Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yabaye

Problem z kartą sieciową w laptopie

Polecane posty

Witam wszystkich smile_prosty.gif Choć to mój pierwszy post, to kilka lat temu działałem na FA pod pseudonimem ArturMilan.

Moim problemem nie jest nick, a laptop. Mowa tutaj o Samsung np300e7a-s03pl. Jedyną rzeczą, którą wymieniłem ( za pośrednictwem Komputronika) to dysk twardy. Ten nowy model ma taką samą pojemność jak sklepowy poprzednik.

Mój problem trwa od października/listopada u.r.

Od tego okresu do lutego korzystałem z laptopa w domu i z domowej sieci z którą łączyłem się bezprzewodowo.

Problem polegał na tym, że siła zasięgu internetu była słaba/średnia, a internet często się zrywał na kilka chwil. Nie zauważyłem wtedy spadku w prędkości internetu. Ot, problem z zasięgiem. Do lutego ten problem zignorowałem, tłumacząc sobie: Po prostu położę laptopa w inny sposób i będzie okej.

Moją uwagę przykuł fakt, że tak samo "silny" zasięg miałem na laptopie i telefonie, choć wiadomo, iż Xperia J ma zdecydowanie słabszą "sieciówkę", aniżeli komputer. Na konsoli PS3, która stała obok laptopa problemów z zasięgiem nie było. Warto tutaj dodać, że nigdy nie odpalałem na raz laptopa i konsoli, by nie zakłócać obu urządzeń i nie płacić horrendalnych rachunków.

Od lutego wróciłem na studia i znalazłem sobie stancję w ścisłym centrum. Router stoi na ścianą. Po połączeniu się z siecią zasięg jest idealny, jednakże pierwszy fakap ( ja wiem jak to się pisze, ale taka zwerbalizowana forma bardziej mi się podoba smile_prosty.gif ) zauważyłem przy odpaleniu FIFA World, która mi strasznie lagowała. Stwierdziłem, że to nie problem, że EA znowu coś psuje z serwerami.

Sytuacja jest jednak poważna, gdy po podłączeniu się do stancjowego wi-fi ( 35mb/s) filmiki na YT mogę odpalić w maksymalnie 360p, by obejrzeć płynny filmik. W dodatku stedtest pokazuje mi 1-6mb/s ( skala wyników). I to wszystko przy pełnym zasięgu.

Doszedłem do wniosku, że mój pokój może być jakąś dziurą i internet tutaj mega zwalnia. Postanowiłem oblecieć z laptopem wszystkie pokoje i porównać wyniki z wynikami testu na komputerach współlokatorów. Wszędzie zastosowałem tę samą metodologię: stawiam dwa komputery obok siebie, czekam ok 2-3 minuty i w tym samym czasie odpalam speedtest z tej samej strony i przy wyłączeniu wszystkich programów w tle. Wyniki wszędzie były te same: U mnie 2-5 mb/s ( one były różne, ale w tych granicach), a wśród współlokatorów 25-30 mb/s.

Jeśli mój opis jest dość niespójny i burzliwy, to tutaj podam problem w telegraficznym skrócie.

1. W domu mała "siła" połączenia, nie zauważyłem spadku w szybkości.

2. Na stancji najwyższa "siła" połączenia, ale internet zamiast prędkości ok 35mb/s ma do 6mb/s ( ping 40-90, gdy nic nie śmiga w tle).

Model laptopa podałem wcześniej. System w7 x64. Kolega doradził format, ale on i aktualizacja sterowników na nowym systemie nic nie zmieniła.

Pozdrawiam i mam nadzieję na dobrą wenę specjalistów ds. sieci smile_prosty.gif

EDIT: Nie wiem czy przy dwóch różnych problemach z internetem problem może tkwić po stronie routera, ale ten na stancji to sprzęd od dostawcy UPC ( model bez anteny o0) a w domu mam -na 90% pewności- TP Link

EDIT2: Podbijam i dodaję, że ostatnio sprawdziłem internet mobilny i nie mam żadnego problemu z szybkością. Wszystko śmiga według zapisu w umowie. Czyżby karta sieciowa była do wymiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...