnej grze z tego gatunku. Model jazdy zachwyca też tym, jak łatwo łączy się tu triki. Gdy złapiemy ?flow?, można pokonywać bardzo długie sekwencje poziomów, łącząc ze sobą sztuczki w kombinacje. Tu nawet niedzielny gracz sobie z tym poradzi, wyzwanie polega bowiem nie na tym, czy uda się wykonać jedną sztuczkę, ale na tym, czy uda się ich wykonać sto pod rząd. [Hut]

UWAGA: Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Uplay. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 2 PL

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7/8, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8000/ATI X1600 XT, 3,5 GB na HDD

Gatunek: przygodowa

Producent: KING Art Games

Ocena w CDA: 7+ (10/2013)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Drugi (z trzech) epizod cyklu. Z Muzeum Brytyjskiego ukradziono legendarny rubin Oko Sfinksa. Legenda nieuchwytnego Ravena, który powinien być martwy, ożywa, gdy okazuje się, że sprawca pozostawił na miejscu pióro, a list do wpadającego w obsesję Nicolasa przypomina korespondencję sprzed lat. Wszystko to sprawia, że całość ogląda się jak niezły kryminał. Zwłaszcza że muzyka jest dobra, zagadki łatwe - co sprzyja płynności akcji - a w skrajnych przypadkach (które nie powinny się zdarzyć) pomocą służy system podpowiedzi w postaci dziennika i punktów wydawanych na podświetlanie aktywnych elementów. [9kier]

###############################

BENCHMARK (pełna wersja Basic)

Catzilla 1.1

PC: XP/Vista/7/8, 560 MB na HDD

Producent: AllPlayer Group

www.catzilla.com

Zamieszczona na płycie komercyjna wersja ALLBenchmark Catzilla pokazuje, w których grach uzyskacie płynną rozgrywkę. Wyróżnia się efektowną animacją i systemem rekomendacji umożliwiającym dobranie odpowiedniego sprzętu do wybranych gier. Dodatkowo dzięki porównywaniu wyników online macie okazję sprawdzić, jakie wyniki osiągnęli w nim inni czytelnicy.

post-4-0-01456300-1386923498_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo fajny, akurat na Święta (grałbym w Black Ops ale za późno się zdecydowałem na zakup i w empiku promocja się skończyła, a cena wróciła do wysokości 8 dych, z 20 zł). Do czytania (przede wszystkim Thi4f i publicystyka ale i reszta tekstów brzmi zachęcająco) i do pogrania. Tym lepszy, że w tym roku żadnych gier pod choinką nie przewiduję znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka to chyba największy atut tego numeru, jest świetnie wykonana. Z recenzji interesuje mnie najbardziej Warface, ale pewnie resztę tez ogarnę jak będę miał więcej czasu. Dział "w produkcji" zaskakuje najbardziej - nowy WoW, Heroes of the Storm, Diablo III oraz nowy Władca Pierścieni.

Pełnymi wersjami Shaun White Skateboarding i Dungeon Siege III już dawno mnie kupiliście, więc we wtorek śmigam do kiosku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wyżej piszą numer bardzo dobry. W dziale recenzji jest sporo do poczytania, w zapowiedziach interesuje mnie nowa gra w świecie Tolkiena czyli Władca Pierścieni oraz Diablo III.

Shaun White Skateboarding mi się podoba więc odpalę na pewno, a DS III też się obada.

We wtorek jak zawsze co miesiąc plądruję kiosk :)

PS. Ciekawe co to za główny pełniak w następnym numerze skoro daliście go w przekazie tajnym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny numer, nie powiem czekam najbardziej na 2/2014 gdzie będzie podsumowanie roku i wybór gry roku, opinie na temat najlepszych gier wszystkich w redakcji itp, ale jedynką w 2014 też nie pogardzę, bo mamy tam:

-Dungeon Siege 3 (może być bardzo dobra gra, nigdy nie grał w hack'n'slashe, ale od tego tytułu chcę zacząć, tym bardziej że ponoć bardzo "padolubny")

-ponownie mnóstwo cieakwych recenzji, zastanawiam się nad kupnem NFS Rivals, więc zobaczę czy zostanę podtrzymany w tym postanowieniu

-ukryty przekaz dotyczący pełniaka (świetny pomysł!), wygląda na to, że będzie to naprawdę "prestiżowa" gra, poza tym pismo będzie żyło dalej po przeczytaniu wszyskiego, bo jak znam życie ten pełniak będzie tak ukryty, że nikt szybko go nie znajdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem pełniakiem będzie gra, która dostała dychę.

Oblivion?

Niestety, ani pełniaki, ani zawartość numeru mnie nie przekonuje. :/ Odpuszczę sobie.

A kolor grzbietu mi się nie podoba.

PS Dałoby się w sekcji freeware podać linki, bo szukanie w necie zajmuje mnóstwo czasu? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki dobre, to nic, że 3, ale za to jakie. Każdy na bank ogram. Ja jestem natomiast mega zadowolony z działu recenzji i z tego jakie mamy freeware w tym numerze. Co najmniej 5 podoba mi się, także dobra robota. A i jeszcze jedno Berlin obiecał, że następny numer na mile zaskoczy. Oby :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, to już 225 numer, a końca nie widać :). Mój biedny portfel :).

Bardzo dobrze, że dodaliście rękę na okładkę. Bo inaczej byłaby podobna do tej z Far Crayem 3, Jokerem, Lords of Fallen itd. A tak jest interesująco i niestandardowo. Kolor grzbietu też mi się podoba. Najważniejsze, że się nie powtarza, a dół dalej jest biały. A skoro nieużywane zostały już tylko czarny i brązowy, to to jest najlepszy wybór.

Hut przeszedł do Techlandu i od razu pisze teksty obronne? Trochę śmiesznie to wyglada dla mnie. Tym bardziej, że Papkin zaś broni TVP. To się trochę takie CD Korporaction PL zrobiło :). Za to jeśli 9kier pisze, że w ogóle podział gier na rodzaje dla dziewczyn, chłopców, młodych, starych, łysych, grubych itp. to się z nią zgodzę.

Test peryferiów też mi się podoba. Może znalazłaby się jakaś fajna klawiatura z podświetlaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

Tak to każdy potrafi. :D Jako najszybszy czytaczcz na Dzikim Zachodzie mam opinię zanim przeczytałem ten tekst. Ba, miałem już ją nawet zanim autorzy te teksty napisali :D. I serio - obrona TVP?? Jednym dobrym uczynkiem (a jakim??) nie zmażą tych lat błędów. By musieli robić tylko dobre rzeczy przez parę lat. A w coś takiego trudno mi uwierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, kiedy ja te wszystkie zalegle gry nadrobie jak jeszcze dochodzą nowe pelniaki z cda? Coś widze że ciężko będzie smile_prosty.gif

W każdym razie numer świetnie sie zapowiada. Ciekawi mnie co to za pełniak że jego nazwe tak dobrze zakamuflowaliście? Będzie trzeba uważnie się się temu jutro przyjrzeć smile_prosty.gif. W każdym razie liczę na coś naprawde mocnego. Interesująco wygląda też test akcesoriów dla gracza. Może jakiś nowy osprzęt się zakupi, bo klawiatura i gryzoń swoje lata jednak już mają. Z pełniaków interesuje mnie tylko DSIII - wypadałoby ją kiedyś zaliczć, po odświeżeniu dwóch poprzednich części smile_prosty.gif Ogółem mówiąc, jutro przed pracą pewnie czeka mnie wycieczka po sklepach w poszukiwaniu nowego cda. I bardzo mnie to cieszy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Developerzy powinni ZROZUMIEĆ, że nad własne pomysły ważniejsze są oczekiwania fanów, gdyż to ONI PŁACĄ!

Czyli Mickiewicz powinien oglosic np. plebiscyt "o czym mam pisac, narodzie", a nie samemu odpier**lac jakiegos tam "Pana Tadeusza". A narod by odpowiedzial "machnij jakis kryminal, stary, Ale zeby duzo seksu bylo, a glowny bohater musi miec co najmniej 2 metry wzrostu i zabijac przegryzajac gardlo. I bron cie Boze zeby to bylo do rymu". No i Adas by to napisal... Myslisz, ze dzisiaj ktos by o tym pamietal i to czytal?

Ma to sens?

Taki Lucas narzekał na "negatywne opinie", tylko dlaczego kręcąc "Phantom Menace" skupił się głównie na dziecięcych fanach, a nie dorosłych?

Ok. A teraz cie zapytam - czy to byl LEPSZY film niz np. Imperium Kontratakuje, gdzie sie nie skupial na dzieciecych fanach, a po prostu opowiadal dosc mroczna historie? Ktora seria SW byla lepsza - ta pierwsza, czy druga? I dlaczego?

Sam jest sobie winien. Dlaczego Bioware wprowadza do gier postaci gejowskie i lesbijskie? Przecież większość graczy pochodzi z krajów demokracji zachodniej, gdzie dominującą religią jest chrześcijaństwo i to ich przede wszystkim należy uszanować.

Czyli co, msza na kazdy koniec levelu?

Co więcej, dlaczego zamiast skupić się na kontynuacji przygód Revana i wydać kolejny sequel "KOTOR-a" stworzyli TOR-a, grę bez trybu single? Sami są sobie winni.

Widzisz, ja uwazam, ze lepiej robic to, co samemu w duszy gra - choc czasem mozna zbladzic, owszem, niz byc tylko rzemieslnikiem odwalajacym nie to, co by chcial zrobic, a to, co mu powiedza spece od marketingu, ze sie dobrze sprzeda. Do czego to doprowadza masz w najnowszych Batmanch czy Call of Duty.

Zauwaz, ze najwieksze arcydziela zwykle tworza ci, co ida pod prad. Czesto gloduja, czesto ich prace doceniane sa dopiero po ich smierci... ale to oni wchodza do kanonu kultury, a nie pokorne cieleta, ktore boja sie wychylic poza szablon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...